PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Partner Portalu iAutomatyka.pl

BLOG WAGO

FACEBOOK

YOUTUBE

TWITTER

INSTAGRAM

LINKEDIN

Aby iść z postępem, należy być zawsze o krok do przodu.

O FIRMIE WAGO

Podążanie nowymi drogami wymaga odwagi, wytrwałości i entuzjazmu.

Pierwszy zawsze jest pomysł. Naszym pragnieniem było znalezienie bardziej niezawodnego rozwiązania niż stosowany powszechnie w instalatorstwie zacisk gwintowy. Dlatego opracowaliśmy technikę zacisku sprężynowego.

Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

Sukces WAGO to efekt zaangażowania wielu osób, które nie tylko uwierzyły w możliwości, jakie niesie ze sobą nowa technologa, ale także potrafiły otworzyć się na nowe rozwiązania i z entuzjazmem podjęły swoje zadania.

 • Komponenty automatyki
 • Systemy złączek listwowych
 • Złączki listwowe z funkcją wtykową
 • Złączki instalacyjne
 • Systemy wielowtyków
 • Złączki do płytek drukowanych i wielowtyki
 • Moduły interfejsowe
 • Materiały oznacznikowe
 • Oprogramowanie

WAGO-I/O-SYSTEM to rodzina niezależnych od typu sieci modułów wejść i wyjść do sterowania rozproszonego. Moduły przekaźnikowe, funkcyjne, przejściowe i ochrony przeciwprzepięciowej WAGO tworzą asortyment dostosowany do potrzeb każdej aplikacji.

Modularne urządzenia sieciowe, przystosowane do pracy w każdego typu sieci sterowania rozproszonego, mają tę istotną zaletę, że pozwalają tworzyć elastyczne i łatwe w modyfikacji układy automatyki. WAGO już w 1995 zaprezentowało komponenty do tworzenia sieci obiektowej, umożliwiające modularną rozbudowę węzła sieciowego w zależności od potrzeb. Od tego czasu system ten jest stale rozwijany i poszerzany o nowe wyroby.

System I/O, moduły elektroniczne i interfejsowe, zasilacze i moduły ochrony przeciwprzepięciowej, oferowane przez WAGO, stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i stuprocentowa niezawodność, np. w przemyśle, technice procesowej, automatyzacji budynku, a także w obszarach wymagających zwiększonych środków bezpieczeństwa oraz strefach zagrożonych wybuchem.

AUTOMATION obejmuje komponenty do automatyki bazujące na systemach sieciowych i technice zacisku sprężynowego oraz moduły elektroniczne dla przemysłu, techniki procesowej i automatyki budynkowej.

więcej

Oferując szeroki wyrób złączek listwowych – od najmniejszej do największej – WAGO zaspokaja zapotrzegowanie na kompleksową ofertę produktową, pozwalającą na realizowanie różnorodnych rozwiązań – od małych układów aż po duże, skomplikowane techniczne wyzwania.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci program złączek listwowych WAGO bardzo się rozwinął: dzięki technice zacisku CAGE CLAMP® przewody można dziś podłączać w sekundę, niezależnie od siebie i w sposób absolutnie niezawodny. Złączki listwowe TOPJOB® S z zaciskiem Push-in CAGE CLAMP® są najmniejszymi dostępnymi na rynku wyrobami na szynę TS 35. Przewody jednodrutowe, na przykład obwodów zasilajacych w rozdzielnicach budynkowych, można montować wtykowo bez pomocy narzędzi. Styk PE, powstający automatycznie podczas umieszczania złączki na szynie, wyeliminował stosowany do tej pory styk śrubowy i zredukował czynności montażowe do minimum.

Te systematycznie wprowadzane modyfikacje były efektem konsekwentnej polityki WAGO: w naszej działalności stawiamy na innowacyjność. Klienci na całym świecie oczekują od nas niezawodnych, elastycznych i ekonomicznych rozwiązań – i to wyzwanie podejmujemy każdego dnia od nowa.

więcej

Systemy złączek listwowych z funkcją wtykową X-COM® i X-COM® S oraz X-COM®S-MINI jako komponenty oprzewodowania systemowego pozwalają na oszczędność czasu i kosztów. Zwłaszcza przy tworzeniu oprzewodowania systemowego szaf rozdzielczych i sterowniczych (np. w pojazdach szynowych) komponenty X-COM® mogą być znakomitym rozwiązaniem.

X-COM® i X-COM® S dzięki możliwości konfekcjonowania połączeń i funkcjom wtykowym oferują użytkownikowi X zalet i X możliwości:wielowtyki można przygotować niezależnie od montażu końcowego, a konfekcjonowane wiązki przewodowe można przetestować przed podłączeniem do instalacji. Podzespoły można wymieniać szybko i bezbłędnie dzięki 100-owej ochronie przed błędnym podłączeniem i dotykiem bezpośrednim. To nie tylko oszczędza czas i koszty, ale umożliwia także realizację montażu nawet przez niewykwalifikowany personel. Przy użyciu X-COM® można podłączać do układu również komponenty, które nie są montowane na szynie TS 35.

X-COM® – system złączek listwowych z funkcją wtykową, zaciskiem CAGE CLAMP® i dużej różnorodności wariantów

X-COM® S – wymierne korzyści dzięki kompaktowej konstrukcji i technologii zacisku Push-in CAGE CLAMP®, który umożliwia montaż wtykowy przewodów jednodrutowych i linkowych zakończonych tulejką.

więcej

Łączenie przewodów jednego typu, np. samych jednodrutowych, czy też różnych typów, np. jedno-, wielodrutowych i linkowych – WAGO ma do każdego rozwiązania odpowiednią złączkę instalacyjną.

Od oryginalnych złączek instalacyjnych WAGO seria 273 po wielowtyki WINSTA® do tworzenia instalacji budynkowych – WAGO oferuje szeroki program komponentów z zastosowaniem innowacyjnej techniki zacisku sprężynowego. Wszystkie wyroby WAGO dla elektrotechniki bazują na technologii zacisku sprężynowego. Tylko ona gwarantuje stuprocentową funkcjonalność i niezawodność połączeń bez konserwacji.

Montaż i demontaż przewodu dosłownie w sekundę – złączki instalacyjne WAGO wyróżniają się tym od ponad 35 lat. W rozdzielnicach, puszkach instalacyjnych, na szynie montażowej – wyroby WAGO zawsze cechuje niezawodność, dlatego tak doskonale sprawdzają się w budownictwie, energetyce, przemyśle samochodowym, maszynowym i technice procesowej.

więcej

WAGO oferuje bogaty program wielowtyków instalacyjnych (zgodnie z IEC 61535/EN 61984), przemysłowych (zgodnie z IEC/EN 61984) oraz do zastosowań specjalnych np. do systemów windowych.

WINSTA®MULTI CONNECTION SYSTEM (MCS) i picoMAX® to trzy rodziny wyrobów, które umożliwią Państwu łatwe i szybkie zrealizowanie połączeń dostosowane do wszelkich wymagań.

Do każdego zastosowania właściwe rozwiązanie: WINSTA® do szybkiego tworzenia niezawodnej instalacji elektrycznej w budynku, wielowtyki do płytek drukowanych do podłączania urządzeń oraz wielowtyki do połączeń swobodnych o różnych typach mocowań.

więcej

Największa różnorodność złączek do płytek drukowanych i wielowtyków od lidera technologii. WAGO oferuje bogatą paletę połączeń sprężynowych na płytki drukowane i wielowtyków do płytek drukowanych.

WAGO posiada w ofercie bogaty wybór złączek i wielowtyków, umożliwiających połączenie płytek drukowanych z innymi urządzeniami. W ofercie dostępne są różne typy rozwiązań z wykorzystaniem płytek drukowanych o rastrze metrycznym i calowym 2,5 – 20 mm i różnych kolorach obudów, do przewodów o przekroju od 0,08 – 16 mm². Wielowtyki do płytek drukowanych są dostępne w różnych wykonaniach do przewodów o przekroju od 0,08 – 16 mm.

więcej

Separacja strony oprzewodowania od strony funkcyjnej

Projektowanie urządzeń i instalacji elektrycznych wiąże się dziś często z koniecznością uwzględnienia najróżniejszych wymogów. Łatwość obsług i serwisowania, niewielkie koszty inwestycji, bezpieczeństwo pracy i urządzeń, zapewnienie stałej sprawności, proste projektowanie i wdrażanie – to tylko niektóre z nich. Optymalna realizacja tych zadań możliwa jest przy użyciu różnego typu modułów interfejsowych WAGO, do których należą na przykład: wtykane moduły funkcyjne i przejściowe, przekaźniki i optoseparatory w wąskich obudowach czy nowoczesne zasilacze o dużej sprawności.

Zalety modułów interfejsowych WAGO:

 • skrócenie czasu montażu instalacji dzięki modułom wtykowym
 • szybkie i bezproblemowe dopasowanie funkcji lub wymiana uszkodzonego modułu
 • obniżka kosztów i oszczędność miejsca dzięki zastosowaniu optoseparatorów i przekaźników w wąskich obudowach
 • ograniczenie liczby interwencji na etapie wdrażania dzięki zastosowaniu modułów przejściowych ze standardowymi złączami

więcej

Projekt listwy został ukończony, układ można skierować do produkcji. Nieuchronnie pojawia się także problem wykonania odpowiednich oznaczników. Jak to często bywa w przypadku gąszczu urządzeń, trudno rozeznać się wśród dostępnych na rynku drukarek, ploterów lub grawerek.

WAGO oferuje kompleksowy program do tworzenia oznaczników, obejmujący sprzęt, oprogramowanie oraz własne materiały oznacznikowe: etykiety, oznaczniki na kable i przewody; umożliwia także opis oznaczników innych producentów.

więcej

Koncepcja oprogramowania WAGO: gotowe narzędzia, optymalizujące tworzenie rozwiązań

WAGO udostępnia użytkownikom oprogramowanie, ułatwiające codzienną pracę: od narzędzi do tworzenia programów i wizualizacji, aż po oprogramowanie do obsługi i wizualizacji węzła sieciowego lub oprogramowanie projektowe. Warto odkryć je dla siebie!

W dokumentacji do pobrania znajdą Państwo opisy systemów, podręczniki, karty charakterystyk dotyczących bezpieczeństwa, sterowniki do urządzeń, karty katalogowe itp.

więcej

Artykuły związane z firmą WAGO

Zobacz Artykuł

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

Relacja z targów Warsaw Industry Week 2019 okiem iAutomatyka.pl

Zobacz Artykuł

Finał Ligi Mistrzów Automatyki WAGO – zobacz najlepsze zgłoszenia

Finał Ligi Mistrzów Automatyki WAGO – zobacz najlepsze zgłoszenia

Zobacz Artykuł

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

Mapowanie adresów fizycznych IO na zmienne globalne na przykładzie środowiska Codesys

Zobacz Artykuł

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

Najlepsze targi automatyki Warsaw Industry Week – Co warto na nich zobaczyć?

Zobacz Artykuł

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

WEBINAR – System sterowania oświetleniem krok po kroku

Zobacz Artykuł

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

Produkty WAGO w katalogu iAutomatyka.pl

Kontakt do WAGO

WROCŁAW
WAGO ELWAG Wrocław ul. Piękna 58 a 50-506 Wrocław tel. 71 360 29 70 faks 71 360 29 99 e-mail: wago.elwag@wago.com
GDAŃSK
WAGO ELWAG Straszyn k. Gdańska Biuro regionalne ul. Starogardzka 42/ B17 83-010 Straszyn e-mail: wago.elwag@wago.com
WARSZAWA
WAGO ELWAG Warszawa Biuro regionalne ul. Powązkowska 15 01-797 Warszawa tel. 22 331 88 00 e-mail: wago.elwag@wago.com

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…