Data dodania 28 lipca 2017 /

Sterownik PFC200 XTR do ekstremalnych warunków środowiskowych: projektowanie, sterowanie i wizualizacja tam, gdzie inne sterowniki sobie nie poradzą! Dzięki ekstremalnej ochronie przed wpływami atmosferycznymi, drganiami, wstrząsami i przepięciami, przy wsparciu systemu operacyjnego Embedded-Linux oraz e!RUNTIME bazującego na CODESYS3, sterowniki WAGO nie mają sobie równych na rynku.

Sterownik PFC200 XTR, oferowany przez WAGO, pod względem wytrzymałości na ekstremalne warunki środowiskowe przekracza wszystkie granice: bez dodatkowych środków ochrony sterownik ten stawia czoło wahaniom temperatury od -40 do +70 °C, jest ekstremalnie odporny na napięcia do 5 kV oraz na udary i wibracje do 5g.

Zalety sterownika PFC200 XTR

  • system operacyjny czasu rzeczywistego Linux®
  • system operacyjny CODESYS 2 i e!RUNTIME (CODESYS 3)
  • protokoły do teletransmisji
  • obszerna oferta wyrobów XTR

Realtime Linux

Użytkownicy, lubiący samodzielne kontrolować wszystkie procesy i preferujący bezpośrednie wykorzystanie sprofilowanego i bezpiecznego systemu operacyjnego, mogą skorzystać z „Embedded Linux“: Linux czasu rzeczywistego oferuje wiele zalet, a w śród nich elastyczność wynikającą z wykorzystania funkcji „Open Source“, która w każdej chwili pozwala dostosować kod źródłowy do własnych wymagań. Kolejna zaleta: można rozszerzyć funkcjonalność aplikacji sterowania realizowanych na PFC200 poprzez integrację pakietów Open Source lub zewnętrznych bibliotek CODESYS w widoku bazowym.

CODESYS 2 i 3

Dzięki obecności środowiska e!RUNTIME, bazującego na CODESYS 3, oraz systemowi operacyjnemu Linux® czasu rzeczywistego sterownik pozwala wydajnie realizować zadania automatyzacji – szczególnie tam, gdzie standardowe systemy automatyki nie zdają egzaminu. Zaletą sterownika jest posiadanie dwóch systemów operacyjnych: dzięki temu użytkownik może wybrać, czy chce realizować swoje projekty w oprogramowaniu inżynierskim e!COCKPIT, bazującym na CODESYS 3, czy też przy pomocy WAGO-I/O-PRO, bazującym na CODESYS 2.

Protokoły do teletransmisji

Warianty PFC200 XTR można stosować jako sterowniki do teletechniki. Oprócz protokołów IEC 60870-5-101, -103 i -104, IEC 61850, IEC 61400-25 wspierają one także standard komunikacyjny DNP3. Imponują także zastosowane interfejsy: sterownik jest dostępny w dwóch wersjach rozbudowy z różną ilością interfejsów komunikacyjnych: z dwoma złączami ETHERNET i RS-232/RS-485 lub z dwoma złączami ETHERNET, RS-232/RS-485, CAN, CANopen oraz PROFIBUS-DP-Slave.

POLECANE