Data dodania 25 lipca 2017 /

WAGO-I/O-IPC to urządzenie sterujące do aplikacji czasu rzeczywistego, bazujące na systemie Linux 2.6, w odpornej na urazy mechaniczne obudowie. Komputer przeznaczony jest do pracy w warunkach przemysłowych i oferuje dużą moc obliczeniową w minimalnej przestrzeni. Jest uniwersalną platformą dla wszystkich użytkowników systemów automatyki – od programisty klasycznych sterowników po specjalistę w zakresie systemu Linux.

I/O-IPC jest idealną platformą PC z systemem embedded, przeznaczoną do zastosowania w bezpośrednim sąsiedztwie maszyn. Może być wykorzystywany jako komunikacyjny gateway, a wbudowany serwer WWW umożliwia obsługę przez Internet i Intranet. Do komunikacji I/O-IPC z nadrzędnym systemem sterowania i urządzeniami IT służą dwa niezależne złącza Fast-Ethernet, 2 x USB, RS232 i interfejs CompactFlash. Szczególnie warta podkreślenia jest obecność złącza DVI do bezpośredniego podłączenia monitora. W celu zapewnienia komunikacji z obiektem można wybrać złącze do sieci PROFIBUS DP lub CANopen. Do I/O-IPC można podłączyć niemal wszystkie z ponad 400 modułów wejść i wyjść, wchodzących w skład WAGO-I/O-SYSTEM. Komputer ma pasywne chłodzenie (bez zastosowania wentylatora) i oferuje dużą moc obliczeniową w minimalnej przestrzeni. Można ją skalować stosując różne typy procesorów – od Geode 266 MHz, poprzez Celeron 600 MHz, a po Pentium M 1,4 GHz.Aby urządzenie było wytrzymałe na wstrząsy, zrezygnowano z nośników danych, zawierających ruchome elementy. Pamięć nieulotna umożliwia zapisywanie zmiennych PLC nawet w przypadku zaniku zasilania. Wbudowany zegar czasu rzeczywistego zasilany jest przez baterię.

 I/O-IPC-C6 Linux 2.6

Komputer przemysłowy z procesorem Celeron®M 600 MHz

Kompaktowy i wytrzymały komputer przemysłowy WAGO‐I/O‐IPC-C6 jest przeznaczony do różnorodnych​ zastosowań​ w​ automatyce. Dzięki dużej wydajności może on spełniać wszystkie zadania związane ze sterowaniem, monitorowaniem i wizualizacją. Komputer przemysłowy I/O-IPC jest wyposażony w procesor Celeron®M 600 MHz oraz wszystkie stosowane standardowo złącza, na przykład 2 x USB, RS-232, DVI-I i 2 x ETHERNET. Przez podłączenie modułów WAGO-I/O-SYSTEM komputer przemysłowy I/O-IPC zostaje dostosowany do danego zadania. Do obsługi szybkich sygnałów w urządzeniu dostępne są po dwa dwustanowe, optoseparowane wejścia i wyjścia (24 V DC).

więcej

 I/O-IPC-P14 Linux 2.6

Wydajny komputer przemysłowy z procesorem Pentium®M 1,4 GHz

Kompaktowy i wytrzymały komputer przemysłowy WAGO‐I/O‐IPC-P14 jest przeznaczony do różnorodnych​ zastosowań​ w​ automatyce. Dzięki dużej wydajności może on spełniać wszystkie zadania związane ze sterowaniem, monitorowaniem i wizualizacją. Komputer przemysłowy I/O-IPC jest wyposażony w procesor Pentium®M 1,4 GHz oraz wszystkie stosowane standardowo złącza, np. 2 x USB, RS‐-232, DVI‐I i 2 x ETHERNET. Przez podłączenie modułów WAGO‐I/O‐SYSTEM komputer przemysłowy I/O-IPC zostaje dostosowany do danego zadania. Do obsługi szybkich sygnałów w urządzeniu dostępne są po dwa dwustanowe, optoseparowane wejścia i wyjścia (24 V DC).

więcej

 Akcesoria

Karta pamięci, przewód przyłączeniowy do I/O-IPC

  • Gateway Bluetooth-ETHERNET
  • Przewód przyłączeniowy
  • WAGO-I/O-PRO
  • Karta pamięci

więcej

POLECANE