Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Zaoszczędź 60% miejsca na szynie DIN ze złączkami przelotowymi WAGO MINI

Miniaturowe złączki przelotowe WAGO serii 2050 i 2250 z rodziny TOPJOB S MINI to kompaktowe rozwiązanie, które łączy w sobie wszystkie zalety konwencjonalnych złączek przelotowych, a przy tym oferuje dodatkowe korzyści.

Oryginalny artykuł w pełnej wersji można znaleźć na stronie  SOS electronic. 

Największą zaletą 2-przewodowych złączek przelotowych serii WAGO TOPJOB S MINI, w porównaniu ze starszą wersją złączek przelotowych WAGO 260 na szynę DIN, jest technologia wciskanego zacisku klatkowego, która umożliwia znacznie łatwiejsze, szybsze i bardziej niezawodne podłączenie przewodów do złączki przelotowej.

Elastyczność i ekonomiczność złączek przelotowych WAGO serii 2050 i 2250 

Miniaturowe złączki przelotowe serii WAGO 2050 i WAGO 2250 to idealne rozwiązania do zastosowań w ograniczonej przestrzeni lub wszędzie tam, gdzie zastosowanie standardowej szyny DIN jest niemożliwe. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji oszczędzają do 60% miejsca na szynie DIN. 

Różnorodność opcji montażu zapewnia maksymalną elastyczność w znalezieniu optymalnego rozwiązania konstrukcyjnego zgodnie z wymaganiami i rodzajem zastosowania. Oferują one możliwość montażu za pomocą stopki montażowej ze śrubą WAGO 209 na standardowej szynie DIN 35 mm, na obudowie urządzenia lub na szynie DIN 15 mm.  

„Modułowy charakter złączek przelotowych WAGO pozwala na zestawienie wymaganej liczby biegunów, które można rozróżnić na podstawie koloru. Ponadto, miniaturowe złączki przelotowe oferują prosty pomiar kontrolny bez konieczności odłączania przewodów”, mówi Pavol Buhla, specjalista ds. produktów w SOS electronic.

Kompatybilność akcesoriów z rodziny WAGO TOPJOB S

Złączki przelotowe WAGO na szynę DIN serii MINI to najmniejsza wersja ze złączek przelotowych TOPJOB® S. A ponieważ należą do rodziny, wszystkie akcesoria są w równym stopniu kompatybilne z serią MINI:  

zworki i mostki – np. zworka do połączenia w gwiazdę 2000-405/011-000 lub połączenia w trójkąt 2000-406/020-000

taśmy znakujące – np. ciągła taśma znakująca 2009-113, która pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty.

3 wersje montażowe złączek przelotowych WAGO TOP JOB S MINI 

Miniaturowe złączki przelotowe WAGO są dostępne w różnych wersjach montażowych, w zależności od potrzeb zastosowania:

 • Montaż na szynie DIN 15 mm: 
 • złączki przelotowe z przyciskiem lub bez
 • Montaż na obudowie za pomocą stopki zatrzaskowej:
 • złączki przelotowe z przyciskiem lub bez
 • grubość płyty montażowej: min. 0,6 mm / maks. 1,2 mm 
 • Montaż na obudowie za pomocą kołnierza i śruby:
 • złączki przelotowe z przyciskiem lub bez
 • montaż za pomocą śruby M4

2 wersje uruchamiania złączek przelotowych WAGO TOPJOB S MINI 

Miniaturowe złączki przelotowe WAGO są dostępne w dwóch wersjach: seria 2250 z przyciskiem i seria 2050 bez przycisku.  

„Zaletą wersji WAGO 2250 z przyciskiem jest natychmiastowa wizualna kontrola położenia przycisku oraz bardzo prosta i szybka obsługa podczas montażu”, dodaje Pavol Buhla.

 1. Seria WAGO 2250 – złączki przelotowe WAGO MINI z przyciskiem (bit.ly/3sLGfDn)
 • można używać dowolnych standardowych narzędzi ręcznych
 • pomarańczowy kolor przycisku podkreśla jego położenie i ułatwia użytkownikowi szybką orientację
 • przycisk jest gwarancją wygodnej pracy i łatwego połączenia nawet w terenie

 

 1. Seria WAGO 2050 – złączki przelotowe WAGO MINI bez przycisku
 • narzędzie pozostaje w gnieździe roboczym, dzięki czemu obie ręce są wolne do okablowania
 • po wstawieniu narzędzie pokazuje bieżącą pozycję „pracy”

Cechy i zalety listew zaciskowych WAGO TOPJOB S MINI:  

 • napięcie znamionowe: 500 V
 • prąd znamionowy: 13,5 A
 • przekrój nominalny: 1 mm2 (min.: 0,14 mm2 – maks.: 1,5 mm2)
 • technologia połączenia: wciskany zacisk klatkowy
 • zakres temperatur roboczych: od –60°C do +105°C
 • 2 serie: WAGO 2250 z przyciskiem i WAGO 2050 bez przycisku
 • dostępne kolory: szary, niebieski, żółto-zielony, czerwony, żółty, czarny, pomarańczowy, brązowy

Zamów próbkę dla swojego projektu

Seria miniaturowych złączek przelotowych WAGO na szynę DIN (wraz z akcesoriami)  została włączona do oferty SOS electronic.

Potrzebujesz wypróbować komponent podczas projektu rozwojowego? Zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami SOS electronic. Z przyjemnością dostarczą oni próbkę do Twojego projektu. Każde zgłoszenie jest traktowane indywidualnie, dlatego konieczne jest krótkie przedstawienie projektu w formularzu dostępnym na ich stronie.

Jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami na temat oferty firmy WAGO? Chciałbyś skontaktować się z doradcą technicznym, który pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt? Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z SOS electronic pod adresem info@soselectronic.pl

Nie przegap żadnych nowości! Śledź SOS electronic na mediach społecznościowych: Facebook, LinkedIn, YouTube, Twitter, Instagram.

ŹRÓDŁO www.soselectronic.com

Produkt: https://www.soselectronic.com/pl/products/wago/2250-301-348672