Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Reklama


Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

WebHMI - urządzenie z systemem SCADA, które nie jest już nam obce. Poznajemy je już od ponad roku i możemy je śmiało polecić dosłownie wszystkim! Od osób zaczynających swoją przygodą z automatyką i wizualizacją aż po specjalistów w tworzeniu systemów SCADA. Prostota i łatwość zawarta w tak niepozornym urządzeniu sprawia,(...)

Bosch Rexroth partnerem lubińskiego MCKK

13 września 2022 r. w Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr (MCKK) w Lubinie dokonano uroczystego otwarcia pierwszego w Polsce Licencjonowanego Centrum Szkoleniowego z zakresu obsługi maszyn opartych na hydraulice i pneumatyce. Samojezdne maszyny górnicze, pracujące pod ziemią są pojazdami, wykorzystującymi hydraulikę siłową. Również maszyny, które są niezbędne w przemyśle metalurgicznym, jak(...)
Autor:   21 września 2022
Kat.:

NOWOŚĆ. flexLock – zamek bezpieczeństwa z ryglowaniem

Po wielu latach zbierania doświadczeń i opinii klientów firma SICK opracowała nowy zamek bezpieczeństwa, będący odpowiedzią na bieżące potrzeby rynku. Oczywiście nie zabrakło unikalnych cech i funkcji, które sprawią, że aplikacje w których zostaną zamontowane będą nowoczesne i niezawodne. Do czego służą zamki bezpieczeństwa z ryglowaniem ? Urządzenia tego typu(...)
Autor:   21 września 2022
Kat.: ,

Przegląd urządzeń działających w sieci Profinet

W naszej redakcji wpadliśmy na pomysł zrealizowania filmu, w którym zerknęlibyśmy swoim "okiem" na urządzenia realizujące różne zadania w systemach sterowania. Na urządzenia kompletnie różne, które jednak coś by łączyło. I tak ustaliliśmy, że czynnikiem łączącym będzie protokół komunikacji sieciowej. Tutaj niemal natychmiast, jednogłośnie podjęliśmy decyzję, że będzie to Profinet.(...)

Nowoczesne rozwiązania i innowacje dla działów Utrzymania Ruchu

4 października w zielonogórskim Hotelu Grape Town odbędzie się Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. Organizowane przez Axon Media wydarzenie, skierowane jest do pracowników sektora produkcji, odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie działów Utrzymania Ruchu. Konferencja Techniczna to cykliczne spotkanie dla zapracowanych specjalistów, którzy cenią sobie jednodniowe wydarzenia w(...)
Autor:   20 września 2022
Kat.:

Podstawy programowania steronika SIEMENS LOGO!

  Pierwsze kroki w programowaniu sterownika LOGO! W opisywanym artykule chciałbym przybliżyć podstawy programowania sterowników PLC z wykorzystaniem oprogramowania LOGO! Soft Comfort w wersji V8.3. Publikacja będzie opierać się na porównaniu dwóch powszechnie używanych języków LAD i FBD. Porównanie funkcji logicznych LAD vs FBD Na początek chciałbym przybliżyć zasadę działania(...)
Autor:   20 września 2022
Kat.:

Proline Prosonic Flow W 400 i P 500 – przepływomierze zaciskowe typu „clamp-on”

Ultradźwiękowa metoda pomiaru i inteligentne funkcje diagnostyczne zapewniają wysoką dokładność, nawet przy minimalnej ilości odcinków prostych oraz zaburzeniach przepływu. Prosonic Flow W 400 i P 500 sprawdzą się przede wszystkim w branży wodnej, chemicznej, energetyce i mediów użytkowych. Przepływomierz Prosonic Flow P 500 jest przeznaczony do przemysłowych instalacji procesowych, charakteryzujących(...)
Autor:   19 września 2022
Kat.:

Flow East – kiedy tradycja spotyka się z nowoczesnością – WAGO Moments of Success

Nasz klient – firma Flow East osiągnął długo oczekiwany cel. Wprowadził architekturę XXI wieku na historyczny Plac Wacława w Pradze. Rezultat po dziesięciu latach przygotowań i planowania jest imponujący! W samym centrum czeskiej stolicy wzniesiono wyróżniający się pod względem architektonicznym budynek, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Obiekt uzyskał(...)
Autor:   16 września 2022
Kat.: ,

OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Firma OMRON przedstawia nowy kalkulator ROI wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Kalkulator umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie(...)
Autor:   16 września 2022
Kat.:

Magistrala CAN

Powstanie i zastosowanie magistrali CAN Controller Area Network (CAN) to standard magistrali transmisyjnej stworzony przez firmę Robert Bosch GmbH już na początku lat osiemdziesiątych. Powstał w wyniku zapotrzebowania branży motoryzacyjnej - ilość i skomplikowanie wszelkich elektronicznych elementów w samochodach zaczęła bardzo szybko rosnąć (t.j czujniki, sterowniki oraz elementy wykonawcze), a(...)
Autor:   16 września 2022
Kat.:

Efektywne planowanie produkcji i wygodny dostęp do danych pomiarowych z każdego miejsca na świecie

Wykorzystanie chmury do alarmowania o zmniejszających się zapasach, a nawet śledzenia położenia mobilnych zbiorników z substancjami używanymi w produkcji to nowy trend, który pomoże przedsiębiorstwom lepiej planować i optymalizować dostawy. Ręczne pomiary ustępują mu pod względem dokładności i szybkości. Gromadzenie danych z radarów do pomiaru poziomu cieczy i substancji sypkich,(...)
Autor:   16 września 2022
Kat.:

Roboty KUKA pakują i paletyzują rolki z folią stretch w firmie Efekt Plus

Czołowy producent folii stretch rozwija nowo otwarty zakład w Rzeszowie. Dzięki współpracy z inżynierami z PROSTER i polskim oddziałem KUKA firma Efekt Plus wdrożyła zautomatyzowaną linię do pakowania i układania na paletach rolek folii stretch.   To jeden z wiodących polskich dostawców folii stretch, nowoczesna firma, która od lat stawia(...)
Autor:   15 września 2022
Kat.:

Zrobotyzowana paletyzacja siarki granulowanej w Zakładach Chemicznych Siarkopol

Firma Madej Pak pomogła zautomatyzować proces pakowania i paletyzacji siarki granulowanej w Zakładach Chemicznych „Siarkopol”. Z uwagi na wymagające środowisko pracy w projekcie wykorzystano niezawodne roboty KUKA KR QUANTEC.   Roboty przemysłowe doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach. Właśnie dlatego od lat są obecne w branży chemicznej, odpowiadając za wykonywanie(...)
Autor:   15 września 2022
Kat.: ,

Technologia napędu o zmiennej prędkości obrotowej pozwala zaoszczędzić energię

Napędy pomp Sytronix o zmiennej prędkości obrotowej firmy Bosch Rexroth spełniają wymagania branży recyklingowej Sprawność energetyczna: moc wyjściowa odpowiednia do zapotrzebowania Dostosowanie do indywidualnych potrzeb: urządzenie gotowe do zainstalowania, oparte na sprawdzonych komponentach standardowych Innowacyjna koncepcja: kompaktowa konstrukcja, duża moc i cicha praca Międzynarodowy zasięg: standardowe rozwiązanie, globalny serwis Dzięki(...)
Autor:   14 września 2022
Kat.:

Wydajny komputer kompaktowy na szynę DIN do pracy w temperaturach -40~60oC

Komputer przemysłowy ARK-1221L-S5A1 to bezwentylatorowa jednostka, wyposażona w wydajny i energooszczędny, czterordzeniowy procesor Intel® Atom™ x6413E 1,5GHz. Dostępne porty I/O umożliwiają wykorzystanie go w automatyzacji maszyn lub inteligentnych fabrykach jako brama IoT. Niewielkie rozmiary 60 x 158 x 114 mm oraz standardowy uchwyt na szynę DIN zapewniają łatwy montaż urządzenia(...)
Autor:   12 września 2022
Kat.:

Konkurs iAutomatyka Wrzesień 2022

W każdym miesiącu organizujemy Konkurs iAutomatyka, który polega na nagradzaniu Użytkowników portalu iAutomatyka.pl w zamian za zamieszczanie treści (artykułów, wiedzy, historii z pracy, ciekawostek i filmów z YouTube wzbogaconych o artykuł). Główny cel konkursu to gromadzenie wartościowych artykułów i ciekawostek z branży automatyki i robotyki. Możesz przygotować i wysłać nam ciekawy artykuł!? Zrób(...)
Autor:   12 września 2022
Kat.:

Weintek komunikacja z wagą za pomocą protokołu Modbus ASCII

Dwa tygodnie temu stanąłem przed wyzwaniem polegającym na komunikacji panela Weitek z miernikiem wagowym firmy Axis. Nie było to łatwe, bo panele weitek nie wspierają komunikacji z miernikami wagowymi axis, a do tego w internecie nie ma poradników dotyczących komunikacji miernika i chociaż pomoc techniczna axis doskonale znała sie na(...)
Autor:   9 września 2022
Kat.:

Euchner – więcej niż bezpieczeństwo! Wywiad iAutomatyka

Czasami mam wrażenie, że jednak nie do końca bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Ciągły pęd w kierunku maksymalizacji produkcji, zwiększania produktywności oraz redukcji przestojów powoduje występowanie sytuacji niebezpiecznych. Oby tylko móc pracować dalej i wyrabiać akord. To najczęściej tyczy się operatorów maszyn na produkcji, którzy różnymi sposobami starają się ominąć(...)

Problem z automatyką? Oddaj to siłom wyższym!

Restart maszyny nie pomaga, dział UR załamuje ręce. Nawet serwis od producenta nie wie, o co chodzi! Pozostaje oddać problem siłom wyższym. Tak też postąpiło dwóch automatyków na wakacjach. Zapraszamy na seans :) https://www.youtube.com/watch?v=yKThI4FpuP0 Jakby ktoś miał problemy z maszyną to lokalizację GPS lasu z filmu, macie tutaj: 53.707768657815144, 21.37891557482241(...)
Autor:   8 września 2022
Kat.: , ,

POWITAJ NOWY ROK SZKOLNY Z #LAPP !!!

Złóż zamówienie przez e-sklep! Wypełnij formularz i zbierz nagrody! Czas trwania promocji: 15.08.2022 – 15.09.2022 Wartość zamówienia złożonego przez e-sklep: pow. 5 000 zł netto Zestaw gadżetów szkolnych Basic pow. 10 000 zł netto Zestaw gadżetów szkolnych Medium pow. 15 000 zł netto Zestaw gadżetów szkolnych Max Więcej informacji znajdziesz(...)
Autor:   7 września 2022
Kat.:

Nowe perspektywy w automatyce przemysłowej

Firma Bosch Rexroth przekształca platformę Smart MechatroniX w środowisko rozwiązań i prezentuje nową, pierwszą na świecie technologię usprawniającą pracę robotów Smart MechatroniX: platforma rozwiązań rozrastająca się poziomo i pionowo Smart Function Kit Dispensing: gotowe do pracy („plug & produce”) rozwiązanie do zadań związanych z dozowaniem Smart Flex Effector: pierwsza na(...)
Autor:   7 września 2022
Kat.:

Efektywne metody zarządzania energią i mediami technicznymi

Konferencja Techniczna „Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych” skierowana do kadry technicznej i zarządzającej poszukującej konkretnych rozwiązań na optymalizację działań podejmowanych przy procesie produkcji, już 22 września we Wrześni! Najistotniejszym celem procesu zarządzania energią jest nieustanne zmniejszanie jej zużycia i związanych z nią kosztów eksploatacji, a zatem optymalizacja wykorzystania. Jest(...)
Autor:   5 września 2022
Kat.:

Wsparcie dla codziennej, zoptymalizowanej pracy działów UR

21 września 2022 r., to data, którą warto zapisać w kalendarzu, ponieważ właśnie tego dnia, we Wrześni rozpocznie się Konferencja Techniczna „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych”. To jednodniowe spotkanie skierowane do przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych. Konferencja we Wrześni to idealna okazja na aktualizację wiedzy technicznej oraz wgląd w innowacje(...)
Autor:   5 września 2022
Kat.:

OMRON dodaje możliwość wyboru poziomu autonomii w oprogramowaniu do zarządzania flotą

Nowe funkcje pozwalają na zwiększenie elastyczności procesu produkcji za pomocą robotów mobilnych w złożonych zastosowaniach transportu materiałów W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów i deficyt pracowników firmy produkcyjne szukają sposobów na zwiększenie elastyczności i wydajności w zakresie logistyki wewnętrznej. Aby spełnić tę potrzebę, firma OMRON dodała funkcję wyboru poziomu(...)
Autor:   5 września 2022
Kat.:

Cyfrowy serwis hydrauliki zapewnia oszczędności

Pakiet CytroConnect Solutions obejmuje wielopoziomowe usługi cyfrowe, których celem jest ograniczenie do minimum nieplanowanych przestojów oraz związanych z nimi kosztów serwisu i innych kosztów w sektorze recyklingu Efektywne monitorowanie nożyc złomowych, rozdrabniarek i pras Trzy pakiety usług dostosowanych do różnych wymagań Zapobieganie przestojom: monitorowanie w czasie rzeczywistym i analizy oparte(...)
Autor:   5 września 2022
Kat.:

Reklama


+ DODAJ
Załóż konto firmowe i dodawaj elementy na mapę i do katalogu automatyki