Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja
WebHMI - urządzenie z systemem SCADA, które nie jest już nam obce. Poznajemy je już od ponad roku i możemy je śmiało polecić dosłownie wszystkim! Od osób zaczynających swoją przygodą z automatyką i wizualizacją aż po specjalistów w tworzeniu systemów SCADA. Prostota i łatwość zawarta w tak niepozornym urządzeniu sprawia,(...)
Uciążliwe zadania pracowników a robotyzacja – jak uczynić pracę lepszą? CASE STUDY
Z tego artykułu dowiesz się: Dlaczego tak ważne jest odciążanie pracowników i eliminowanie uciążliwych manualnych czynności Czy da się dostosować do pracy z robotem już istniejące stanowisko pracy? Czy robotyzacja przynosi oczekiwane efekty na stanowisku operatora przeładunku kół? Nie od dziś wiadomo, że robotyzacja i automatyzacja procesów sprzyja ergonomii pracy.(...)
Autor:   11 sierpnia 2020
Kat.: ,
Gdy brakuje fachowców… (edukacja i automatyzacja)
– Tego, że wykwalifikowany elektryk przycina koryta kablowe i szyny nośne, a następnie przykręca je do szyny płyty montażowej, z pewnością nie można nazwać efektywnym – zauważa dyrektor generalny firmy Plenge GmbH z Oelde Nicholas Visser-Plenge i opowiada o korzyściach, jakie daje nowoczesna automatyzacja i centra obróbcze serii Perforex Rittal(...)
Autor:   10 sierpnia 2020
Kat.:
Komunikacja sterowników Siemens S7 i Rockwell ControlLogix bez dodatkowych konwerterów
Producenci sterowników programowalnych i komponentów automatyki proponują stosowanie ich kompleksowych rozwiązań, argumentując to pewnością działania i komunikacji. Logicznym wydaje się, że produkty jednego producenta będą ze sobą lepiej współpracować. Każdy z producentów sterowników PLC prześciga się w promowaniu swojego standardu komunikacyjnego i tak Siemens proponuje Profinet, Beckhoff EtherCat a Allen(...)
Technologia dla linii produkcyjnych o bardzo dużych wymaganiach. Technologia track B&R
W przypadku linii butelkowania i pakowania podstawowego nieunikniony jest bezpośredni kontakt maszyny z artykułami, które trafiają na nasz stół. Z tego względu w obu procesach obowiązują najwyższe standardy higieny oraz musi być zapewniona możliwość łatwego i dokładnego czyszczenia każdego używanego sprzętu. Wymagania te są często przeszkodą w procesie wprowadzania innowacyjnych,(...)
Napędy i silniki dla przemysłu spożywczego i napojów
W swojej ofercie LinMot posiada komponenty automatyki do zastosowań w przetwórstwie żywności i napojów. Niezwykle dynamiczne silniki zapewniają bardzo wysoki stopień ochrony oraz są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Silniki z prowadzeniem Napęd liniowy o stopniu ochrony IP 64S, składający się z prowadnicy oraz zintegrowanego silnika liniowego LinMot. Opcjonalnie może(...)
Autor:   7 sierpnia 2020
Kat.:
Historia regulatorów PID w automatyce przemysłowej by DWI motion
Kontroler, lub jak ktoś woli regulator PID , w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego, to kontroler proporcjonalno – całkująco – różniczkujący („Proportional, Integral, Derivative controller”). Ciekawa nazwa prawda? Mnie również na samym początku przygody z automatyką ta nazwa niewiele mówiła. Oczywiście słyszałem i spotkałem się z samą nazwą regulatora PID, lecz obcowanie(...)
Uruchomienie używanego robota KUKA KRC2 – miniporadnik
Pomimo swojego wieku używane roboty KUKA generacji KRC2 cieszą się dużą popularnością. Roboty tej generacji są co prawda stosunkowo tanie i wytrzymałe, lecz pierwszy rozruch może w pewnych sytuacjach sprawiać spore problemy, szczególnie gdy nie posiadamy żadnego doświadczenia w tej kwestii. W przypadku zakupu kompletnego zestawu (robot+szafa) uruchomienie przebiega zazwyczaj(...)
Autor:   6 sierpnia 2020
Kat.: ,
Jakie czujniki chronią pompy zanurzeniowe?
Czujniki, które zapobiegają zagrożeniom i uszkodzeniom agregatu pompowego w trakcie jego pracy znajdują się we wnętrzu agregatu pompowego i są podłączone do elektrycznego przewodu lub przewodów przyłączeniowych pompy. Jak wyglądają oraz jaka jest zasada działania czujników do zabezpieczania nowoczesnych pomp chciałbym przedstawić w tym artykule. Zdjęcie przedstawiające przykładowe rozmieszczenie czujników(...)
Autor:   6 sierpnia 2020
Kat.: ,
Kiedy warto stosować coboty?
Coboty stają się coraz bardziej popularne na rynku. Dużo mówi się o ich funkcjach bezpieczeństwa czy zaletach przy współpracy. Jakie są najbardziej typowe zastosowania cobotów? Dlaczego firmy je wdrażają? I czy pieniądze to nie wszystko? https://www.youtube.com/watch?v=zZl5KWiHtWI Bezpieczeństwo Zacznijmy od sprawdzenia danych na temat wypadków przy robotach. Według GUS na 2019(...)
Autor:   5 sierpnia 2020
Kat.: ,
Klimatyzacja szaf sterowniczych i mistrzostwo oszczędności
Zrównoważony rozwój ma dla firmy Voith dużą wartość. Działający na całym świecie koncern od lat funkcjonuje według zasad ekologicznie czystego, uczciwego i długoterminowego gospodarowania. Wyniki wprowadzanych działań mówią same za siebie, co więcej przedsiębiorstwo było już wielokrotnie nagradzane za zarządzanie środowiskowe. A to nie koniec. Niedawno w firmie z Heidenheim(...)
Autor:   3 sierpnia 2020
Kat.:
TwinSAFE – miniporadnik dla początkujących
W moim poprzednim artykule omówiłem podstawy tworzenia projektu safety w TIA PORTAL. Tym razem postaram się wprowadzić was w świat TwinSAFE sterowników Beckhoff. Artykuł ten jest skierowany do osób znających podstawy TwinCat3 oraz podstawowe zagadnienia systemów bezpieczeństwa omówione w poprzednim artykule. Pomimo tego, że poprzedni artykuł dotyczy Siemensa, to pozwoli(...)
Autor:   3 sierpnia 2020
Kat.: ,
Technologia cyfrowego bliźniaka – szybsze uruchomienie maszyny
Producenci maszyn stają przed wyzwaniem budowania coraz bardziej zindywidualizowanych, wyspecjalizowanych maszyn i jak najszybszego wprowadzania ich do eksploatacji. W jaki sposób można szybciej wprowadzać maszyny na rynek bez poświęcania mnóstwa czasu na ich testowanie? Odpowiedź to: zastosowanie symulacji i technologii cyfrowego bliźniaka. Wszyscy dobrze to znamy: docieramy do końca długiego(...)
Szkolenie z podstaw techniki napędowej i falowników z DWI MOTION – relacja
Układy napędowe obecnie są nieodzownym elementem większości procesów technologicznych. Silniki elektryczne odpowiadają m.in. za wytwarzanie sprężonego powietrza, pompowanie wody, napędzanie przenośników taśmowych czy też obróbkę materiałów i produktów. Chcąc poznać sekrety i doświadczenia wyjadaczy z branży, trafiłem na szkolenie z podstaw techniki napędowej. Szkolenie organizowane przez firmę Dawida Wróblewskiego DWI(...)
Automatyka przemysłowa
Automatyka przemysłowa jest dziedziną, która zajmuje się monitorowaniem, sterowaniem i nadzorowaniem pracy maszyny. Jest to technologia, która sprawia, że udział człowieka przy pracy maszyny staje się ograniczony do minimum. Bywa, że nawet jest on zbędny. Automatyka przemysłowa stała się nieodzownym elementem dzisiejszych czasów. Fabryki dążą do najszybszego, a zarazem najtańszego(...)
Autor:   30 lipca 2020
Kat.:
Kryzys koronawirusa szansą dla Twojej firmy. Poznaj zalety robotyzacji
Systematyczny rozwój technologiczny jest podstawą funkcjonowania każdej firmy. Jednym z jej elementów jest też postępująca automatyzacja produkcji przez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak roboty autonomiczne. Ostatnie miesiące i pandemia koronawirusa pokazały, że robotyzacja jest też ratunkiem dla przedsiębiorstw w takich kryzysowych sytuacjach. Kryzys obnażył słabe punkty przedsiębiorstw Dynamiczny rozwój epidemii(...)
Autor:   30 lipca 2020
Kat.: ,
Nowy poziom techniki przemieszczeń liniowych
Wymagania konstruktorów i producentów maszyn zmieniają się błyskawicznie. Coraz szybsze cykle rozwojowe skłaniają ich do poszukiwania rozwiązań, które można elastycznie dostosowywać do nowych procesów produkcji. Technika przemieszczeń liniowych Bosch Rexroth precyzyjnie spełnia te wymagania dzięki inteligentnym rozwiązaniom mechatronicznym i inteligentnym produktom. Bosch Rexroth już na wczesnym etapie stworzył podstawy systematycznego(...)
Autor:   29 lipca 2020
Kat.:
RENEX Group dystrybutorem JBC
Grupa RENEX poinformowała o nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej z JBC – światowej klasy producentem urządzeń i narzędzi do lutowania i napraw elektroniki. JBC to obecnie międzynarodowa firma założona w 1929 roku w Hiszpanii. Jako jeden ze światowych liderów rynku specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu zaawansowanych stacji lutowniczych, podgrzewaczy do PCB i pochłaniaczy(...)
Autor:   29 lipca 2020
Kat.: ,
Ri4Power Rittal – inteligentny system prądowy
System Ri4Power Rittal na bazie VX25 to nowe zalety dla użytkowników: wyższa o 40% obciążalność prądowa przy tym samym przekroju szyny, łatwiejszy montaż i możliwości inteligentnego monitorowania. To nowe oszczędności oraz większa ergonomia dystrybucji energii. Wydajność rośnie, a zużycie energii maleje! Już od dłuższego czasu widoczne są nowe wymagania dla(...)
Autor:   28 lipca 2020
Kat.:
Testuj oprogramowanie SCADA w chmurze
Od 17 lipca 2020 roku ICONICS wprowadził możliwość założenia wirtualnej maszyny na platformie Azure z gotową instalacją oprogramowania SCADA. Aby testowanie rozwiązań ICONICS było jeszcze prostsze, masz do wyboru kilka gotowych konfiguracji maszyny wirtualnej. Wystarczy wybrać jedną z nich, odczekać kilkanaście minut, a twoja instalacja ICONICS będzie gotowa do testów!(...)
Autor:   28 lipca 2020
Kat.:
Ostatnie terminy szkoleń stacjonarnych z PLC za 1500 zł!
Zapraszamy na 2 ostatnie terminy zaawansowanego szkolenia stacjonarnego TIA1200-2: Programowanie Siemens SIMATIC S7-1200 w TIA Portal – poziom 2 w promocyjnej cenie 1500 zł. Zapisz się TUTAJ! Terminy 10 - 14 sierpnia 24 - 28 sierpnia Miejsce Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems ul. Bojkowska 35A, Gliwice Laboratorium Sterowników SIEMENS SIMATIC S7-1200(...)
Autor:   28 lipca 2020
Kat.:
Palma z adresem IP, czyli jak technologia może wpływać na komfort naszego odpoczynku
Tam, gdzie przez całą dobę przetwarzane są ogromne ilości danych, bezawaryjne działanie sprzętu IT jest koniecznością. Dlatego też w swoich czterech wielkich parkach wodnych, niemiecka firma Wund Industriebau postawiła na niezależne centra danych Edge i standaryzację. Grupa Wund Industriebau chciała zarządzać monitoringiem i informacjami o wszelkich zakłóceniach niezależnie od lokalizacji.(...)
Autor:   28 lipca 2020
Kat.: ,
Zobacz jak maksymalna elastyczność zwiększy wydajność automatyzacji. Niezależnie sterowane nośniki obrabianych przedmiotów
Maksymalna elastyczność – to cecha, której producenci coraz bardziej stanowczo domagają się od dostawców maszyn. Elastyczności takiej nie zapewniają instalacje, w których produkty są przemieszczane w sztywnych odstępach czasu między połączonymi podsystemami. Co może zatem pomóc? – Niezależnie sterowane nośniki obrabianych przedmiotów mogą tu zdziałać cuda. Większa elastyczność może przynieść(...)
Certyfikowane pomiary dla aplikacji HRC
Pomiary oraz ocena sił i nacisku, oddziałujących na części ciała człowieka podczas kontaktu z robotem są nieodłącznym elementem oceny ryzyka aplikacji HRC (Human Robot Collaboration) zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066. Współpraca między człowiekiem a robotem wiąże się z koniecznością przestrzegania rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa. Opublikowana w 2016 roku specyfikacja techniczna(...)
Autor:   24 lipca 2020
Kat.: ,
KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia
+ DODAJ
Załóż konto firmowe i dodawaj elementy na mapę i do katalogu automatyki