Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Reklama


Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja
WebHMI - urządzenie z systemem SCADA, które nie jest już nam obce. Poznajemy je już od ponad roku i możemy je śmiało polecić dosłownie wszystkim! Od osób zaczynających swoją przygodą z automatyką i wizualizacją aż po specjalistów w tworzeniu systemów SCADA. Prostota i łatwość zawarta w tak niepozornym urządzeniu sprawia,(...)
Przyspiesz proces kompletacji zamówień! – studium przypadku ELESA+GANTER
Odwiedziliśmy siedzibę ELESA+GANTER Polska, która odpowiedzialna jest za projektowanie i produkcję znormalizowanych elementów dla maszyn i urządzeń. Działają w wielu branżach przemysłowych na terenie Polski. Firma podjęła strategiczną decyzję o zmianie lokalizacji przy jednoczesnym poszukiwaniu rozwiązania magazynowego, które pozwoli na szybką i bezbłędną kompletację zamówień. Z pomocą przyszła nasza firma(...)
Autor:   25 października 2021
Kat.: ,
Do czego mogą służyć skrypty w panelu operatorskim?
Wprowadzenie Tworzenie wizualizacji na panele operatorskie zazwyczaj odbywa się poprzez wybór i konfigurację standardowych, dostępnych w wybranym oprogramowaniu, kontrolek. Zazwyczaj możemy przebierać pośród różnego rodzaju przycisków, lampek, pól tekstowych i podobnych elementów. Po wybraniu właściwej kontrolki i umieszczeniu jej w żądanym położeniu na określonym ekranie dokonujemy właściwej konfiguracji. Na tym(...)
Autor:   25 października 2021
Kat.:
To już ostatnie dni konkursu z programem Simultus! Nie zwlekaj!
Ostatnie 10 dni naszego konkursu "Stwórz stanowisko edukacyjne w oprogramowaniu Simultus EDU". Na projekty czekamy do 31 października! Najlepszy projekt zostanie nagrodzony hulajnogą elektryczną Xiaomi Mi Electric Scooter M365 Essential. Nagrodami za drugie i trzecie miejsce są pakiety: panel HMI Weintek MT805iP 4,3" + sterownik PLC FATEK 20MC. Simultus to oprogramowanie służące(...)
Autor:   25 października 2021
Kat.:
Efektywniejsze maszyny pakujące dzięki Trio Motion Technology
Zmieniające się potrzeby konsumentów i presja środowiskowa zmuszają przemysł opakowań do adaptacji. Szybkie reagowanie i tworzenie nowych innowacyjnych rozwiązań wymaga kreatywnego podejścia do projektowania maszyn oraz polegania na sprawdzonych rozwiązaniach problemów kontroli ruchu. Firma Trio Motion Technology opracowuje takowe rozwiązania dla maszyn pakujących już od ponad 30 lat, dostarczając na rynek(...)
Autor:   20 października 2021
Kat.:
SLG-2 czyli kompaktowa kurtyna optyczna mogąca wykryć obiekty o grubości 1 mm !!
Na rynku znajdują się kurtyny optyczne różnych producentów przeznaczone do różnych zadań. Detekcyjne do wykrywania obiektów; pomiarowe czy też kurtyny bezpieczeństwa. Co więc wyróżnia SLG-2? Odpowiedzi i zastosowania poniżej. SLG-2 spełnia założenia kurtyny optycznej pomiarowo-detekcyjnej w małym profilu do ciasnej zabudowy. Zapewniać ma wykrywanie obiektów przy użyciu wyjścia (lub dwóch(...)
Autor:   19 października 2021
Kat.:
WAGO IO SYSTEM – Komunikacja z urządzeniem IO-Link za pomocą modułu master IO-Link 750-657
Artykuł przedstawia przykładową konfigurację połączenia z urządzeniem IO-Link za pomocą oprogramowania e!COCKPIT z wykorzystaniem sterownika PFC200 oraz modułu master IO-Link 750-657. Pobranie plików IODD IO-Link jest przemysłowym standardem komunikacyjnym (IEC 61131-9) używanym do podłączania inteligentnych czujników i elementów wykonawczych. Konfiguracja poszczególnych funkcji urządzeń IO-Link Device jest możliwa za pomocą plików opisu urządzenia (IODD – IO(...)
Autor:   18 października 2021
Kat.: , ,
Perspektywy rozwoju rynku robotów współpracujących
Firma Statzon, która zbiera i udostępnia dane dotyczące robotyzacji i automatyzacji, opracowała analizę perspektywy rozwoju cobotów w Europie i na świecie. Eksperci przygotowali prognozę pokazującą, jak rynek cobotów będzie wyglądał do 2030 roku. Jesteście ciekawi? Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Coboty na świecie Podobnie jak w przypadku robotów(...)
Autor:   15 października 2021
Kat.:
Piec obrotowy z systemem automatyzacji firmy akYtec
Piec obrotowy jest niezbędnym elementem w procesie produkcji pieczywa. Zapewnia on perfekcyjny, równomierny wypiek nawet najbardziej delikatnych produktów. System oparty na produktach firmy akYtec jest opłacalny i może być stosowany w piecach obrotowych różnych producentów. Przebieg procesu Ciasto jest krojone i umieszczane na blasze. Blachy są umieszczane w wózku na(...)
Autor:   15 października 2021
Kat.:
Od prostych do kompleksowych rozwiązań
VEGA uzupełnia swoją ofertę czujników dla procesów higienicznych o nowe przetworniki ciśnienia i sygnalizatory poziomu granicznego. Szczególnym wyzwaniem w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym jest duża różnorodność zachodzących procesów. O sukcesie decyduje utrzymanie ciągłości cykli produkcji – czy to w trakcie mieszania, napełniania, odparowywania czy podczas czyszczenia CIP/SIP. W związku z(...)
Autor:   13 października 2021
Kat.:
Zobacz Przemysł 4.0 w praktyce! – Wywiad z Tomaszem Dawid z firmy Balluff
Przemysł 4.0 jest jednym z najpopularniejszych trendów i tematów poruszanych w przemyśle. Jednak jak to z nim jest tak naprawdę? Czy są to tylko chwytliwe hasła bez pokrycia w rzeczywistości? Ostatnio gościliśmy w smart factory stworzonej przez firmę Balluff, której zadaniem jest przybliżanie ludziom technologii i koncepcji Przemysłu 4.0. Naszym(...)
Autor:   12 października 2021
Kat.: ,
Relacja z 8. Konferencji VIX Automation
Tegoroczna konferencja VIX Automation (po roku przerwy) odbyła się w Sulejowie 23-24 września. Jak zwykle wypełniona wiedzą, praktycznymi informacjami o wdrożeniach oraz fantastycznymi atrakcjami. 8. Konferencja VIX Automation przybrała hasło „Poskromić dane” – tematy, które poruszano, dotyczyły głównie obsługi danych, szeroko pojętego ich zbierania, analizowania oraz digitalizacji. W trakcie spotkania(...)
Autor:   12 października 2021
Kat.:
WAGO I/O SYSTEM FIELD
Decentralizacja dzięki wszechstronnej komunikacji. I/O System Field do automatyzacji bez szaf sterowniczych IP67 ma liczne funkcjonalności. Zalety: Zintegrowane zarządzanie obciążeniem Kompatybilność z różnymi sieciami obiektowymi Łączy funkcjonalność z designem Szeroki wachlarz zastosowań dzięki IO-Link Protokoły: PROFINET, EtherCAT, EtherNet IP, OPC UA Różnorodność zastosowań Moduły I/O System Field można zamontować dokładnie tam, gdzie(...)
Autor:   11 października 2021
Kat.: , ,
Efektywność na całej linii
Transfer danych od projektu aż po montaż szafy. Efektywność na każdym poziomie procesu konstruowania szafy to podstawowy wymóg każdego prefabrykatora. Gdy portfel zamówień już się nie domyka, producenci zlecają część niezbędnych usług na zewnątrz. Wtedy liczy się nie tylko wysoki poziom kompetencji partnera. Ważnym elementem staje się płynna i szybka(...)
Autor:   8 października 2021
Kat.: , ,
MY AUTOMATYCY MAMY CIĄGŁE WYZWANIA! – VIII Edycja Technology Days 2021
MY AUTOMATYCY... musimy ciągle mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Nasza praca stawia przed nami coraz to nowe wymogi, które musimy nauczyć się spełniać. Bo jeżeli pozostaniemy bierni i nie będziemy się rozwijać to cóż... konkurencja nie śpi. I nie dotyczy to tylko automatyków, ale też i dyrektorów czy kierowników zakładów(...)
Autor:   7 października 2021
Kat.:
W pełni funkcjonalne zarządzalne switche Ethernet RocketLinx® dołączają do oferty produktów komunikacji przemysłowej
Switche Ethernet umożliwiają wydajną i niezawodną transmisję danych w sieci, zapewniając niezawodną komunikację między urządzeniami na obiekcie a poziomem zarządzania przedsiębiorstwa. Firma Pepperl+Fuchs, jako dostawca kompleksowych usług dla rozwiązań IIoT, wprowadza obecnie zarządzalne switche Ethernet RocketLinx®, które uzupełniają ofertę w zakresie komunikacji między obiektem a chmurą. Produkty te, wyposażone w wytrzymałą obudowę metalową o(...)
Autor:   6 października 2021
Kat.: , ,
Koncepcja inteligentnego kurnika z urządzeniami firmy akYtec GmbH
W ostatnich latach hodowla drobiu stała się coraz bardziej popularna. Kurnik powinien być ciepły, jasny i suchy. Warunki powinny być utrzymywane przez cały rok, ale szczególnie ważne jest zapewnienie kurczętom odpowiednich warunków w okresie zimowym. Główne parametry, które muszą być kontrolowane to temperatura, oświetlenie i wilgotność. Zazwyczaj stosuje się promiennik(...)
Autor:   5 października 2021
Kat.:
Tacy jesteśmy w B&R!
B&R jest firmą technologiczną, a za każdym innowacyjnym rozwiązaniem stoją pełni zaangażowania inżynierowie i to ich sposób działania współtworzy sukces naszych klientów. W pełni zaangażowani, w pełni zsynchronizowani. Zapraszamy do współpracy! https://youtu.be/JJmHMvaooz8
Autor:   4 października 2021
Kat.:
5 najciekawszych nowości w EPLAN 2022 według działu technicznego!
Nowa Platforma EPLAN 2022 Platforma EPLAN 2022 oferuje nowe możliwości techniczne, które zapewniają użytkownikom zupełnie nowe wrażenia z obsługi programu. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z technologią wstążki i trybem ciemnym jest zgodny z aktualnymi trendami oprogramowania, a ponadto znacznie ułatwia obsługę programu. Nowy moduł graficzny 2D i funkcja centralnego zarządzania urządzeniami,(...)
Autor:   4 października 2021
Kat.:
Uniwersalna Stacja Paletyzacji USP-U z cobotem
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesu przemysłowego rozszerzyliśmy swój asortyment wprowadzając Uniwersalną Stację Paletyzacji USP-U wyposażoną w robota współpracującego Universal Robots. Proces projektowania i wdrożenia tych stacji poprzedzony jest szczegółową analizą potrzeb klienta, aby móc zaproponować rozwiązanie optymalne pod względem min: wydajności, bezpieczeństwa, ekonomii, mobilności i(...)
Simultus 2.0 – wersja z nowymi funkcjonalnościami
Simultus, program do symulacji układów automatyki i urządzeń, został rozszerzony o nowe funkcjonalności. W wersji drugiej oprogramowania wprowadziliśmy wsparcie dla skryptów LUA oraz zaimplementowaliśmy przenośnik rolkowy. Dodatkowo udostępniliśmy wersję serwerową, która idealnie sprawdzi się w szkołach i na uczelniach. Sprawdź co daje wersja serwerowa oraz przeczytaj opis funkcji języka Lua(...)
Autor:   1 października 2021
Kat.:
Mocne i ekstremalnie zminiaturyzowane
Schönaich. Dzięki nowym kontrolerom ruchu MC3001 dostępnym w wersjach MC 3001 B (złącza płytka-płytka) lub MC 3001 P (28-pinowe złącze wtykowe), FAULHABER dopełnia ofertę kontrolerów generacji MC V3.0 na dolnym końcu spektrum wydajności. Kontrolery są ekstremalnie zminiaturyzowane i bardzo mocne, oferując pracę ciągłą z natężeniem 1,4 A do 5 A(...)
Autor:   1 października 2021
Kat.:
Smart Script – Wszystko działa jak w zegarku
Wychodzimy z założenia, że mamy najbardziej uniwersalne, a zarazem korzystne cenowo urządzenie do opisu oznaczników. Jedyne w swoim rodzaju są również nasze materiały oznacznikowe. Ale to nie same produkty są tutaj najważniejsze, najbardziej istotny jest prawidłowo i bezbłędnie działający, kompletny system do opisu oznaczników. Właśnie to oferuje system oznaczania WAGO.(...)
Autor:   30 września 2021
Kat.: , ,
28 września 2021 r. odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Forum Bezpieczna Maszyna
Tym razem Forum zagościło w Szczecinie w hotelu Courtyard by Marriott, gromadząc ponad 30 słuchaczy zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa. Uczestnikami Forum byli m.in.: projektanci, konstruktorzy, producenci, dostawcy i użytkownicy maszyn, a także służby bezpieczeństwa i utrzymania ruchu, pracodawcy i osoby odpowiedzialne za kształtowanie bezpiecznych warunków pracy. Organizatorami wydarzenia były firmy Elokon,(...)
Autor:   30 września 2021
Kat.:
Struktura relacji w procesie produkcji, a kontrola jakości w branży automotive
Przemysł motoryzacyjny od lat korzysta z tradycyjnego, dobrze sprawdzonego schematu organizacyjnego. U jego podstaw znajdują się producenci surowców: stali, aluminium, tworzyw sztucznych itp. Na szczycie zaś producenci pojazdów określani skrótem OEM (Original Equipment Manufacturer). Z reguły są nimi międzynarodowe podmioty do tego grona należą takie koncerny jak: PSA, Toyota czy(...)

Reklama


KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia
+ DODAJ
Załóż konto firmowe i dodawaj elementy na mapę i do katalogu automatyki