Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Reklama


Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

WebHMI - urządzenie z systemem SCADA, które nie jest już nam obce. Poznajemy je już od ponad roku i możemy je śmiało polecić dosłownie wszystkim! Od osób zaczynających swoją przygodą z automatyką i wizualizacją aż po specjalistów w tworzeniu systemów SCADA. Prostota i łatwość zawarta w tak niepozornym urządzeniu sprawia,(...)

Bezpłatny dostęp do oprogramowania pojazdów roboczych

Firma Bosch Rexroth udostępnia wszystkim producentom i partnerom dostępne oprogramowanie pojazdów. Otwarty ekosystem: firma Bosch Rexroth udostępnia całe portfolio oprogramowania dla elektroniki mobilnej za pośrednictwem platformy myBODAS do bezpłatnego testowania i dalszego rozwoju. (Źródło obrazu: Bosch Rexroth) Firma Bosch Rexroth zapewnia producentom maszyn roboczych bezpłatny dostęp do swojej standardowej oferty(...)
Autor:   3 lutego 2023
Kat.:

Barometr AVEVA. Oprogramowanie przemysłowe i sztuczna inteligencja w Wiśle Kraków

Z tego artykułu dowiesz się m.in.: jak powinno podchodzić się do wdrażania algorytmów sztucznej inteligencji (AI) w przemyśle, skąd pomysł na Barometr AVEVA i jakie były cele tego projektu, jakimi wynikami może pochwalić się Barometr AVEVA. Co łączy sztuczną inteligencję, oprogramowanie przemysłowe i drużynę piłkarską? To „Barometr AVEVA” – wyjątkowy(...)
Autor:   3 lutego 2023
Kat.:

Zwiększona wydajność produkcji przez integrację robotów SCARA

Wykorzystanie jednego kontrolera do robotów SCARA i innych komponentów maszyny ułatwia programowanie urządzenia, usprawniając proces uruchamiania linii produkcyjnej. Zastosowanie oddzielnego sterownika robota i PLC maszyny jest rozwiązaniem pracochłonnym i spowalniającym produkcję. Czym są Roboty SCARA? SCARA jest manipulacyjnym robotem przemysłowym o konstrukcji samonośnej, który ma trzy osie obrotowe i jedną oś przesuwną(...)
Autor:   2 lutego 2023
Kat.:

Czy istnieją najlepsze dławnice kablowe?

Wydawałoby się, że dławnice kablowe to proste produkty, których dobór nie powinien zająć wiele czasu. Oczywiście tak być, jeśli zwrócimy uwagę na kilka parametrów, dzięki którym będziemy w stanie dobrać produkt zapewniający właściwą ochronę kabla oraz jego cena nie przekroczy planowanego budżetu.   Na początku powinniśmy określić, w jakim środowisku(...)
Autor:   2 lutego 2023
Kat.:

Niezawodny monitoring towarów niebezpiecznych dzięki produktom WAGO do zastosowań morskich

Spokojnie płynące tankowce po rzekach takich jak Ren, Ruhra czy Łaba to iście idylliczny widok. Jednak w ich wnętrzu kryją się często niebezpieczne substancje, jak np. gaz, benzyna, ropa czy toksyczne chemikalia. Aby zapewnić ochronę ludziom i środowisku naturalnemu, montuje się w nich specjalne systemy monitorujące stan transportowanych cieczy i(...)

Konkurs iAutomatyka Luty 2023

W każdym miesiącu organizujemy Konkurs iAutomatyka, który polega na nagradzaniu Użytkowników portalu iAutomatyka.pl w zamian za zamieszczanie treści (artykułów, wiedzy, historii z pracy, ciekawostek i filmów z YouTube wzbogaconych o artykuł). Główny cel konkursu to gromadzenie wartościowych artykułów i ciekawostek z branży automatyki i robotyki. Możesz przygotować i wysłać nam ciekawy artykuł!? Zrób(...)
Autor:   1 lutego 2023
Kat.: ,

Pięć najważniejszych trendów w automatyzacji na rok 2023 — firma OMRON Europe przedstawia najważniejsze prognozy

Fernando Colás, dyrektor generalny firmy OMRON Industrial Automation Europe, przedstawia najważniejsze trendy w dziedzinie automatyki na nadchodzący rok. OMRON Europe wyznacza pięć najważniejszych trendów, które będą miały wpływ na automatyzację przemysłową w 2023 roku i kolejnych latach. Przemysł wytwórczy będzie w dalszym ciągu stawiał czoła wielu wyzwaniom, a uporanie się(...)
Autor:   1 lutego 2023
Kat.:

Bezprzewodowy przesył energii i danych za pomocą bramek NearFi od Phoenix Contact

Firma Phoenix Contact została założona w 1923 roku w Essen w Niemczech. Z początku była to mała, rodzinna firma licząca kilku pracowników. W tym roku firma obchodzi 100-lecie działalności i w tym czasie Phoenix Contact stał się światowym liderem produkcji komponentów, systemów i rozwiązań w dziedzinie elektroniki i automatyki. Powiem(...)
Autor:   31 stycznia 2023
Kat.:

Proste i łatwe do wdrożenia rozwiązania z zakresu robotyki od SEW-EURODRIVE Polska

W technologii automatyzacji handling produktów stanowi ważny element łańcucha procesów. Załadunek i rozładunek bezpośrednio wpływają na czas cyklu maszyny. Profile ruchów muszą być zarówno szybkie i precyzyjne, jak również delikatne dla produktu oraz mechaniki. Do typowych zastosowań realizowanych przez roboty SEW-EURODRIVE należą pick-and-place, paletyzacja i układanie w stosy, transport i przekazywanie, jak również pakowanie. Rozwiązania w zakresie robotów idealnie(...)
Autor:   30 stycznia 2023
Kat.:

RENEX wspiera PUT Motorsport

  Grupa RENEX podsumowała dotychczasowe działania wspierające PUT Motorsport – zespołu Politechniki Poznańskiej działającej na arenie międzynarodowej w ramach Formuły Student, czyli Formuły 1 dla studentów. Założony z inicjatywy studentów Politechniki Poznańskiej w 2014 roku zespół PUT Motorsport zyskał uznanie na całym świecie za swoje wyścigowe osiągnięcia. Początki działalności były(...)
Autor:   30 stycznia 2023
Kat.:

Szybki i łatwy sposób na uzyskanie robota liniowego obsługującego proces dozowania

Nowy pakiet Smart Function Kit for Dispensing, który przyspiesza wykonywanie wielu zadań związanych z dozowaniem, jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi na rynku głowicami dozującymi Oszczędność czasu: Łatwy wybór produktu i wskazówki ułatwiające jego uruchomienie „Podłącz i produkuj”: Fabrycznie zmontowane podsystemy i intuicyjne oprogramowanie operacyjne Szybkie rozpoczęcie produkcji: Graficzne tworzenie sekwencji,(...)
Autor:   30 stycznia 2023
Kat.:

IO-Link rozwiązaniem bolączek sygnałowych tradycyjnych czujników? Czy tak się stanie za sprawą produktów Pepperl+Fuchs?

Nie ma co ukrywać. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju czujniki, systemy pomiarowe i wizyjne to Pepperl+Fuchs ma ugruntowaną pozycję na rynku. Ich portfolio jest bardzo szerokie i nie brakuje w nim rozwiązań stale szerzącego się trendu na rynku, polegającego na zastępowaniu standardowych czujników na te w wersjach z IO-Link. Udało(...)

Niestandardowe projekty na zlecenie klienta

Indywidualne dostosowanie produktów staje się coraz bardziej popularne w przemyśle. Grupa RENEX staje naprzeciw oczekiwaniom klienta, oferując realizację spersonalizowanych projektów szyte na miarę potrzeb klienta. Przemysł w ciągu ostatnich lat ewoluował. Rynek oparty na automatyzacji procesów coraz częściej oczekuje od przedsiębiorców indywidualizacji oferowanych produktów oraz usług. Zwracanie uwagi na personalizację(...)
Autor:   26 stycznia 2023
Kat.:

Monitor Energii MEM-21

Firma ZAMEL, odpowiadając na aktualne wyzwania, z którymi muszą mierzyć się odbiorcy energii, wprowadziła nowy monitor energii elektrycznej MEM-21, będący kolejną odsłoną znanego już wielu klientom hitu sprzedaży MEW-01. O ile dla konsumentów monitor energii jest bardzo przydatną opcją, o tyle dla prosumentów (czyli posiadaczy instalacji PV) jest to urządzenie(...)
Autor:   26 stycznia 2023
Kat.:

Moduł bezpiecznikowy BZM-03

  Moduł bezpiecznikowy BZM-03 To uniwersalne rozwiązanie umożliwiające dobezpieczenie elementów automatyki budynkowej oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Element posiada obudowę 1-modułową montowaną w rozdzielnicy na standardowej szynie TH-35 (DIN). Wewnątrz obudowy umieszczono trzy gniazda bezpiecznikowe umożliwiające zabudowanie bezpiecznika topikowego o maksymalnym prądzie wkładki 6,3A. Moduł bezpiecznikowy może zatem z powodzeniem zabezpieczać wskaźnik(...)
Autor:   26 stycznia 2023
Kat.:

Dyrektywa Maszynowa – obowiązki producenta, odpowiedzialność pracodawcy

Dyrektywa maszynowa to zestaw norm prawnych, które odnoszą się do bezpieczeństwa, jakim powinna wykazywać się automatyka przemysłowa. Nieważne, czy będą to roboty przemysłowe, czy przenośniki taśmowe – w interesie wszystkich zainteresowanych jest to, aby linia produkcyjna była zaprojektowana tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia wypadków. I właśnie w tym celu sformułowano(...)
Autor:   24 stycznia 2023
Kat.:

Schneider Electric wzywa do zwiększenia wysiłków w celu przyspieszenia transformacji energetycznej i rozwiązania kryzysu energetycznego – kluczowe są dekarbonizacja i efektywność

Wezwanie związane jest z dorocznym Światowym Forum Ekonomicznym odbywającym się w Davos. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Schneider Electric wynika, że większość firm planuje przeznaczyć mniej niż 2 proc. swoich przychodów na inicjatywy związane ze zrównoważonym rozwojem i dekarbonizacją. Po stronie popytowej transformacji energetycznej tylko 31 proc. organizacji postrzega obecnie(...)
Autor:   24 stycznia 2023
Kat.:

cMT3072XHT panel HMI do trudnych warunków przemysłowych

CMT3072XHT jest kolejnym modelem z serii cMT. To odporny panel HMI z ekranem 7-calowym, wykorzystywany głównie w trudnym środowisku przemysłowym. Dzięki temu, że model ten jest zabezpieczony aluminiową obudową jest odpowiedni do instalacji w trudnych warunkach.   Ochrona premium modelu cMT3072XHT Wytrzymałość tego modelu jest zapewniona przede wszystkim przez aluminiową obudowę. Dzięki(...)
Autor:   23 stycznia 2023
Kat.:

Maksymalna sprawność i efektywność

Firma Bosch Rexroth zaprezentowała na targach „bauma 2022” kompaktowe rozdzielacze w zabudowie sekcyjnej najnowszej generacji. (Źródło obrazu: Bosch Rexroth) Oferowane przez firmę Bosch Rexroth innowacyjne rozdzielacze elektrohydrauliczne pracujące w układzie LS zapewniają użytkownikom większą elastyczność i lepsze możliwości konfiguracji. Zostały one zoptymalizowane pod kątem maksymalnej sprawności i efektywności maszyn mobilnych.(...)
Autor:   23 stycznia 2023
Kat.:

iMac vs. Macbook – który wybrać?

Urządzenia od Apple zawsze sprzęt perfekcyjny, dopracowany w najmniejszych szczegółach i dostosowany do potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto jednak pamiętać, że każde urządzenie - iPhone, iPad, MacBook czy iMac to sprzęt przeznaczony do nieco innych celów. Nie zawsze bierzemy to pod uwagę przy wyborze komputera Apple. Co zatem będzie(...)
Autor:   19 stycznia 2023
Kat.:

Funkcje bezpieczeństwa w serwonapędach Panasonic Minas A6 Multi

Serwonapędy to bardzo popularne rozwiązania podobnie jak napędowe aplikacje przetwornic częstotliwości. Oczywiście te układy znacząco się różnią i w przypadku serwonapędów mamy znacząco większe możliwości dotyczące pozycjonowania i precyzyjnej kontroli prędkości czy przyśpieszeń. Równie duże możliwości dają jeśli chodzi o konfigurację funkcjonalności bezpieczeństwa. I to właśnie o nich mieliśmy przyjemność(...)

Precyzja i automatyzacja procesu pakowania produktów z wykorzystaniem rozwiązań OMRON

  Rozwiązanie opakowaniowe ze zintegrowaną robotyką oraz sterowaniem firmy OMRON i B Electrical Engineering zapewnia skalowalne procesy i wysokiej jakości produkcję kontraktową szybko rotujących towarów konsumpcyjnych (FMCG), takich jak luksusowe produkty do pielęgnacji domu i ciała czy wyroby cukiernicze. Wraz ze zmieniającymi się potrzebami konsumentów i rosnącym niedoborem siły roboczej(...)
Autor:   17 stycznia 2023
Kat.:

Bin picking & conveyor picking – zrobotyzowana cela Blumenbecker na stanowisku Pepperl+Fuchs podczas targów WIW 2022

Roboty w przemyśle nie są spotykane już tylko w przypadku wielkich linii produkcyjnych na przykład z branży automotive. Cele zrobotyzowane są coraz powszechniejsze i mogą wykonywać nawet z punktu widzenia człowieka nieskomplikowane czynności, jak właśnie pobieranie elementów z podajnika lub magazynu. Lecz są to tylko z pozoru proste czynności, gdyż(...)

Nowość – zindywidualizowane listwy elektryczne w ofercie mebli REECO

Grupa RENEX poinformowała o rozszerzeniu zakresu elementów meblowych jakie mogą być dopasowywane i modyfikowane indywidualnie do potrzeb klienta o listwy elektryczne. Producent mebli antystatycznych REECO – Grupa RENEX poinformowała, że oferowane przez nią listwy elektryczne będą mogły być tworzone i modyfikowane pod indywidualne zamówienie klienta. Dotychczasowa oferta w tym zakresie(...)
Autor:   12 stycznia 2023
Kat.:

Oszczędnośc na prądzie miejskim

Od średniowiecza do obecnych czasów ciemne zaułki są postrzegane jako miejsca niebezpieczne, gdzie nie spotka nas nic dobrego. W obawie o zdrowie, życie czy dobytek takie miejsca były omijane po zmroku. Już w XV wieku burmistrz Londynu nakazał oświetlanie ulic zimą. Obecnie gminy miejskie poszukują oszczędności, gdzie to tylko możliwe,(...)
Autor:   12 stycznia 2023
Kat.:

Reklama


+ DODAJ
Załóż konto firmowe i dodawaj elementy na mapę i do katalogu automatyki