Data dodania 26 lipca 2017 /

Nowy sterownik i interfejs ECO dla sieci BACnet/IP: tania i wygodna alternatywa dla automatyki budynkowej

W ramach technicznego wyposażenia budynku funkcjonuje szereg różnorodnych protokołów komunikacyjnych, które muszą ze sobą wspólpracować. Zadaniem sieci BACnet, będącej ogólnoświatowym standardem, jest połączenie ze sobą tych samodzielnych jednostek technologicznych. Nowy sterownik ECO dla BACnet/IP (750-831/000-002) jest korzystnym cenowo rozwiązaniem stworzonym przez firmę WAGO z myślą o aplikacjach obejmujących stosunkowo niewiele obiektów BACnet. I kolejna nowość: interfejs BACnet/IP (750-330), który można stosować jako moduł zbierający dane i samodzielny ministerownik.

Do obsługi nawet 256 obiektów BACnet: nowy sterownik BACnet/IP
LON®, KNX i DALI to trzy najbardziej typowe protokoły komunikacyjne stosowane w automatyce budynkowej. Nowy sterownik ECO dla sieci BACnet/IP integruje podsystemy, pracujące na tych protokołach, w jeden system sterowania budynkiem, bazujący na standaryzowanej komunikacji. To umożliwia na przykład łatwe i wydajne realizowanie automatykyki pomieszczeniowej lub HVAC. Oferowany przez WAGO sterownik BACnet/IP w wersji ECO (750-831) jest optymalnym cenowo rozwiązaniem – szczególnie do wszystkich tych zastosowań, w których liczba obiektów BACnet nie przekracza 256. Nowe urządzenie wyposażone jest w wewnętrzną pamięć Flash o pojemności 4,5 MB, można je swobodnie programować w językach IEC 61131-3 i oprócz slotu na kartę SD posiada również 2-portowy switch do tworzenia topologii liniowej ETHERNET.

Wydajny moduł zbierający dane: nowy interfejs BACnet/IP
Rozproszony odczyt, kompilacja i przesył sygnałów I/O: nowy interfejs BACnet/IP (750-330) jest z założenia modułem zbierającym dane, umożliwiającym równocześnie przejęcie załączeń czasowych, zapisów trendów i alarmów. Interfejs sieciowy BACnet zgodny z certyfikacją Rewizji 12 może zarządzać maksymalnie 256 obiektami BACnet. Łatwą konfigurację i szybki rozruch umożliwia oferowane przez WAGO oprogramowanie narzędziowe. Oba urządzenia wspierają standardowy profil sprzętowy BBC (BACnet-Building Controller), budynkowe bloki współdziałania (BIBB = BACnet Interoperability Building Blocks) oraz współdziałanie obszarów. Dzięki wymienionym cechom możliwa jest pełna integracja z urządzeniami BACnet innych producentów

PLC BACnet

Sterownik dla atomatyki budynkowej. Wydajne i elastyczne rozwiązanie do wszystkich zastosowań. PLC BACnet/IP łączy zalety modularnego WAGO-I/O-SYSTEM 750 oraz powszechnie znanego standardu komunikacyjnego BACnet (EN/ISO 16484-5).

Sterownik wspiera standardowy profil sprzętowy BBC, budynkowe bloki współdziałania (BIBB=BACnet Interoperability Building Blocks) oraz współdziałanie obszarów. Dzięki wymienionym cechom sterownik jest w pełni integrowalny z urządzeniami BACnet innych producentów.

Zalety w telegraficznym skrócie:

  • profil urządzenia BBC (BACnet-Building Controller)
  • swobodne programowanie zgodnie z IEC 61131-3
  • modularna budowa węzła I/O
POLECANE