Data dodania 26 lipca 2017 /

Nowoczesne systemy do indywidualnego sterowania pomieszczeniem spełniają cały szereg funkcji w budynku: zapewniają optymalną temperaturę wnętrz, w zależności od pozycji słońca podnoszą lub opuszczają osłony przeciwsłoneczne oraz wyłączają oświetlenie, kiedy staje się ono zbędne.

WAGO-I/O-SYSTEM pozwala realizować nawet najbardziej specyficzne wymagania w zakresie indywidualnego sterowania pomieszczeniem. Wymagań, znacznie przekraczających zwykłe ogrzewanie w zimie i chłodzenie latem. Potrzebne do tego komponenty WAGO instaluje się w rozdzielnicy systemowej WAGO w suficie lub podłodze technicznej.

WAGO oferuje bogaty asortyment wyrobów do indywidualnego sterowania pomieszczeniem: od modułów wejść analogowych do tradycyjnych czujników temperatury – na przykład Pt100 lub Pt1000 – po wydajne, programowalne sterowniki (PLC) z interfejsem do sieci BACnet, KNX lub LON®. Zaliczamy tu również interfejsy do podsieci takich, jak EnOcean do bezprzewodowych urządzeń operatorskich, które radiowo komunikują się z PLC, dzięki czemu mogą być zamontowane w dowolnym miejscu pomieszczenia

WAGO posiada w ofercie różnorodne moduły wyjść do sterowania komponentami sieci obiektowej po stronie elementów wykonawczych. Oprócz modułów wyjść dwustanowych i analogowych (1 do 10 V) dostępne są także moduły specjalne – na przykład do sterowania napędami na bazie MP-Bus.Dobór odpowiedniego PLC z oferty WAGO-I/O-SYSTEM umożliwia adaptację do sieci zastosowanej w danej infrastrukturze automatyki budynkowej.

Można wykorzystać przy tym następujące protokoły:

 BACnet

BACnet umożliwia komunikację pomiędzy wyrobami w systemie automatyki budynkowej, pochodzącymi od różnych producentów.

Skrót BACnet pochodzi od terminu „Building Automation and Control Networks” i określa sie nim protokół transmisji danych dla automatyki i regulacji budynku. W 1995 roku został opublikowany przez Amerykanów jako standard, a od 2003 roku jest normą ISO 16484-5.

więcej

 KNX

KNX jest jednolitym protokołem komunikacyjnym, służącym do inteligentnej integracji różnych funkcji automatyki budynkowej, niezależnie od producenta osprzętu. Przy użyciu KNX można projektować i realizować energooszczędne rozwiązania, zapewniające jeszcze większy komfort i funkcjonalność.

więcej

 LonWorks®

LonWorks® jest otwartym, uniwersalnym systemem dla automatyki budynkowej, charakteryzującym się elastyczną topologią i licznymi funkcjami komunikacyjnymi.

Skrót LON® pochodzi od terminu Local Operating Network i jest nazwą standardu, stosowanego głównie w automatyce budynkowej. Jako technologia otwarta i standaryzowana przez ISO/IEC 14908, LonWorks® jest powszechnie dostępny dla wszystkich uczestników rynku.

więcej

 

 

POLECANE