Data dodania 26 lipca 2017 /

Stopień mechanizacji i automatyzacji w zakładach produkcyjnych stale wzrasta; ma to na celu podwyższenie jakości wyrobów i redukcję kosztów.

Wszystkie komponenty stosowane w procesach przemysłowych muszą sprostać wysokim wymaganiom – wysokim i niskim temperaturom, dużej wilgotności, obecności pyłów, wibracjom, wstrząsom, trwałemu i zmiennemu obciążeniu. Ich niezawodność musi być zagwarantowana zarówno w optymalnych, jak i ekstremalnych warunkach środowiskowych. Złączki listwowe, wielowtyki i komponenty WAGO do systemów automatyki sprawdzają się już od dziesięcioleci w tych właśnie zastosowaniach – niezależnie od branży.

 Przemysł motoryzacyjny

Wyroby WAGO są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym w liniach produkcyjnych, zapewniając im maksymalną niezawodność i dyspozycyjność.

Nawet krótki przestój linii produkcyjnej w przemyśle motoryzacyjnym oznacza bardzo znaczne straty produkcyjne, a tym samym mniejszą sprzedaż pojazdów pod koniec dnia. Utrzymanie ruchu wymaga zastosowania odpornej na wibracje i niewymagająca serwisowania techniki łączeniowej!

Bezgwintowa technika zaciskowa sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach – np. przy wstrząsach i wibracjach

 Elektronika przemysłowa

Wielowtyki i złączki do płytek drukowanych WAGO znajdują zastosowanie w elektronice przemysłowej dla wielu branż. Do grona naszych klientów zaliczają się producenci różnego typu urządzeń, w tym napędów, układów sterowania, urządzeń pomiarowych, maszyn, pojazdów szynowych i infrastruktury kolejowej, aż po budowę okrętów.

Wyroby zostały tak opracowane pod względem konstrukcyjnym, aby można je było zastosować w e wszystkich technikach obróbki/lutowania na płytce drukowanej (lutowanie ręczne, na fali i Reflow). Program obejmuje szerokie spektrum komponentów: od rastra 2,5 mm, zapewniającego dużą gęstość upakowania, po elementy silnoprądowe do przewodów o średnicy 16 mm2.

Duże wymiary rastra pozwalają na zastosowania w instalacjach o mocy 1000 V, np. technice solarnej. Wykorzystano tu różne sprawdzone techniki łączeniowe, w zależności od rodzaju zastosowanego przewodu. Cechą wspólną wszystkich wyrobów jest fakt, że ich obsługa nie wymaga dużej siły, a tym samym nie uszkadza płytki drukowanej oraz możliwość szybkiego tworzenia połączeń odpornych na wstrząsy i niewymagających serwisowania.

 Przemysł maszynowy

Przemysł maszynowy musi sprostać szczególnym wymogom. Zanim wyprodukowana maszyna stanie na swoim docelowym miejscu gotowa do pracy, musi przejść jeszcze długą drogę: transport od producenta do odbiorcy, montaż oraz rozruch, najlepiej, by wszystko to odbyło się szybko, sprawnie i bez zbędnych nakładów.

  • odporność na wstrząsy
  • połączenie niewymagające sewisowania
  • niezmienność parametrów przez długi czas

to cechy zacisku WAGO CAGE CLAMP®, dzięki którym nie trzeba już marnować czasu na dokręcanie śrub zaciskowych przed rozruchem oraz martwić się o jakość styków podczas eksploatacji. Producenci maszyn dostarczający swoje wyroby na wiele kontynentów sięgają po WAGO-I/O-SYSTEM, gdyż pozwala on na elastyczne podłączenie sygnałów z obiektu do systemu sterowania stosowanego w konkretnym kraju, bez konieczności ingerencji w system I/O. Wolność bez granic, a jednocześnie rozwiązanie przyszłościowe!

 eMobility

Mobilność elektryczna jest dziś na ustach wszystkich.
Na całym świecie inwestuje się w projekty infrastrukturalne.

WAGO angażuje się w różnego rodzaju gremia i koła robocze na całym świecie. Nie wymagająca serwisowania technika łączeniowa jest gwarancją niezawodności i dyspozycyjności. Wyroby WAGO zastosowane w stacjach ładowania pomagają w identyfikacji posiadaczy pojazdu, przekazują dane rozliczeniowe oraz sterują procesami ładowania.

Sprawdź 6 kroków do pełnego akumulatora –  WAGO oferuje komponenty i rozwiązania dla kompleksowej infrastruktury ładowania

 

 

POLECANE