Data dodania 24 lipca 2017 /

Najczęściej stosowane złączki listwowe to te do przewodów o przekroju nominalnym 2,5/4 mm2. Przy wszystkich złączkach WAGO o tym przekroju nominalnym nowy, rewolucyjny sposób oznaczania WMB-Inline zapewnia oszczędność czasu i kosztów montażu.

Rozciągalne, połączone ze sobą pojedyncze tabliczki są dostarczane jako materiał ciągły, w liczbie 1 500 tabliczek w rolce. Trwały, nieścieralny nadruk wykonuje się przy pomocy drukarki termotransferowej.

Parametry oznaczników generuje się przy pomocy odpowiedniego oprogramowania WAGO. smartDESIGNER tworzy parametry opisu automatycznie podczas konfigurowania listwy zaciskowej i przekazuje je do drukarki termotransferowej. Dane dotyczące opisu można tworzyć także bezpośrednio w programie smartSCRIPT.

Oznaczniki WMB Inline umożliwiają szybki montaż, co z kolei pozwala na oszczędność kosztów. Przy większej szerokości złączek tabliczki WMB-Inline montuje się pojedynczo. W ofercie dostępne są rolki z tabliczkami bez nadruku, w planie są standardowe nadruki na zapytanie. W przygotowaniu: WMB-Inline dla rozstawu biegunów 6 mm/6,2 mm.7


Drukarka smartPRINTER

Drukarka termotransferowa smartPRINTER (258-5000) doskonale nadaje się do szybkiego i łatwego oznaczania kompletnej szafy rozdzielczej.
Drukarka smartPRINTER umożliwia nadruk na wielu różnych materiałach, takich jak: paski i tabliczki oznacznikowe, tabliczki znamionowe, tabliczki na przycisk, etykiety, oznaczniki na przewody i kable

Jedną z wielu zalet drukarki jest trwały nadruk odporny na ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne, w szczególności wilogoć i oddziaływanie promieni słonecznych. Szybkość wydruku jest bardzo duża: w ciągu 17 sekund można opisać 100 trzyznakowych oznaczników, przy jednocześnie wysokiej rozdzielczości wydruku – 300 dpi.

więcej

 Ploter IP 200

Ploter IP 200 jest uniwersalnym urządzeniem do opisu wszystkich materałów oznacznikowych WAGO i oznaczników innych producentów i korzystną cenowo alternatywą dla IP 350. IP 200 nie oferuje niektórych udogodnień, jak na przykład automatyczne rozpoznawanie matrycy czy pojemnik na pisaki i dostępny jest tylko w wersji A4. Jednak dzięki temu jest ciekawą propozycją do opisu oznaczników zarówno pod względem ceny, jak i wydajności.

Urządzenie wyróżnia się następującymi zaletami:

 • wytrzymała obudowa z aluminium
 • obszar roboczy 220 x 305 mm (A4)
 • łatwa wymiana matryc do poszczególnych materiałów oznacznikowych
 • automatyczne justowanie
 • możliwość opisywania elementów oznacznikowych o wysokości do 10,5 mm
 • czysty opis już od pierwszego elementu
 • możliwość grawerowania z opcją EG 450
 • możliwość realizacji specyficznych projektów

 EG 450

Wersja grawerki EG 450 zastępuje stosowane dotychczas duże, ciężkie urządzenia. Przy jej użyciu można łatwo i szybko produkować małe i średnie ilości materiałów oznacznikowych.

EG 450 umożliwia grawerowanie płytek z tworzywa sztucznego. Przy pomocy odpowiednio twardych frezów możliwa jest nawet obróbka oznaczników z aluminium i stali szlachetnej. Zestaw grawerujący został opracowany pod kątem urządzeń bazowych IP 350 i IP 200. Głowicę grawerującą mocuje się po prostu na piszącym ramieniu plotera.Dołączony odkurzacz pozwala na utrzymanie przestrzeni roboczej w czystości. Specjalna matryca A4 o gumowanej powierzchni zapewnia stabilną pozycję opisywanym materiałom oznacznikowym. Dzięki prostej obsłudze opisywanie nawet specyficznych wariantów tabliczek oznacznikowych jest banalnie proste. Prezentację zalet urządzenia możemy przeprowadzić także w Państwa firmie.

 smartSCRIPT – projektowanie oznaczników

Materiały oznacznikowe WAGO – to pojęcie jest już od dawna synonimem nowoczesności i racjonalności w zakresie opisu listew zaciskowych i urządzeń

Dzięki nowej wersji smartSCRIPT tworzenie oznaczników jest tak proste, jak nigdy dotąd. Bez problemu opiszesz dowolny pasek oznacznikowy w sposób, jaki chcesz. Tak więc nie tylko szybki montaż, ale i tworzenie oznaczników.

Najważniejsze funkcje i zalety w telegraficznym skrócie:

 • funkcjonalność WYSIWYG
 • dokładne określenie pozycji nadruku
 • import danych z Excela oraz różnych systemów CAE
 • opis wszystkich typów mat oznacznikowych WAGO i innych producentów

 

POLECANE