Data dodania 25 lipca 2017 /

Oferując szeroki wyrób złączek listwowych – od najmniejszej do największej – WAGO zaspokaja zapotrzegowanie na kompleksową ofertę produktową, pozwalającą na realizowanie różnorodnych rozwiązań – od małych układów aż po duże, skomplikowane techniczne wyzwania.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci program złączek listwowych WAGO bardzo się rozwinął: dzięki technice zacisku CAGE CLAMP® przewody można dziś podłączać w sekundę, niezależnie od siebie i w sposób absolutnie niezawodny. Złączki listwowe TOPJOB® S z zaciskiem Push-in CAGE CLAMP® są najmniejszymi dostępnymi na rynku wyrobami na szynę TS 35. Przewody jednodrutowe, na przykład obwodów zasilajacych w rozdzielnicach budynkowych, można montować wtykowo bez pomocy narzędzi. Styk PE, powstający automatycznie podczas umieszczania złączki na szynie, wyeliminował stosowany do tej pory styk śrubowy i zredukował czynności montażowe do minimum.

Te systematycznie wprowadzane modyfikacje były efektem konsekwentnej polityki WAGO: w naszej działalności stawiamy na innowacyjność. Klienci na całym świecie oczekują od nas niezawodnych, elastycznych i ekonomicznych rozwiązań – i to wyzwanie podejmujemy każdego dnia od nowa.

 Złączki listwowe TOPJOB®S

Znacznie więcej niż tylko połączenie elektryczne: złączki listwowe TOPJOB® S od wielu lat zapewniają niezawodną i niewymagającą serwisowania eksploatację urządzeń w różnego typu aplikacjach przemysłowych oraz nowoczesnej automatyce budynkowej.

Sercem złączek listwowych TOPJOB® S jest zacisk Push-In CAGE CLAMP®. Jest to uniwersalny zacisk do wszystkich rodzajów przewodów, z lub bez konieczności ich wcześniejszego zarobienia. Ponadto umożliwia on bezpośredni montaż wtykowy przewodów jednodrutowych, wielodrutowych oraz linkowych z tulejkami przewodowymi. Złączki listwowe TOPJOB® S dysponują dużym zakresem bezpieczeństwa, dzięki czemu można je stosować w różnego typu aplikacjach w każdym miejscu na świecie.

więcej

 Złączki listwowe Compact

Kompaktowe złączki listwowe 2-, 3- i 4-przewodowe, na szynę TS 15 i TS 35. Najwyższa jakość połączeń zagwarantowana przez CAGE CLAMP®.

Niewiele miejsca w rozdzielnicy lub skrzynce przyłączeniowej? Idealnym rozwiązaniem są kompaktowe złączki listwowe z serii 870. Wyposażone w niezawodny zacisk CAGE CLAMP® zapewniają połączenia pewne iodporne na wibracje.

 więcej

 Złączki listwowe mini

Złączki listwowe Mini WAGO są świetnym rozwiązaniem przy ograniczonej przestrzeni i do małych przekrojów przewodów.

Także w złączkach listwowych Mini wykorzystano niezawodny zacisk CAGE CLAMP®, gwarantujący odporność na wstrząsy i łatwą obsługę. Złączki przelotowe i PE przeznaczone są do przewodów o przekroju od 0,08 do 2,5 mm². Złączki można opisywać przy pomocy oznaczników Mini-WSB. Pomiar realizuje się przy pomocy wtykanych modułów odgałęźnych.

więcej

 Instalacyjne złączki piętrowe TOPJOB® Classic

Złączki listwowe TOPJOB®: od 2,5 mm2 do 35 mm2

Złączki listwowe TOPJOB® z zaciskiem CAGE CLAMP® są predestynowane do klasycznych zastosowań:

 • we wszystkich złączkach szyna zbiorcza N na tym samym poziomie
 • bezśrubowy łącznik suwakowy N
 • stopka kontaktowa PE z automatycznym połączeniem z szyną montażową
 • różnorodne systemy mostkowania do realizowania rozmaitych połączeń
 • Piętrowe złączki instalacyjne z rozłączeniem N wewnątrz złączki, jeśli ze względów bezpieczeństwa wymagane są małe grupy obwodów prądowych (np. w przestrzeniach o dużej wilgotności, baseny, pomieszczeniach o przeznaczeniu medycznym)

więcej

 Złączki listwowe z zaciskiem IDC FIT CLAMP®

Szybkie i wygodne oprzewodowanie w warunkach fabrycznych

„Jakość prac instalatorskich nie może ucierpieć z powodu pośpiechu i presji czasu. W takim przypadku odpowiednim rozwiązaniem są złączki listwowe WAGO z zaciskiem FIT CLAMP® (technika zacisku nacinającego izolację WAGO, umożliwiająca montaż nieodizolowanych przewodów). Oferują one wszystkie zalety sprawdzonych technik łączeniowych WAGO: z jednej strony FIT CLAMP® do warsztatowego montażu przewodów bez zdejmowania izolacji, z drugiej CAGE CLAMP® do oprzewodowania na obiekcie.

Do zacisku FIT CLAMP® można podłączać przewody o przekroju od 0,31 mm² do 1,5 mm². I to przy skróceniu o około 33% czasu montażu w porównaniu z instalacją przy użyciu techniki CAGE CLAMP®. Złączki listwowe z zaciskiem FIT CLAMP® mają – podobnie jak złączki listwowe z zaciskiem CAGE CLAMP® – szerokość zaledwie 5 mm.

więcej

 Złączki listwowe, classic

Dzięki zastosowaniu technologii zacisku CAGE CLAMP® program złączek listwowych WAGO Classic jest niezawodny i łatwy w obsłudze.

Portfolio wyrobów WAGO oferuje rozwiązania odpowiadające wszystkim potrzebom, od złączek listwowych z oprzewodowaniem od czoła, oprzewodowaniem z boku po złączki z zaciskiem gwintowym. Z myślą o zastosowaniach specjalnych program złączek Classic WAGO wzbogacono o odpowiednie złączki funkcyjne. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w zakresie połączeń sprężynowych, dostarczamy naszym klientom wyroby najwyższej jakości. Technika zacisku CAGE CLAMP® jest podstawą złączek listwowych Classic.

więcej

 Złączki listwowe silnoprądowe

Bezśrubowe złączki silnoprądowe seria 285 z zaciskiem POWER CAGE CLAMP do przewodów o przekroju 35, 50, 95 i 185 mm²

Złączki te zapewniają połączenie odporne na wstrząsy i niewymagające konserwacji. WAGO oferuje największe na rynku złączki z zaciskiem bezśrubowym. Przewody o przekroju do 185 mm² podłącza się jednym obrotem ręki. Przewody o mniejszych przekrojach można zamontować przy pomocy odpowiednich odgałęźników potencjałowych. W ofercie WAGO znajduje się również bogaty zestaw akcesoriów do wszystkich złączek silnoprądowych (mostki, zaślepki ostrzegawcze, adaptery pomiarowe, paski oznacznikowe oraz tabliczki oznacznikowe WMB).

więcej

 Złączki i listwy zaciskowe mocowane na płycie montażowej

Do uniwersalnych i specjalnych zastosowań: bloki zasilające, złączki modularne i listwy zaciskowe

Do uniwersalnych i specjalnych zastosowań: bloki zasilające, złączki modularne i listwy zaciskowe

więcej

 Systemy krosowe i bloki przyłączeniowe do szyny zbiorczej

Systemy krosowe i bloki przyłączeniowe do szyny zbiorczej z zaciskiem CAGE CLAMP®: podwójne złączki przelotowe, kasety krosowe, bloki potencjałowe, złączki krosowe i potencjałowe

Kasety i złączki krosowe stosowane są w instalacjach elektrycznych, energetyce, przemyśle spożywczym i technice procesowej. Właśnie w tych dziedzinach często przy uruchomieniu zachodzi konieczność podłączania przewodów. To dotyczy zarówno sygnałów z czujników i elementów wykonawczych, jak i z urządzeń sygnalizacyjnych i centralnych komputerów. Kasety i złączki krosowe, jako interfejs między stroną oprzewodowania i stroną obiektową, pozwalają na oszczędność miejsca w rozdzielnicy i przeznaczone są do rozdzielnic z dostępem z jednej strony lub z obu stron.

więcej

 System łączenia ekranów

System łączenia ekranów oferuje bogaty zestaw akcesoriów i kilka sposobów montażu, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) to dziś podstawowe wymaganie stawiane urządzeniom przemysłowym. Chodzi tu o zminimalizowanie ilości wysyłanych sygnałów zakłóceniowych oraz ograniczenie czułości na nie. Zakłócenia te mogą mieć wiele źródeł (falowniki, szybka zmiana obciążenia itp). Informacji o zachowaniu całego układu może dostarczyć w tej sytuacji tylko pomiar. Z góry można jednak uniknąć niepożądanych efektów, np. przez właściwe uziemienie obudowy urządzenia i stosowanie ekranów (zjawisko naskórkowości prądu w sygnałach o wysokich częstotliwościach).

więcej

 Akcesoria

Akcesoria do systemów złączek listwowych

WAGO oferuje szeroki program akcesoriów do systemów złączek listwowych:

 • Materiały oznacznikowe i urządzenia do tworzenia opisów
 • Blokady końcowe na TS 35
 • Gniazda instalacyjne do montażu w rozdzielnicy
 • Przyrządy montażowe
 • Tulejkownice do tulejek przewodowych
 • i in.

więcej

POLECANE