Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2024/01/Darmowy-symulator-PLC.jpg

Darmowy symulator PLC i HMI w Codesys – darmowy kurs online


W czym najlepiej Wam się programuje PLC? 
TIA Portal, Studio 5000, GX Works 3, Cscape, UniLogic a może Codesys?

Poniżej moje argumenty, dlaczego Codesys jest NAJLEPSZY pod względem nauki programowania PLC.

Dostępność: Codesys jest dostępny za darmo, bez limitu czasu dostępu do oprogramowania, co czyni go najlepszym narzędziem do nauki w perspektywie czasu.

Uniwersalność: Oprogramowanie jest kompatybilne z wieloma sterownikami PLC popularnych producentów, lub oprogramowanie producenta jest dostępne na bazie Codesys. To oznacza, że ucząc się Codesys w przyszłości masz ogromne możliwości wykorzystania tej wiedzy na wielu różnych PLC np. firm takich jak WAGO, ASTRAADA, ABB, Bosch Rexroth, Lenze, Delta Electronics, Festo, ifm, Hitachi, Weintek, EATON, Beckhoff i inne.

Możliwości symulacji PLC: Codesys ma ogromne możliwości symulacji programu PLC. Można ze swojego komputera zrobić sterownik, uruchomić wbudowany symulator czy nawet wgrać program na Raspberry PI. Nauka bez inwestowania w sterownik PLC to jest dobry start na początek. Jest też możliwość połączenia z Factory IO, co daje ogromną frajdę z nauki programowania, gdy widzimy, jak nasz program steruje linią produkcyjną

Wizualizacja HMI: Oprócz programowania PLC mamy możliwość uruchomienia wizualizacji na panel HMI, czy terminal, monitor itp. To daje nam pełny komplet tego, czym zajmuje się programista PLC w jednym środowisku. Bajka!

Dostępne materiały do nauki: Zaraz po TIA PORTAL od Siemens, Codesys ma chyba najwięcej darmowych materiałów, z których można czerpać wiedzę i się szkolić. Niestety jest w tym lekki chaos, ale dla ambitnego nic trudnego.

Zaawansowane funkcje: gdy opanujesz już podstawy, to rozwijaj się dalej. Możliwości Codesys są ogromne. Wiele języków programowania, duże możliwości www, wiele protokołów, gotowe funkcje, aaaj, dużo, dużo.

✅✅✅ Z mojej strony gorąco polecam nasz darmowy kurs online, w którym Paweł Zadroga pokazuje krok po kroku jak zacząć i uruchomić symulator i uczy uruchomić swój pierwszy programować PLC i HMI jak profesjonalista.

DARMOWY dostęp do kursu: https://kursyautomatyki.pl/codesys

A tutaj przykładowa lekcja:

 

DOSTĘP DO DARMOWEGO KURSU PLC I HMIUtworzono: / Kategoria: , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
  • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY