Data dodania 26 lipca 2017 /

Moduły bezpieczeństwa do maszyn i urządzeń: WAGO oferuje moduły PROFIsafe, będące efektywnym rozwiązaniem dla urządzeń bezpieczeństwa, jak wyłączniki awaryjne lub kontrola drzwi ochronnych. Moduły I/O obsługują protokół PROFIsafe w sieciach PROFIBUS lub PROFINET.

Moduły I/O do bezpieczeństwa funkcjonalnego, zgodnie z aktualnymi normami międzynarodowymi, zapewniają ochronę nie tylko ludzi i maszyn, lecz ułatwiają także certyfikację maszyn na świecie: moduły PROFisafe i system I/O pozwalają na szybkie, łatwe i elastyczne zintegrowanie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w automatyce.

Funkcjonalne bezpieczeństwo – zalety certyfikowanego modułu PROFIsafe

  • instalacja rozproszona na bazie istniejącej technologii obiektowej
  • łatwe dopasowanie do wymogów czujników i elementów wykonawczych
  • zdefiniowane parametry bezpieczeństwa (SIL, PL)
  • łatwa parametryzacja przez SEDI z interfejsem TCI
  • bezpieczna i łatwa wymiana urządzeń przez serwer iPar

Moduły bezpieczeństwa – efektywność dzięki TCI i iPar

Moduły PROFIsafe pozwalają na zredukowanie nakładów na integrację rozwiązań dla automatyki, dzięki standardowym usługom i interfejsom, jak usługa serwera iPar i Tool Calling Interface (TCI). TCI umożliwia łatwe zintegrowanie oprogramowania dla automatyzacji WAGO w istniejącym systemie inżynierskim. Usługa serwera iPar automatycznie wczytuje odpowiednie parametry do modułu przy uruchamianiu maszyny, co pozwala na szybką wymianę urządzenia w razie błędu, bez specjalistycznej wiedzy. Moduł sprawdza poprawność i ważność parametrów przed uruchomieniem. Parametryzacja modułów jest przeprowadzana komfortowo i bezpiecznie przy pomocy SEDI i jest jednocześnie dokumentowana.

Moduły PROFIsafe – maksymalnie 8 kanałów o niewielkich wymiarach dla przemysłowej techniki bezpieczeństwa

Moduły PROFIsafe dostępne w ramach WAGO-I/O-SYSTEM, wyposażone są w 8 kanałów dla bezpieczeństwa funkcjonalnego zgodnie z EN ISO 13849, EN IEC 62061, IEC 61511 i IEC 61508. Urządzenia można w każdym momencie komfortowo dopasować do wymogów bezpiecznych czujników i elementów wykonawczych, wprowadzając odpowiednie parametry, bez konieczności programowania, szczególnie w przypadku zmian po stronie obiektu. Dzięki określeniu parametrów, np. wartości PFH lub PFD można łatwo i w sposób weryfikowalny obliczać funkcje bezpieczeństwa. Pozwala to nie tylko uniknąć rozważań dotyczących kwestii bezpieczeństwa, ale również zmniejszyć zakres dokumentacji. To ważny krok na drodze ku minimalizacji kosztów.

POLECANE