Data dodania 24 lipca 2017 /

Separacja strony oprzewodowania od strony funkcyjnej

Projektowanie urządzeń i instalacji elektrycznych wiąże się dziś często z koniecznością uwzględnienia najróżniejszych wymogów. Łatwość obsług i serwisowania, niewielkie koszty inwestycji, bezpieczeństwo pracy i urządzeń, zapewnienie stałej sprawności, proste projektowanie i wdrażanie – to tylko niektóre z nich. Optymalna realizacja tych zadań możliwa jest przy użyciu różnego typu modułów interfejsowych WAGO, do których należą na przykład: wtykane moduły funkcyjne i przejściowe, przekaźniki i optoseparatory w wąskich obudowach czy nowoczesne zasilacze o dużej sprawności.

Zalety modułów interfejsowych WAGO:

 • skrócenie czasu montażu instalacji dzięki modułom wtykowym
 • szybkie i bezproblemowe dopasowanie funkcji lub wymiana uszkodzonego modułu
 • obniżka kosztów i oszczędność miejsca dzięki zastosowaniu optoseparatorów i przekaźników w wąskich obudowach
 • ograniczenie liczby interwencji na etapie wdrażania dzięki zastosowaniu modułów przejściowych ze standardowymi złączami

 Przekaźniki i optoseparatory

Przekaźniki i optoseparatory stosowane są wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przenoszenia sygnałów elektrycznych w połączeniu z separacją galwaniczną, dopasowywaniem poziomów sygnałów, bądź ich wzmocnieniem. Typowe obszary zastosowań to wszystkie gałęzie przemysłu, technika procesowa i energetyka, budowa pojazdów szynowych, statków oraz szaf rozdzielczych.

Zalety przekaźników i optoseparatorów WAGO:

 • bezproblemowe podłączanie przewodów (0,34 mm² do 2,5 mm²) bez konieczności wcześniejszego zarobienia końcówek
 • optymalna funkcjonalność we wszelkiego typu zastosowaniach
 • bogaty zestaw akcesoriów, np. mostki poprzeczne, oznaczniki itp.
 • załączanie obciążeń w zakresie od 1 mA do 16 A

więcej

 Moduły przejściowe do zastosowania w instalacjach i budowie maszyn

Moduły przejściowe WAGO zapewniają bezpieczne i niewymagające konserwacji połączenie dla przewodów sygnałowych.

Nasze moduły przejściowe stanową interfejs pomiędzy elektroniką a elektrotechniką na poziomie sterowania i spełniają funkcje związane z niezawodnym przekazywaniem sygnału pomiędzy sterowaniem a obiektem w instalacjach i maszynach oraz rozdziałem sygnału między sterowaniem i obiektem i odwrotnie. Za pośrednictwem tych modułów sygnały sterownicze, podłączone przy pomocy konfekcjonowanych złącz wtykowych, przenoszone są na zaciski. Moduły przejściowe WAGO pozwalają na wygodne oprzewodowanie czujników i elementów wykonawczych na niewielkiej przestrzeni. Umożliwiają one jednocześnie łatwe i szybkie projektowanie i kalkulację oraz redukcję błędów przy oprzewodowaniu, zwiększając w ten sposób wartość instalacji i maszyn.

więcej

 Przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem

Przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem z rodziny produktów JUMPFLEX®, dzięki dopasowywaniu sygnałów i różnorodności wariantów, zaliczają się do najczęściej stosowanych przetworników pomiarowych i separacyjnych w automatyce procesu, niezależnie od wielkości fizycznych i długości segmentu sieci.

Przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem z serii 857 i 2857 WAGO dostarczają nie tylko liniowy sygnał wyjściowy, proporcjonalny do mierzonej wielkości, lecz również znacznie polepszają jakość sygnału, zwiększając w ten sposób niezawodność maszyn. Dzięki połączeniu komfortu obsługi i dużej funkcjonalności, przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem zapewniają łatwe uruchamianie, obsługę i serwis urządzeń, a co się z tym wiąże, ułatwiają codzienną pracę.

 więcej

 Zasilacze

Zasilacze do każdego zastosowania w przemyśle, które nie zawodzą w krytycznych sytuacjach, co zostało już potwierdzone przez wielu klientów: zasilacze z serii 787, EPSITRON®.

Wydajne zasilacze WAGO dostarczają w każdym momencie jednakowe napięcie zasilające – zarówno w nieskomplikowanych aplikacjach, w automatyce, jak i w instalacjach o wysokim poborze mocy.

Korzyści z zastosowania uniwersalnych zasilaczy z serii 787:

 • zasilacze sieciowe na szynę
 • napięcia wyjściowe w zakresie 5 … 48 V DC
 • moc wyjściowa 24 … 960 W

więcej

 Technika pomiaru prądu i energii

Przejrzystość się opłaca: oferowane przez WAGO portfolio wyrobów tworzy jednolity system dostosowanych do siebie wzajemnie komponentów i umożliwia tworzenie kompleksowych rozwiązań do pomiaru prądu i energii.

Od pomiaru, przez analizę, po wizualizację: WAGO oferuje odpowiedni produkt dla każdego etapu procesu. Zapewnia to maksymalną przejrzystość i redukcję kosztów, co umożliwia systematyczne zarządzanie energią pozwalające na obniżenie stale rosnących kosztów energii. Jeszcze niedawno trzeba było zestawiać ze sobą komponenty bazujące na różnych technologiach, dziś znormalizowana technika automatyzacji pozwala łatwo znaleźć odpowiednie i korzystne cenowo rozwiązania. Wyroby z grupy pomiarów prądu i energii elektrycznej WAGO tworzą pełny, zharmonizowany system, umożliwiający zwiększenie efektywności energetycznej.

więcej

 Puste obudowy i podstawki montażowe

Puste obudowy i podstawki montażowe

Jako uzupełnienie oferty WAGO dostępne są puste wtyki i moduły przejściowe na podstawce montażowej lub bez, przeznaczone do realizacji indywidalnych rozwiązań lub wyposażone w zestaw przekaźników do konkretnych zastosowań.

więcej

POLECANE