Data dodania 26 lipca 2017 /

Już przetworniki separacyjne ze wzmocnieniem i przetworniki pomiarowe JUMPFLEX® z serii 857 wyznaczyły na rynku nowy standard w zakresie łatwości obsługi i rozwiązań technicznych. Teraz w ramach serii 2857 wprowadzono oprócz nowej techniki przyłączeniowej także wiele dodatkowych zalet. Jedno tylko zostało po staremu – możliwości mostkowania między obudowami.

Niezawodne dopasowanie sygnałów niezależnie od wielkości fizycznych i długość segmentu sieci: w automatyce procesowej przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem JUMPFLEX® z serii 857 i 2857 podwyższają integralność sygnału, a tym samym zwiększają dyspozycyjność maszyn i urządzeń. Dzięki połączeniu komfortu obsługi i dużej funkcjonalności, urządzenia JUMPFLEX® umożliwiają łatwe uruchamianie, obsługę i serwis, a co za tym idzie, ułatwiają codzienną pracę.

Wyjmowany wyświetlacz, zachowanie jednolitości kształtu, liczne możliwości opisu

Dolna części obudowy urządzeń z serii 2857 ma taki sam kontur, co seria 857. Dzięki temu można to bez problemu mostkować ze sobą moduły z obu tych serii, zamiast żmudnego i pracochłonnego oprzewodowywania pojedynczych komponentów. Poza tym użytkownik może sam wybrać sposób konfiguracji: konwencjonalny za pomocą mikroprzełączników DIP lub za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jego obsługa jest intuicyjna, podobnie jak aplikacji na smartfony czy nowego wyświetlacza. Otwiera to przed użytkownikiem szereg nowych, niespotykanych w innych rozwiązaniach możliwości, pozwalających na optymalne dopasowanie rozwiązań do warunków aplikacji. Wyświetlacz łatwo i szybko montuje się w obudowie. Jego zaletą jest także spory panel dotykowy, pozwalający na wygodną konfigurację urządzeń, tak jak w przypadku smartfonów. Poszczególne stany pracy są podświetlone na wyświetlaczu różnymi kolorami.Zalet dopełniają inne liczne właściwości, np. funkcja kopiowania. Pozwala ona na szybką i łatwą transmisję zapisanych danych konfiguracyjnych do innego urządzenia tego samego typu. Ponadto, w celu ochrony skonfigurowanych danych przed dostępem osób niepowołanych, można przydzielać hasła. Na wyświetlaczu możliwe jest również konfigurowanie górnej i dolnej granicy oraz alarmów wartości granicznych.

Aby ułatwić jak najszybszą orientację w sytuacji, przetworniki pomiarowe można opisać na różne sposoby: przy użyciu pasków i tabliczek oznacznikowych WMB oraz WMB Inline. Do opisu samych wyrzutni złączek służą oznaczniki Micro-WSB. W ten sposób każde wejście, wyjście i zasilanie można oznaczyć niezależnie, stosownie do danej aplikacji, zapewniając maksymalną przejrzystości układu.

Na dobry początek – przetworniki pomiarowe prądu, przetworniki separacyjne ze wzmocnieniem i przełączniki wartości granicznej temperatury

Przetwornik pomiarowy prądu do pomiaru liniowych i nieliniowych sygnałów prądowych imponuje zakresem prądu wejściowego od 0 do 100 A AC/DC. Połączenie pomiaru wartości średniej oraz skutecznej pozwala na realizację wszystkich standardowych zadań pomiarowych. Przetwornik separacyjny ze wzmocnieniem przetwarza sygnały wejściowe w zakresie prądów od 0,1 mA do 100 mA oraz napięciu od 0 do 60 mV, aż do 0 do 220 V DC. Wszystkie sygnały mogą być ustawiane jako sygnały bipolarne (±). Dzięki szerokiemu zakresowi sygnałów wejściowych przetwornik separacyjny ze wzmocnieniem można skonfigurować pod kątem wszystkich niemal zastosowań. Dwa przełączniki wartości granicznej temperatury, zarówno do platynowych i niklowych rezystancyjnych czujników temperatury, jak również termopar, pozwalają na ustawianie wartości progowych po stronie wyjściowej i przyporządkowanie do określonego cyklu przełączania. Użytkownik ma więc możliwość konfiguracji funkcji włączania i wyłączania, a dodatkowo histerezy i opóźnienia czasowego.Dzięki połączeniu doskonałych właściwości mechanicznych i elektrycznych program JUMPFLEX® wyróżnia się unikalnymi zaletami. Oferuje użytkownikowi możliwość intuicyjnej konfiguracji za pomocą aplikacji na smartfona lub wyświetlacza, co bardzo ułatwia pracę. Szczególny nacisk przy konstruowaniu tej serii położono na elastyczność, pozwalającą na optymalną adaptację urządzeń do potrzeb. Dzięki temu wyroby JUMPFLEX® są na rynku wyznacznikiem trendów w zakresie przetworników pomiarowych i separacyjnych ze wzmocnieniem.

Zalety przetworników pomiarowych

  • możliwość mostkowania
  • demontowalna jednostka kontrolna (panel konfiguracyjny)
  • wiele możliwości opisu
  • różne rodzaje przyłączy (wtykowe/stałe/puste)
  • różne sposoby konfiguracji
  • zakres temperatur od -25 °C do +70 °C

 Przetworniki pomiarowe JUMPFLEX® (seria 857)

Przetworniki pomiarowe JUMPFLEX® charakteryzują się spójną koncepcją obudowy – zapewnia ona możliwość mostkowania pakietu urządzeń na poziomie każdego zacisku; każdy przetwornik wyposażony jest w osiem zacisków Push-in CAGE CLAMP® i ma szerokość zaledwie 6,0 mm. Połączenie elektroniki z pełną separacją, szerokim zakresem temperatur pracy, możliwością kalibracji sygnałów oraz doskonałymi parametrami technicznymi pozwoliło stworzyć spójny system, dający możliwość korzystania z wielu wspólnych elementów, a tym samym pozwalający na spore oszczędności.

Charakterystyka wyrobu:

  • automatycznie podtrzymywana dokładność (brak potrzeby kalibracji dzięki rezystorom produkowanym laserowo)
  • imponująca elastyczność (możliwość konfiguracji przy pomocy mikroprzełączników DIP lub oprogramowania)
  • niespotykalna kompaktowość (oszczędność miejsca dzięki szerokości 6,0 mm)
  • praca w ekstremalnych warunkach (nowe możliwości zastosowań dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur -25°C … +70°C)
  • najwyższe bezpieczeństwo (wszystkie urządzenia charakteryzuje bezpieczna izolacja, odporna na napięcie probiercze 2,5 kV zgodnie z EN 61140)
  • wygodne mostkowanie (możliwość mostkowania dzięki identycznemu obrysowi wszystkich typów modułów)

 

POLECANE