Data dodania 28 lipca 2017 /

Nowa klasa wydajności: sterowniki PFC200

Komponenty systemu automatyki do wszystkich zastosowań: między komputerem przemysłowym z serii 758 i sterownikami z serii 750 WAGO umiejscowiło nową serię sterowników PFC200.

PFC200 to kolejna platforma automatyki, bazująca na systemie operacyjnym Linux®i wyróżniająca się w równym stopniu kompaktową konstrukcją, dużą wydajnością i uniwersalnym zastosowaniem. Nowa seria sterowników wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na kompaktowe urządzenia sterujące, spełniające oprócz klasycznych funkcji PLC również zadania komunikacji z systemami podrzędnymi i nadrzędnymi. PFC200 z procesorem Cortex A8 jest kompatybilny z wszystkimi sterownikami i modułami WAGO-I/O-SYSTEM 750. Brak wentylatora i baterii oraz zastosowanie pamięci SDHC czynią z niego urządzenie wytrzymałe w eksploatacji i niewymagające serwisowania.

PFC200 konfiguruje się przez zintegrowany serwer www, środowisko programistyczne CODESYS zgodnie z IEC 61131-3 lub w oknie konfiguracyjnym, bezpośrednio z konsoli Linux®. Nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza o systemie operacyjnym. Nowy sterownik wyposażony jest w dwa złącza do sieci ETHERNET oraz inne interfejsy komunikacyjne (w zależności od wykonania): RS-232/RS-485, CAN, CANopen lub slave Profibus DP. W komunikacji z systemami nadrzędnymi PFC200 wspierają protokoły DHCP, DNS, SNTP, FTP, TELNET, HTTP i Modbus TCP/UDP. Dla bezpiecznego połączenia poprzez HTTPS lub FTPS, urządzenia standardowo wspierają SSH i SSL/TLS.

Zaletą sterowników PFC200 jest prędkość przetwarzania i duża różnorodność interfejsów. Elastyczne podłączenie do sieci obiektowych urządzeń wejściowych i wyjściowych zapewniają protokoły CANopen, PROFIBUS DP, Modbus TCP/UPD/RTU. Jeszcze większy zakres zastosowań zapewniają warianty ze zintegrowanym modemem GSM oraz przeznaczone do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur (XTR).

Bezpieczeństwo transmisji gwarantuje SSL/TLS, SSH, VPN oraz firewall. Zasoby wewnętrznej pamięci flash zostały poszerzone dzięki zintegrowanemu interfejsowi na karty SD/SDHC. Sterownik dysponuje pamięcią nieulotną o wielkości 128 KB.

Oprócz dotychczas stosowanego runtime CODESYS 2, nowy PFC200 obsługuje alternatywnie e!RUNTIME bazujący na CODESYS 3. Ogromne możliwości aplikacyjne sterownika polegają z jednej strony na osadzeniu e!RUNTIME w systemie Linux® RT, a z drugiej na zasobach środowiska inżynierskiego e!COCKPIT udostępniającego technologię CODESYS 3 i pozwalającego na budowanie wizualizacji w HTML5.

 Sterownik PFC200 WAGO z modemem 3G  – niezawodna baza do sterowania obiektem

 • wydajny sterownik z dołączanym modemem 3G i standardową kartą SIM mini
 • bezprzewodowa transmisja danych na dużych odległościach
 • połączenie z Internetem poprzez GPRS i dwukierunkowa komunikacja przez SMS
 • najwyższe standardy zabezpieczeń dzięki IPsec i OpenVPN
 Możliwość zastosowania sterownika PFC200  jako master PROFIBUS w aplikacjach przemysłowych

 • różnorodne możliwości zastosowań w połączeniu z WAGO-I/O-SYSTEM
 • szybsza komunikacja z czujnikami i elementami wykonawczymi za pomocą sterownika PFC200 jako jednostki sterowania centralnego
 • nowe obszary zastosowań dzięki wykorzystaniu mastera PROFIBUS w różnych aplikacjach, w charakterze rejestratora danych
 • programowanie przy pomocy WAGO-I/O-PRO na bazie CODESYS 2.3
 • konfigurator PROFIBUS ułatwiający wczytywanie danych GSD
 • system operacyjny czasu rzeczywistego Linux®
 • bezpieczeństwo danych dzięki szyfrowaniu SSL/TLS 1.2, SSH, VPN i firewallowi

 

POLECANE