Data dodania 25 lipca 2017 /

Telesterowanie wymaga zastosowania urządzeń i oprogramowania o dużej elastyczności. Rodzina wyrobów TO-PASS® oferuje system modularnych i idealnie dostosowanych do siebie komponentów.

Autonomiczne monitorowanie odległych obiektów, także w trudnych warunkach środowiskowych, możliwe jest obecnie w dowolnym czasie i miejscu.

Urządzenia TO-PASS® wykorzystują sieć telefonii komórkowej GSM i dzięki temu mogą się komunikować ze sobą bezprzewodowo, co pozwala uniezależnić się od stałej magistrali czy ograniczeń związanych z odległością między obiektami. Dane mogą być wysyłane na dowolnie wybrany adres np. na portal WWW WAGO i tam odczytywane przy pomocy dowolnej wyszukiwarki. Zdalny dostęp pozwala sterować pracą urządzeń, odciążając równocześnie personel techniczny od czasochłonnych kontroli. Optymalnie skonstruowana umowa z operatorem GSM zapewni, że będzie to połączenie tańsze i bardziej ekonomiczne niż połączenie tradycyjne. Zdalny dostęp, wybór spośród 400 modułów I/O oraz protokoły IEC 60870 i IEC 61850 – to tylko kilka możliwości, z jakich można skorzystać przy zdalnym monitoringu. Urządzenia TO-PASS® oferują rozwiązania od sygnalizacji usterek, rejestracji i interpretacji danych procesowych, z inteligentnym sterownikiem włącznie.Przy pomocy oprogramowania konfiguracyjnego można uruchamiać urządzenia TO-PASS®Compact bez umiejętności programowania, a to oznacza łatwe wprowadzenie do telesterowania.

 Moduły telesterowania TO-PASS® Compact

Kompaktowy moduł telesterowania do sygnalizacji usterek i monitorowania maszyn oraz urządzeń, bazujący na sieci telefonii komórkowej GSM.

Nowe moduły TO-PASS® Compact to uniwersalne rozwiązania zapewniające kompletną transmisję radiową wraz z wizualizacją przez Internet. Przesyłają one za pośrednictwem sieci GSM (usługi GPRS, SMS lub CSD) istotne dane z obiektu do portalu internetowego, przy czym proces ten nie wymaga od użytkownika projektowania czy programowania.

Transmisja samoczynnie dopasowuje się do liczby modułów TO-PASS®umieszczonych na obiekcie. Moduły są łatwe w obsłudze, oferują wejścia analogowe o rozdzielczości 12 bitów, wbudowany rejestrator i funkcję mastera MODBUS, pozwalającą na podłączanie urządzeń z komunikacją MODBUS czy elementów WAGO-I/O-SYSTEM.

więcej

 Moduł telesterowania TO-PASS® Mobile

Uniwersalne mobilne moduły telesterowania z wbudowanymi wejściami/wyjściami, modemem GPS i dobiornikiem GPS do zbierania danych procesowych i GPS

Moduły telesterowania do sygnalizacji zakłóceń i monitorowania pozycji maszyn oraz towarów przy wykorzystaniu sieci GSM stosowane są na całym świecie. Pojedyncze skrzynki, proste w obsłudze i parametryzacji (nie wymagają umiejętności programowania) sprawdzają się wszędzie tam, gdzie współrzędne przedmiotów, pojazdów lub osób wysyłane są do jednego centrum serwisowego: przy lokalizacji pojazdów, śledzeniu trasy, zarządzaniu flotą, kontroli stanów agregatów, poziomów napełnienia zbiorników itd. Komunikaty są wysyłane jako sms, e-mail, faks lub telefonem stacjonarnym. Na portalu WWW TO-PASS® wyświetlane są punkty na trasie i odległość na podstawie Google Maps lub Open Street Map.

więcej

 Modem GPRS ruter VPN

Modemy GSM TO-PASS® są stworzone specjalnie do przemysłowych sieci ETHERNET.

Router TO-PASS® łączy w sobie modem transmisji danych GPRS/EDGE, ruter VPN (Virtual Private Network) i firewall. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna, bezprzewodowa transmisja wrażliwych danych poprzez sieć GSM. Wbudowany firewall zapewnia dodatkową ochronę przed nieuprawnionym dostępem – w ten sposób połączono bezpieczeństwo i wygodę obsługi. Inteligentne zarządzanie gwarantuje stabilność i dużą niezawodność połączenia. Przy pomocy tego rozwiązania można bez problemu podłączyć do sieci IP nawet bardzo oddalone stacje.

więcej

 

 Portal WWW

Portal WWW do wizualizacji i archiwizacji mierzonych wartości i komunikatów

Seria wyrobów TO-PASS® służy do bezprzewodowej transmisji sygnałów i komunikatów. Komunikacja odbywa się za pomocą globalnej sieci telefonii komórkowej GSM. Obok wielu innych kanałów komunikacji, takich jak email, SMS lub faks, urządzenia w funkcjonalnością WWW mogą przesyłać dane także na serwer WWW. Dzięki nim możliwe jest nawiązanie stałego połączenia GPRS, tak jak przy użyciu stałego łącza. Obraz procesu, a więc stany i wartości wszystkich wejść dwustanowych i analogowych modułu telesterowania TO-PASS®, wysyłany jest ze stemplem czasowym na serwer WWW w interwałach konfigurowalnych poprzez zmienne i zapamiętywany w bazie danych. Tym samym lokalna rejestracja danych i ich pracochłonny odczyt stają się zbędne. W celu monitorowania i zarządzania danymi przez przeglądarkę internetową należy skorzystać z adresu http://www.to‐pass.com

więcej

 Sterownik do teletechniki

Sterowanie w aplikacjach telesterowania WAGO‐I/O‐SYSTEM 750, jest przystosowane do pracy w aplikacjach telesterowania.

Oferują one wiele protokołów przeznaczonych do sterowania procesem (MODBUS TCP/‐RTU, IEC 60870‐5‐101/‐104, 3964R, RK512, ETHERNET/IP) oraz do zarządzania i diagnostyki systemu (HTTP, BootP, DHCP, DNS, SNTP, FTP, SNMP i SMTP). Do obsługi aplikacji bazujących na Internecie służy wbudowany serwer WWW, pozwalający użytkownikowi na udostępnianie własnych stron HTML. Poprzez XML i ASP możliwy jest bezpośredni dostęp do programów. Oferty dopełniają biblioteki funkcji do obsługi poczty, SOAP, ASP, konfiguracji IP, socketów ETHERNET i systemu plików.

więcej

 I/O-IPC TeleControl

Kompaktowy i wytrzymały WAGO-I/O-IPC Telecontrol może, dzięki dużej wydajności, spełniać wszystkie zadania związane ze sterowaniem, monitorowaniem i wizualizacją. Wersję komputera przemysłowego I/O-IPC z masterem PROFIBUS DP można stosować również jako urządzenie nadrzędne w przemysłowych sieciach obiektowych.

Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego Linux® oraz oprogramowania CoDeSys użytkownik ma do dyspozycji wydajny system automatyzacji.

WAGO-I/O-IPC Telecontrol wspierają protokoły komunikacji zdalnej IEC 60870-5-101/–104, IEC 61850 i IEC 61400-25, z których programista może​ korzystać przez​ bloki​ funkcyjne​ programu​ CoDeSys.

więcej

Akcesoria do modułów telesterowania TO-PASS®

Anteny i osprzęt kablowy do urządzeń TO-PASS®

Antena samoprzylepna, antena prętowa, rozdzielacz antenowy, ochrona odgromowa RF, antena ze stopką magnetyczną

więcej

 

POLECANE