Data dodania 25 lipca 2017 / 1521

Przekaźniki i optoseparatory stosowane są wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przenoszenia sygnałów elektrycznych w połączeniu z separacją galwaniczną, dopasowywaniem poziomów sygnałów, bądź ich wzmocnieniem. Typowe obszary zastosowań to wszystkie gałęzie przemysłu, technika procesowa i energetyka, budowa pojazdów szynowych, statków oraz szaf rozdzielczych.

Zalety przekaźników i optoseparatorów WAGO:

  • bezproblemowe podłączanie przewodów (0,34 mm² do 2,5 mm²) bez konieczności wcześniejszego zarobienia końcówek
  • optymalna funkcjonalność we wszelkiego typu zastosowaniach
  • bogaty zestaw akcesoriów, np. mostki poprzeczne, oznaczniki itp.
  • załączanie obciążeń w zakresie od 1 mA do 16 A

 Złączki listwowe z przekaźnikiem miniaturowym i optoseparatorem (seria 859)

Seria 859 obejmuje bogatą ofertę złączek listwowych z przekaźnikami i optoseparatorami, które dzięki swojej różnorodności doskonale sprawdzają się jako interfejsy we wszystkich zastosowaniach przemysłowych. Zwłaszcza w przypadku szaf sterowniczych dysponujących niewielką przestrzenią wyroby WAGO w obudowie mierzącej zaledwie 6 mm szerokości są idealnym rozwiązaniem. Łatwe mostkowanie po stronie cewki i zestyków umożliwia szybkie prowadzenie wspólnych potencjałów po stronie wejść i wyjść. Solidna konstrukcja i obecność odpornego na wstrząsy zacisku CAGE CLAMP® gwarantują długotrwałą i bezawaryjną pracę maszyn i urządzeń.

więcej

 Podstawki z wtykanym przekaźnikiem miniaturowym lub półprzewodnikowym (seria 857)

Podstawki z wtykanym przekaźnikiem miniaturowym

Zamknięcie wyrafinowanej elektroniki w specjalnie opracowanej obudowie pozwoliło na osiągnięcie optymalnego efektu – urządzenia wielofunkcyjnego i wygodnego w użytkowaniu. Tak właśnie było w przypadku nowych przekaźników, przetworników separacyjnych i optoseparatorów WAGO z serii 857.

więcej

 Podstawki z wtykanym miniaturowym przekaźnikiem (seria 788)

Podstawki z wtykanym miniaturowym przekaźnikiem

Podstawki z przekaźnikami z serii 788 przeznaczone są szczególnie do realizacji połączeń w automatyce procesowej i przemysłowej. Zastosowanie zacisku Push-in CAGE CLAMP® do wszystkich rodzajów przewodów oraz obejmy wyrzutnikowej dla ochrony przed wibracjami, umożliwia ich montaż także w bezpośrednim sąsiedztwie maszyn. Dzięki wbudowanej obejmie wyrzutnikowej wymiana przekaźnika nie nastręcza problemów nawet wtedy, gdy podstawki są umieszczone jedna przy drugiej. Nowymi komponentami są moduł przekaźnikowy ze zblokowanymi zestykami i moduł z możliwością ręcznego pobudzenia.

więcej

 Podstawki z wtykanym przekaźnikiem przemysłowym (seria 858)

Podstawki z serii 858, montowane na szynie TS 35, przeznaczone są do stosowanych powszechnie w przemyśle przekaźników przemysłowych o określonym standardzie pinów. Można umieścić na nich przekaźniki z 2 lub 4 zestykami przełącznymi, o wysokości od 33,5 mm do 35,5 mm. Wszystkie otwory przewodowe w podstawce wyposażone są w podwójny zacisk Push-in CAGE CLAMP®, umożliwiający podłączanie 2 przewodów o przekroju od 0,34 mm² do 1,5 mm² lub 1 przewodu o przekroju 2,5 mm². Do zacisku Push-in CAGE CLAMP® można wtykać bez pomocy narzędzi przewody jednodrutowe i zakończone tulejkami o przekroju od 0,5 mm².

więcej

 Podstawki montażowe z przekaźnikami miniaturowymi (seria 287/288)

Moduły przekaźnikowe do montażu na szynie i moduły interfejsowe do układów sterowania na podstawce montażowej zapewniają szybkie i łatwe podłączanie sygnałów peryferyjnych. Kompletnie oprzewodowane moduły z maksymalnie 16 wyjściami przekaźnikowymi o dużej obciążalności prądowej pozwalają na bezpośrednie załączanie elementów wykonawczych i innych urządzeń na obiekcie. W celu zwiększenia trwałości wyrobów wbudowuje się w nie diody tłumiące i chroniące przed zmianą polaryzacji.

więcej

 Wtykane moduły funkcyjne (seria 286)

Moduły wtykane w podstawki bazowe

Projektowanie urządzeń i instalacji elektrycznych wiąże się dziś często z koniecznością uwzględnienia najróżniejszych wymogów. Łatwość obsług i serwisowania, niewielkie koszty inwestycji, bezpieczeństwo pracy i urządzeń, zapewnienie stałej sprawności, proste projektowanie i wdrażanie – to tylko niektóre z nich.

Zalety wtykowych modułów funkcyjnych:

– skrócenie czasu montażu instalacji
szybkie i bezproblemowe dopasowanie funkcji lub wymiana uszkodzonego modułu
obniżka kosztów i oszczędność miejsca

więcej

 Moduły przekaźnikowe w obudowie modułowej (seria 789)

Obszar zastosowania przekaźników WAGO z serii 789 sięga od zwykłego sterowania oświetleniem w instalacjach budynkowych (w budynkach mieszkalnych, hotelach lub podziemnych parkingach itp.) aż po instalacje w przemysłowych szafach sterowniczych. Obudowa modułowa o szerokości 17,5 mm szczególnie dobrze sprawdza się przy zabudowie rozdzielnic instalacyjnych i szafek licznikowych. W ofercie dostępne są moduły przekaźnikowe do różnych zastosowań, z możliwością pobudzenia ręcznego lub bez, z maksymalnie czterema zestykami zwiernymi.

więcej

 Skrzynka WINSTA® do sterowania żaluzjami (seria 770)

Skrzynka do sterowania żaluzjami WINSTA® jest samodzielną jednostką sterującą do rozproszonego sterowania 4 silnikami żaluzji, obsługiwaną konwencjonalnymi przyciskami. Za pomocą mikroprzełącznika DIP ustawia się sposób grupowania wyjść oraz czas otwierania/zamykania i tryb pracy lamel/żaluzji.

więcej

POLECANE
Wydarzenia