Data dodania 26 lipca 2017 /

Efektywność = skuteczność, ekonomiczność. Pojęcie to coraz częściej pojawia się w kontekście techniki budynkowej ze względu na stały wzrost kosztów energii: około 40% energii zużywanej na całym świecie pochłaniają budynki. Doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym na trwałe zredukowanie kosztów energii jest energooszczędna automatyzacja budynków – zarówno tych nowo powstających, jak i już istniejących: łączenie w jedną sieć systemów techniki budynkowej z funkcją sterowania pomieszczeniowego na bazie komponentów WAGO to skuteczny sposób optymalizacji zużcia energii.

Obniżka kosztów eksploatacji

WAGO-I/O-SYSTEM jest uznanym na rynku programowalnym systemem sterowania budynkami. Pozwala on z jednej strony na łatwe połączenie w jedną sieć różnych układów i skomunikować je ze sobą poprzez nadrzędne urządzenie sterujące. Rowiązanie to jest na tyle elastyczne, że bez problemu można przeprowadzać modyfikacje wynikające ze zmiany warunków użytkowania. Z drugiej, odczyt danych o zbiorczym zużyciu energii przez urządzenia za pośednictwem systemy I/O pozwala ocenić potencjał oszczędności podczas eksploatacji budynku. W ten sposób można określić obszary problematyczne i wdrożyć działania, mające na celu optymalizację zużycia energii. System I/O przyczynia się do redukcji kosztów energii i emisji CO2 i zapewnia elastyczne oraz łatwe sterowanie oświetleniem, klimatem w pomieszczeniu i ochroną przeciwsłoneczną.

Dzięki zintegrowaniu wszystkich funkcji sterowania pomieszczeniem w ramach systemu automatyki budynkowej WAGO możliwe jest uzyskanie klasy efektywności energetycznej budynku A zgodnie z wymogami normy DIN EN 15232 – co pozwala na realizację budownictwa energooszczędnego, na przykład z certyfikatem „Green Buildings“ wg DGNB lub LEED.

WAGO-I/O-SYSTEM 750, którego cechą jest niezależność od typu sieci obiektowej, jest idealną bazą do tworzenia otwartych i elastycznych rozwiązań w budynkach biurowych i produkcyjnych oraz do automatyzacji istniejących budynków. System I/O pozwoli w elastyczny sposób zintegrować automatykę budynkową z już istniejącą siecią lub stworzyć własną sieć lokalną. Można wykorzystać przy tym następujące protokoły: BACnet/IPKNX IPLON lub MODBUS TCP/IP .

 Sterowanie pomieszczeniami 

Efektywność energetyczna i komfort eksploatacji: system sterowania pomieszczeniem pełni w budynku liczne funkcje.

więcej

 Sterowanie oświetleniem

WAGO jest w stanie sprostać wszystkim wymogom w zakresie nowoczesnego oświetlenia – od prostych funkcji załączania po kompleksowe układy do utrzymywania stałego oświetlenia.

więcej

 Ochrona przeciwsłoneczna

Sterowanie żaluzjami, zapewniające optymalną ochronę przed olśnieniem oraz efektywne zarządzanie zużyciem energii w budynku

więcej

 Ogrzewanie, klimatyzacja i wentylacja

Automatyczne sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją podnosi komfort przebywania w budynku – a zarazem zwiększa ekonomiczność i ogranicza koszty eksploatacji.

więcej

 Opis systemu

WAGO-I/O-SYSTEM oferuje użytkownikowi różnorodne rozwiązania interfejsowe do podłączania systemów magistralowych i podsystemów w ramach automatyki budynkowej.

więcej

POLECANE