PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

PEPPERL+FUCHS

Partner Portalu iAutomatyka.pl

BLOG P+F

YOUTUBE

TWITTER

LINKEDIN

Your automation, our passion.

O PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania – nasz cel.

W roku 1945 Walter Pepperl i Ludwig Fuchs otworzyli niewielki zakład naprawy radioodbiorników w Mannheim w Niemczech, który rozwijali w oparciu o swoją pomysłowość, przedsiębiorczość i samowystarczalność. Zgromadzone doświadczenie przekuwali w nowe pomysły i z entuzjazmem opracowywali kolejne produkty dla swoich klientów. To podejście zaowocowało wynalezieniem czujnika zbliżeniowego. Ten wynalazek stanowił pierwszy ważny etap w pełnej sukcesów historii firmy.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości. Znamy wymagania rynkowe i na ich podstawie opracowujemy odpowiednio dostosowane rozwiązania, które następnie integrujemy z procesami naszych klientów.

 • Czujniki zbliżeniowe
 • Czujniki fotoelektryczne
 • Czujniki ultradźwiękowe
 • Enkodery
 • Przemysłowe systemy wizyjne
 • Czujniki wychylenia i przyspieszenia
 • Systemy pozycjonowania
 • Systemy identyfikacji
 • Komunikacja sieciowa

W ofercie produktów Pepperl+Fuchs odnajdziemy czujniki zbliżeniowe dopasowane do wykrywania pola magnetycznego, obiektów metalowych oraz innych rodzajów materiałów.  Jako pionier i lider na rynku firma Pepperl+Fuchs oferuje innowacyjne czujniki zbliżeniowe wysokiej jakości, spełniające wymagania związane z automatyzacją i sterowaniem procesami na całym świecie. Dzięki doświadczeniu, elastyczności i skoncentrowaniu na potrzebach klientów możemy oferować rozwiązania dostosowane do ich potrzeb nawet w przypadku najbardziej wyjątkowych i wymagających zastosowań.

W ofercie znajdziemy czujniki:

 • INDUKCYJNE
 • POJEMNOŚCIOWE
 • MAGNETYCZNE

Więcej informacji

Poza czujnikami zbliżeniowymi Pepperl+Fuchs oferuje wiele czujników fotoelektycznych, które pozwalają na przystawanie maszyn i urządzeń automatyki przemysłowej na potrzeby Przemysłu 4.0. Połączenie wysokiej jakości wykonania z najnowszymi technologiami sprawia, że te czujniki mogą być użyte w szerokiej gamie zadań i zastosowań.

W ofercie znajdują się między innymi:

 • Bariery optyczne.
 • Czujniki retrorefleksyjne.
 • Czujniki dyfuzyjne.
 • Czujnik przełączający z rdzeniem pomiarowym.
 • Czujniki światłowodowe.
 • Czujniki szczelinowe.
 • Czujniki kontrastu + czujniki koloru.
 • Kurtyny świetlne.
 • Czujniki odległości.
 • Optyczne łącza danych.
 • Czujniki specjalne.
 • Czujniki bezpieczeństwa.
 • Czujniki do drzwi, bram, wind.

Więcej informacji

W przemyśle czujniki ultradźwiękowe są niezmiernie uniwersalne oraz charakteryzują się niezawodnym działaniem. Mogą być używane do nawet najbardziej skomplikowanych zadań związanych z wykrywaniem obiektów lub pomiarem poziomu z dokładnością rzędu kilku milimetrów, ponieważ wykorzystywana przez nie metoda pomiarowa umożliwia niezawodne działanie w każdych warunkach.

Żadna inna metoda pomiarowa nie może być używana na tak szeroką skalę w różnorodnych zastosowaniach. Urządzenia te są niezwykle wytrzymałe, co umożliwia ich użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Powierzchnia czujników pozostaje czysta dzięki występowaniu drgań, ale to nie jedyna przyczyna, dla której urządzenia te są odporne na zanieczyszczenia. Zasada fizyki — propagacja dźwięku — działa z niewielkimi wyjątkami w niemal każdym środowisku.

W ofercie Pepperl + Fuchs mamy do wyboru:

 • Czujniki dyfuzyjne i refleksyjne.
 • Bariery.
 • Czujniki do monitorowania podwójnych arkuszy.

Więcej informacji

Enkodery obrotowe mogą być używane we wszystkich zadaniach wymagających monitorowania częstotliwości, prędkości, przyspieszenia i kierunku obrotów. Te czujniki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, budowie przenośników, obsłudze materiałów i branży opakowań. W naszej szerokiej gamie produktów na pewno znajdziesz odpowiedni enkoder obrotowy stworzony do swoich zadań.

W automatyce enkodery obrotowe są używane jako czujniki nachylenia, położenia, prędkości i przyspieszenia. Ruch liniowy można także mierzyć za pomocą wrzecion, zębatek, kół pomiarowych lub linek.

Enkodery obrotowe przekształcają ruch mechaniczny na wejściu na sygnały elektryczne, które mogą być przetwarzane przez liczniki, obrotomierze, programowalne sterowniki logiczne i komputery przemysłowe.

W ofercie Pepperl + Fuchs znajdziemy:

 • Enkodery absolutne.
 • Enkodery inkrementalne.
 • Enkodery z cięgnem.

Więcej infromacji

Przetwarzanie obrazu jest jedną z najważniejszych i skomplikowanych technologii wykrywania. Do niedawna integracja czujników wizyjnych do praktycznych aplikacji było trudna i bardzo kosztowna. Dziś, systemy wizyjne mogą być zaimplementowane w różnego rodzaju gałęziach przemysłu i aplikacjach, oferując korzyści cenowe ponad standardowe rozwiązania w trudnych warunkach wykrywania.

Jako jeden z nielicznych dostawców przemysłowych systemów wizyjnych możemy spełnić wiele wymagań dotyczących przetwarzania obrazu w fabrykach przemysłowych, jak i zakładach budowy maszyn. Oferujemy zintegrowane rozwiązania wizyjne, począwszy od dowolnie programowalnych urządzeń, skończywszy na dedykowanych, specjalnych wersjach na życzenie klienta. Dzięki naszej spółce VMT GmbH możemy również zaopatrzyć, w indywidualne rozwiązania, pojedyncze aplikacje z wieloma wymaganiami. Nasza współpraca z VMT pozwala nam oferować cała gamę produktów do przemysłowego przetwarzania obrazu: czujników wizyjnych, inteligentnych kamer oraz całego, kompletnego systemu

Portfolio Pepperl+Fuchs zawiera szeroką gamę urządzeń i systemów wizyjnych.

Posiadamy:

 • Czytniki kodów kreskowych.
 • Czujniki kontroli arkuszu.
 • Czujniki precyzyjnego pozycjonowania.
 • Laserowe czujniki do monitorowania obszaru.
 • Laserowe czujniki do rozpoznawania profilu.
 • Laserowy pomiar profilu.
 • Kompletne systemy zaadaptowane do wymogów konkretnej aplikacji.

Możliwości stosowania czujników wychylenia i przyspieszenia firmy Pepperl+Fuchs są szerokie: od poziomowania dźwigów budowlanych, przez monitorowanie przechyłu ładowarek czołowych po sterowania windami i wiele innych. Gwarantują one precyzyjny pomiar nawet w niesprzyjających warunkach zewnętrznych. Nowatorska koncepcja dwuczęściowego zestawu montażowego serii F99 zapewnia doskonałą odporność: sam moduł czujnika można w razie potrzeby szybko i łatwo wymienić, a solidny metalowy wspornik chroni go przed uderzeniami. Dodatkowo wspornik nie wymaga demontażu, co pozwala uniknąć ponownej regulacji i kalibracji czujnika.

Nasza oferta czujników wychylenia i przyspieszenia obejmuje szereg modeli, co pozwala klientom wybrać urządzenie spełniające ich indywidualne wymagania.

Więcej informacji

Firma Pepperl+Fuchs wykorzystuje różne technologie do budowy przemysłowych systemów pozycjonowania, odpowiednich praktycznie do wszystkich zadań pozycjonowania.

Gama naszych produktów obejmuje:

 • Indukcyjne systemy pozycjonowania (PMI).
 • Czujniki pomiaru odległości.
 • Systemy kodowania położenia (WCS).
 • Dwuwymiarowy system pozycjonowania (PXV, safePXV).
 • System pozycjonowania wizyjnego (PGV, safePGV).
 • Regulator z elektronicznym przełącznikiem krzywkowym (PAX).

Więcej informacji

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w technologii czujników przemysłowych automatyzacji produkcji, Pepperl+Fuchs jest również specjalistą w dziedzinie systemów identyfikacji. Systemy identyfikacji Pepperl+Fuchs umożliwiają bardziej opłacalne przekazywanie informacji w produkcji i logistyce, a takżę poprawę jakości informacji. Dzięki nam będziesz zawsze na bieżąco ze stanem magazynowym, będziesz mógł kompleksowo kontrolować ruch produktów oraz ulepszyć przepływ materiałów. A ponieważ masz dokładne dane procesowe, możesz stale doskonalić  procesy, ustanawiając nowe standardy w zakresie dostaw i zarządzania zapasami.

W skład oferty Pepperl + Fuchs wchodzą:

 • Systemy RFID.
 • Optyczna identyfikacja.

Więcej informacji

Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek procesy produkcyjne realizowane bez niezawodnego przepływu danych i przejrzystej komunikacji. Głównym celem komunikacji w przemyśle jest połączenie wszystkich części zakładu w jeden sieciowy system – od poziomu kierownictwa do szeregowych pracowników. Korzystanie z kompleksowych, wysokowydajnych sieci danych zwiększa dostępność i wydajność maszyn i całych zakładów. Czujniki i urządzenia polowe firmy Pepperl+Fuchs można w elastyczny sposób integrować z istniejącymi systemami, zapewniając przejrzystą komunikację i zwiększoną produktywność.

Obecnie komunikacja w ramach sieci przemysłowej umożliwia także integrację wszystkich jednostek biznesowych i staje się głównym czynnikiem warunkującym dostępność danych w sieci Przemysłowego Internetu rzeczy. Firma Pepperl+Fuchs oferuje wysokowydajne, inteligentne komponenty, umożliwiające niezawodne i wydajne przesyłanie dużych ilości danych, w tym pełną gamę produktów systemu AS-Interface, szeroki wybór urządzeń przemysłowej sieci Ethernet, moduły IO Ethernet, różne urządzenia IO-Link, moduły IO-Link master i interfejsy IO-Link.

Więcej informacji

Artykuły związane z firmą PEPPERL+FUCHS

Produkty PEPPERL+FUCHS w katalogu iAutomatyka.pl

Kontakt do PEPPERL+FUCHS

WARSZAWA
Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.

ul. Owsiana 12
03-825 Warszawa
tel. 22 256 9770
e-mail: info@pl.pepperl-fuchs.com

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…