Data dodania 24 lipca 2017 /

Ochrona przeciwprzepięciowaBezpieczeństwo urządzeń i instalacji: dzięki ochronie przeciwprzepięciowej WAGO zapewnią Państwo niezawodną ochronę urządzeń i instalacji elektrycznych przed wysokim napięciem i zwiększą w ten sposób ich dyspozycyjność.

Przepięcia mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń urządzeń i instalacji elektrycznych. Zastosowanie ochrony przeciwprzepięciowej pozwala na uniknięcie tych uszkodzeń i związanych z nimi kosztów. Urządzenia, których bardzo ważnymi elementami składowymi są ochronniki przepięciowe (warystory, diody supresyjne, iskierniki gazowane) zmniejszają awaryjność i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Korzyści dla użytkowników ochrony przeciwprzepięciowej WAGO:

  • Ochrona instalacji przed przepięciami
  • Oszczędność miejsca dzięki wąskiej budowie
  • Redukcja kosztów dzięki eliminacji przestojów
  • Wysokie bezpieczeństwo pracy i stała dyspozycyjność systemu

 Złączki listwowe z układem ochrony przeciwprzepięciowej (seria 792)   

Elementy ochrony przeciwprzepięciowej do sieci i urządzeń stosowanych w technice informatycznej, w zakresie napięcia do 60 V (pomijając rozwiązania specjalne, np. sieci telefoniczne z napięciem wywoławczym)

Ochronę przeciwprzepięciową można realizować także przy pomocy złączki listwowej na szynę TS 35. Wielostopniowe ochronniki o szerokości zaledwie 6 mm, w formie złączki listwowej z serii 792-80x, zapewniają tanią i oszczędzającą miejsce ochronę systemów sterowania i sieci obiektowych, na przykład LON®, PROFIBUS, sygnałów binarnych itp.

 Złączki listwowe z ochronnikiem przeciwprzepięciowym (seria 280/870)

Złączka z elementem ochrony przeciwprzepięciowej i bezpośrednim połączeniem z szyną TS 35. Jednostopniowe ochronniki przeciwprzepięciowe z serii 280/870są opcjonalnie wyposażone w iskiernik gazowany (ochrona zgrubna), warystor (ochrona pośrednia) lub diodę supresorową (ochrona indywidualna).

 Wtykane moduły ochrony przeciwprzepięciowej na podstawce bazowej (seria 286)

Uzupełnieniem programu są dwu- i trzystopniowe wtykane moduły ochrony przeciwprzepięciowej z serii 286, do przewodów magistrali systemowej, pomiarowych, sterowniczych i zasilających.

 

POLECANE