Data dodania 25 lipca 2017 /

WAGO posiada w swojej ofercie bogaty program wyrobów, przeznaczonych do różnego typu aplikacji pomiaru prądu.

 

 Przekładniki prądowe, seria 855

Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba pomiaru i analizy prądów o dużych wartościach, zaleca się zastosowanie przekładników prądowych. Przekładniki prądowe z serii 855 transformują prądy znamionowe po stronie pierwotnej na galwanicznie separowane prądy o wartości 1 A lub 5 A po stronie wtórnej – z dokładnością do jednego procenta (klasa dokładności 1). Mogą pracować w temperaturach otoczenia od -5 do +50 °C i być długotrwale poddawane obciążeniu o wartości do 120% prądu nominalnego. Seria 855 posiada certyfikat UL (Recognized Components) i przeznaczona jest do zastosowania w sieciach niskiego napięcia 230 V, 400 V i 690 V. Przekładniki prądowe WAGO są 1-przewodowymi przekładnikami prądowymi, działającymi na zasadzie transformatora. Wyróżnia je bezgwintowa, odporna na wstrząsy i wibracje technika zacisku CAGE CLAMP®.

więcej

 Przekładniki prądowe, seria 855 z wielowtykiem picoMAX®

Dokładny pomiar przepływu w instalacji prądu jest dziś często wymogiem. Dostępna przy realizacji pomiaru przestrzeń jest najczęściej ograniczona, a mierzone wartości niskie. Jednocześnie musi być zapewniona dostateczna dokładność pomiaru (co najmniej klasa 1).

Wszystkie te aspekty połączono w jednym wyrobie. Kompaktowy przekładnik prądowy przeznaczony jest do cyfrowych systemów pomiarowych. Jego najważniejszą zaletą są jednak niewielkie wymiary, pozwalające na zastosowanie w 3-fazowym wyłączniku nadmiarowo-prądowym, w którym odstęp między fazami wynosi 17,5 mm.

więcej

 Konwerter do cewek Rogowskiego

W trójfazowych konwerterach WAGO wykorzystuje się cewki Rogowskiego o zakresie pomiarowym dla prądów przemiennych od 5 do 2000 A. Każda z trzech cewek Rogowskiego bezkontaktowo przetwarza pole magnetyczne przewodu elektrycznego, na którym została zainstalowana, na sygnał napięciowy proporcjonalny do prądu w tym przewodzie; sygnał ten podawany jest do konwertera.

więcej

 

 Blok zaciskowy do przekładników prądowych

Przekładniki prądowe niepodłączone bezpośrednio do odbiornika muszą ze względów bezpieczeństwa zostać zwarte po stronie wtórnej! Jeżeli po stronie wtórnej nie ma obciążenia niskoomowego, występują znaczne podwyższenia napięcia.

Są one niebezpieczne dla ludzi i mogą spowodować uszkodzenia przekładnika prądowego. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa i odpowiedniego działania należy zastosować blok zaciskowy do przekładników prądowych 2007-8873. Przesunięcie łącznika uchylnego powoduje automatyczne zwarcie przekładnika za pomocą zamontowanego mostka.

więcej

POLECANE