Data dodania 19 lipca 2023 /

#PILZ wraca na rynek komponentów dla aplikacji zdecentralizowanych z nową wyspą z grupy #PDP67 powiększając tym samym istniejące portfolio o nowe rozwiązanie.
Moduł PDP67 jak każda wyspa I/O to urządzenie ułatwiające koncentrację sygnałów w jednym miejscu przy rozległych instalacjach. Posiada możliwość komunikacji w standardzie sieciowym #PROFINET / #PROFIsafe, co pozwala na współpracę z urządzeniami różnych producentów. Moduł na 8 gniazdach zapewnia 6 wejść safety (lub standardowych wyjść) oraz 6 konfigurowalnych wejść / wyjść safety, a także 2 wyjścia dwupolowe do bardziej zaawansowanych aplikacji (np: do sterowania zaworami prasy).
Urządzenie wykonane jest w wersji odpornej na trudne warunki środowiskowe (#IP67 w solidnej ocynkowanej obudowie). Temperatura otoczenia w jakim moduł może pracować to zakres – 30…70ᵒC. Moduł jest kompatybilny ze standardem #AIDA zdefiniowanym przez sektor #Automotive.
Webserver pozwala na konfigurację za pomocą przeglądarki, co jest proste i wygodne, a jedną z opcji oprogramowania jest test okablowania, co z kolei może okazać się bardzo pomocną funkcją na etapie pierwszego uruchomienia urządzenia. Narzędzie daje oprócz opcji konfiguracji dostęp do informacji diagnostycznych zapisanych w odpowiednim logu. Dodatkowo, moduł wyposażony jest w kartę microSD, na której można zapisać konfigurację. Przycisk Reset na froncie urządzenia pomocny jest przy powrocie do ustawień fabrycznych, restarcie urządzenia lub przy załadowaniu ustawień do nowego modułu (na przykład podczas wymiany urządzenia na nowe). Istnieje również możliwość łączenia szeregowego wysp.
Samo urządzenie jest w prosty sposób konfigurowalne poprzez narzędzia innych producentów np: TIA Portal do współpracy ze sterownikami SIEMENS.

POLECANE