Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Uruchamiaj roboty szybko, bezpiecznie i intuicyjnie z KUKA.MixedReality

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na automatyzację i robotyzację kluczowe staje się uproszczenie i przyspieszenie procesu integracji robotów przemysłowych. Nowa technologia KUKA.MixedReality – wykorzystująca zaawansowane możliwości Augmented Reality (AR) – radykalnie zmienia podejście do uruchamiania i konfiguracji robotów, oferując szybkie, bezpieczne i intuicyjne rozwiązania dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania.

 

Rewolucja w Augmented Reality

KUKA.MixedReality wprowadza innowacyjne podejście do wizualizacji pracy robotów, umożliwiając użytkownikom realistyczne odwzorowanie otoczenia modułów robota bezpośrednio na ekranie smartfona lub tabletu.

Dzięki wykorzystaniu technologii AR oprogramowanie na żywo przedstawia narzędzia i potencjalne źródła kolizji, co pozwala na wcześniejsze wykrycie i uniknięcie zagrożeń, zanim robot rozpocznie pracę. To krok naprzód w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności w obszarze robotyki.

 

Prosta i intuicyjna konfiguracja

KUKA.MixedReality oferuje prostotę konfiguracji i nie wymaga od Ciebie żadnego dodatkowego specjalistycznego sprzętu.

Co należy zrobić? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację KUKA.MixedReality Assistant z App Store lub Google Play Store i zainstalować ją na swoim urządzeniu mobilnym, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Wszystkie niezbędne dane są przesyłane bezpośrednio z robota do aplikacji za pośrednictwem Wi-Fi, co eliminuje potrzebę korzystania z okularów AR czy innych urządzeń. Aby korzystać z funkcji Safe w układzie sterowania, wystarczy zainstalować jeden z pakietów technologicznych KUKA.SafeOperation.

 

Bezpieczeństwo i intuicyjność dzięki technologii AR

KUKA.MixedReality wykorzystuje możliwości AR do symulacji ruchu robota i potencjalnych interakcji z otoczeniem, co pozwala na wykrycie i eliminację źródeł kolizji przed rzeczywistym uruchomieniem maszyny. Dzięki temu robot i chwytak są chronione przed uszkodzeniami, co przekłada się na wyższe bezpieczeństwo i mniejsze koszty eksploatacji.

 

Dostęp do zaawansowanych funkcji

Aplikacja KUKA.MixedReality Assistant, wraz z pakietem technologicznym KUKA.MixedReality Safe, oferuje użytkownikom dostęp do zaawansowanych funkcji prezentacji graficznej, takich jak monitorowanie przestrzeni kartezjańskich, narzędzi z funkcją bezpieczeństwa czy kuli narzędzi.

Funkcja Safe, wymagająca instalacji dodatkowego pakietu technologicznego KUKA.SafeOperation, zapewnia jeszcze większą kontrolę nad procesem uruchamiania robotów.

 

Augmented Reality – przyszłość robotyki

Roland Ritter, Portfolio Manager Simulation w KUKA, podkreśla potencjał AR i Mixed Reality w sektorze robotyki, wskazując na możliwości, jakie otwierają się przed użytkownikami dzięki KUKA.MixedReality. Intuicyjność, bezpieczeństwo i efektywność to kluczowe aspekty, na których skorzystają klienci, niezależnie od ich doświadczenia w dziedzinie automatyzacji.

KUKA.MixedReality jest już dostępny do zamówienia przez platformę my.KUKA Marketplace, oferując wszystkim zainteresowanym możliwość wypróbowania i oceny zalet nowej technologii w praktyce.

Z KUKA.MixedReality uruchamianie robotów przestaje być wyzwaniem, a staje się szybkim, bezpiecznym i intuicyjnym procesem, dostępnym dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. To krok milowy w kierunku jeszcze szerszego wdrażania robotyki i automatyzacji w przemyśle.