Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

LAPP partnerem w technologii EMC

W inteligentnej fabryce duża moc elektryczna i rosnąca ilość danych są przesyłane na ograniczonej przestrzeni. Zwiększa to ryzyko zakłóceń elektromagnetycznych – nawet jedno słabo ekranowane złącze może sparaliżować cały proces produkcyjny. Nic więc dziwnego, że przemysł rozwiązań związanych z kompatybilnością elektromagnetyczną rośnie – obecnie wynosi on siedem procent rocznie w skali światowej. Optymalna kompatybilność elektromagnetyczna (w skrócie EMC) wymaga dobrego zrozumienia systemu i doboru właściwych komponentów. Obie te rzeczy zapewnia LAPP.

Jak działa EMC?

Zakłócenia elektromagnetyczne zawsze pochodzą ze źródła zakłóceń. Może to być element sprzętu, który przenosi wysoki prąd, taki jak silnik sterowany częstotliwością lub kabel.

Źródło zakłóceń odpowiada zakłóconemu elementowi sprzętu, zwanemu odbiornikiem zakłóceń. Odbiornikiem zakłóceń może być na przykład czujnik lub kabel sieciowy.

Sprzężenie pomiędzy nimi powoduje zakłócenia. Można je podzielić na cztery różne typy sprzężenia:

  1. Sprzężenie galwaniczne: Źródło zakłóceń i odbiornik zakłóceń są ze sobą połączone, na przykład za pomocą wspólnego kabla uziemiającego. Prąd zakłócający przez wspólny kabel uziemiający powoduje zakłócenia elektromagnetyczne.
  2. Sprzężenie pojemnościowe: Źródło zakłóceń i odbiornik zakłóceń są blisko siebie, ale nie są fizycznie połączone. W sprzężeniu pojemnościowym zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) są wytwarzane przez pole elektryczne.
  3. Sprzężenie indukcyjne: W sprzężeniu indukcyjnym źródło zakłóceń i odbiornik zakłóceń są również blisko siebie, ale nie są ze sobą połączone. Zakłócenia są jednak spowodowane przez pole magnetyczne.
  4. Sprzężenie radiacyjne : Sprzężenie radiacyjne występuje zwykle wtedy, gdy źródło zakłóceń i odbiornik zakłóceń są oddalone, a kable ostatecznie działają jako anteny i powodują zakłócenia przez promieniowanie elektromagnetyczne.

W praktyce jest to zwykle połączenie tych 4 mechanizmów sprzęgania, które należy wyeliminować, przykładowo poprzez zastosowanie kabli ekranowanych.

Czym jest dyrektywa EMC?

W dyrektywie EMC 2014/30/UE, artykuł 3, kompatybilność elektromagnetyczna jest zdefiniowana jako:

„ zdolność sprzętu do zadowalającej pracy w swoim środowisku elektromagnetycznym bez wywoływania zakłóceń elektromagnetycznych, co byłoby niedopuszczalne dla innych urządzeń w tym środowisku.”

Zgodnie z tą definicją EMC ma dwa główne aspekty:

  • Sprzęt nie może powodować zakłóceń elektromagnetycznych.
  • Sprzęt nie może być zakłócony elektromagnetycznie przez otoczenie.

Dowiedz się więcej na temat EMC na naszej stronie internetowej–> https://tiny.pl/dwqc9