Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Komunikacja FSoE – FailSafe over EtherCAT w urządzeniach Pilz

 

System radarowy PSENradar z możliwością komunikacji za pomocą protokołu FSoE

System radarowy PSENradar firmy Pilz ma teraz nowe możliwości zastosowania dzięki rozszerzonemu polu widzenia i możliwości komunikacji za pomocą protokołu Failsafe overEtherCat (FSoE)

PSENradar może zostać wykorzystany do monitorowania stref ochronnych w wymagającym środowisku przemysłowym. Dzięki funkcjom rozszerzonego pola widzenia czujniki radarowe można łatwiej zintegrować z różnymi środowiskami produkcyjnymi. Elastyczność wynikająca z regulowanego pola widzenia to źródło wielu korzyści szczególnie w warunkach ograniczeń przestrzennych. Możliwe jest teraz także połączenie z otwartym, bezpiecznym protokołem komunikacji Safety over EtherCAT (FSoE), co oznacza mniejsze nakłady pracy związane z okablowaniem i niższe koszty.
Oprócz czujników radarowych PSEN rd 1.2 F-FOV o zasięgu wykrywania od 0 do 5 metrów dostępny jest teraz nowy czujnik PSEN rd1.2 sensor F-FOV LR o zasięgu od 0 do 9 metrów, co pozwala na skuteczną ochronę rozwiązań mobilnych.


Sterownik PNOZmulti 2 z protokołem Failsafe overEtherCat (FSoE)

Firma Pilz wprowadza kolejną nowość do rodziny PNOZmulti2, która pozwala na zastosowanie sterownika PNOZmulti 2 w środowisku EtherCAT. Moduł PNOZ m EF EtherCAT FSoE (772123) do przesyłania danych dotyczących zarówno sterowania, jak i bezpieczeństwa. Moduł pełni funkcję Master i umożliwia jednocześnie realizację komunikacji standardowej oraz safety. Konfiguracja modułu odbywa za pomocą oprogramowania PNOZmulti Configurator (wersja co najmniej v11.3). W zależności od potrzeb moduł Fieldbus sterownika bezpieczeństwa PNOZ m EF EtherCAT FSoE w połączeniu z jednostką bazową PNOZ mB1 może być używany jako urządzenie FSoE Master, FSoE Slave, a także EtherCAT Slave.

Sterownik bezpieczeństwa PNOZmulti 2 – moduły komunikacyjne – Pilz PL