Data dodania 10 lipca 2017 /

Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność

FX5U/FX5UC

Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej złożonych i zaawansowanych systemów automatyki, a także opracowywanie aplikacji o wyższej wydajności, bez konieczności migracji do większej i bardziej kosztownej rodziny PLC. Równocześnie możliwość programowania w środowisku GX Works, używanym także do innych sterowników Mitsubishi Electric, umożliwia skalowanie rozwiązań.

Niedrogie sterowania o dużej wydajności

Dzięki kompaktowym wymiarom oraz niespotykanej relacji ceny do wydajności, sterowniki PLC serii MELSEC iQ-F oferują środki do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w szerokim spektrum zastosowań sterowania i automatyki maszyn. Równocześnie dają użytkownikom funkcjonalność i elastyczność niezbędną do zrealizowania nowych pomysłów i zwiększenia wydajności systemu.

Rozszerzone funkcje komunikacyjne

Sterowniki FX5U/FX5UC oferują możliwość łatwego połączenia z wieloma urządzeniami automatyki, w tym z serwonapędami i falownikami Mitsubishi Electric, systemami wizyjnymi Cognex, miernikami sieci i licznikami energii – bez dodatkowego programowania i przy ograniczonym nakładzie na okablowanie.

Funkcje zabezpieczające

W celu ochrony Twojej własności intelektualnej sterowniki FX5U/FX5UC oferują kilka funkcji zabezpieczających, jak na przykład różne poziomy dostępu do programu sekwencyjnego oraz program na karcie pamięci SD z ochroną za pomocą hasła.

Sterowanie pozycją

Sterowniki FX5U/FX5UC Mitsubishi Electric oferują także Simple Motion Unit – inteligentny moduł funkcyjny do sterowania ruchem, który umożliwia zaawansowane sterowanie pracą maksymalnie do 8 osi. Dostępne są funkcje interpolacji liniowej i kołowej, pozycjonowania, sterowania synchronicznego, funkcja śledzenia pozycji enkodera oraz krzywka elektroniczna.

Zaawansowane sterowanie synchroniczne

Programowe sterowanie synchroniczne może stanowić alternatywę dla takich rozwiązań mechanicznych, jak przekładnie, wały lub krzywki. Ponadto, dzięki możliwości automatycznego generowania krzywek sterowanie to jest jeszcze łatwiejsze. Obecnie możliwe jest uruchamianie i zatrzymywanie sterowania synchronicznego każdej osi, co pozwala na synchroniczne i pozycyjne sterowanie osią za pomocą tego samego programu.

Inne ważne punkty

  • Szybkie wejścia i wyjścia
  • Obsługa sygnałów analogowych oraz regulacja PID
  • Detekcja sygnału markera
  • Wbudowany port Ethernet
  • Wsteczna kompatybilność
  • Łatwa diagnostyka

Urządzenia serii MELSEC-F6

 Moduł CPUModuł CPU

Kompletna jednostka centralna z zasilaczem, procesorem centralnym oraz wejściami i wyjściami. Wbudowane funkcje obejmują szybkie liczniki, wyjścia pozycjonujące, Ethernet oraz gniazdo karty SD

 Moduł wej./wyj.Moduł wej./wyj.

Moduły we/wy występują w wersjach z wbudowanym zasilaczem lub bez oraz w różnych konfiguracjach wejść i wyjść.

 Moduł analogowyModuł analogowy

Opcje dla wejść i wyjść analogowych, wejść czujników temperatury i regulacji temperatury. Można również podłączyć analogowe moduły funkcji inteligentnych serii FX3.

 Moduł szybkiego licznikaModuł szybkiego licznika

Moduły liczników szybkich. Można również podłączyć moduły liczników szybkich serii FX3.

 Moduł Simple Motion /pozycjonującyModuł Simple Motion /pozycjonujący

Moduł Simple Motion obsługuje sieć SSCNETIII/H. Można również podłączyć analogowe moduły wyjść impulsowych serii FX3.

 Moduł komunikacyjny/sieciowyModuł komunikacyjny/sieciowy

Moduły komunikacyjne RS-232, RS-485, RS-422. Można również podłączyć moduł master CC-Link serii FX3.

 Opcja

OpcjaModuł konwersji magistrali, zasilacz, szereg baterii

Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
POLECANE