Data dodania 10 lipca 2017 /

Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny

Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz użytkownikom końcowym zwiększenie bezpieczeństwa produkcji i poprawę wydajności.

Seria wzmacniaczy MR-J4 została opracowana w celu zaspokojenia potrzeb automatyki jutra. Aby zminimalizować pracochłonność i czas potrzebny na dopasowanie systemów mechanicznych i elektronicznych, Mitsubishi Electric wyposażyło wzmacniacze MR-J4 w liczne, innowacyjne oraz proste w użyciu funkcje.

Standardowo montowany koder bezwzględny posiada rozdzielczość 22 bity. Odpowiada to ponad 4 milionom impulsów na obrót. W rezultacie uzyskuje się doskonałe charakterystyki rzeczywistego napędu, maksymalną dokładność pozycjonowania oraz szybkość przetwarzania, przewyższającą wymagania stawiane przez nowoczesne maszyny najwyższej klasy.

Istotne właściwości

  • Jedno-, dwu- i trzyosiowe wzmacniacze zwiększają oszczędność i wydajność energetyczną oraz zmniejszają wielkość szafy sterowniczej
  • Pojedynczy wzmacniacz obsługuje silniki obrotowe, liniowe oraz silniki z napędem bezpośrednim
  • Bezpieczeństwo w każdej chwili – STO (Bezpieczne wyłączenie momentu) i SS1 (Bezpieczne zatrzymanie 1) zgodne z normą EN 61800-5-2. Jako opcje dostępne funkcje SS2/SOS/SLS/SBC i SSM
  • Serwowzmacniacz MR-J4-TM z interfejsem do wielu sieci (EtherCAT, Profinet, Ethernet/IP) umożliwia otwartą komunikację z systemami sterowania ruchu innych producentów.

Elastyczność wyboru silnika

Inną, wartą podkreślenia cechą funkcjonalności i elastyczności, jest możliwość podłączania różnych silników do wzmacniacza MR-J4. Serwowzmacniacze tej serii mogą być z łatwością używane do napędzania silników obrotowych, silników liniowych, a także do bezpośrednich silników momentowych.

Przyjazne oprogramowanie

Oprogramowanie MR Configurator2 pozwala na wygodne uruchomienie i diagnostykę układu. Kalibracja, monitorowanie, diagnostyka, odczyt i wprowadzanie parametrów oraz testowanie mogą być z łatwością przeprowadzane za pomocą standardowego komputera PC. MR Configurator2 zapewnia maszynie stabilność, optymalne sterowanie i krótkie czasy rozruchu.

Urządzenia serii MELSERVO-J4

 SerwowzmacniaczSerwowzmacniacz

2/3-osiowy serwowzmacniacz, który jest kompatybilny z siecią SSCNETⅢ/H i zgodny z normami bezpieczeństwa. Wyposażony jest w interfejs ogólnego przeznaczenia (wejście impulsowe i analogowe).

 Obrotowy silnik serwo Obrotowy silnik serwo

Dane techniczne silników serii HG-KR/HG-MR/HG-SR: Koder o rozdzielczości 4 miliony impulsów/obrót, klasa napięciowa 200 V AC i silniki o mocy od 50 W do 7 kW.

 Liniowy silnik serwoLiniowy silnik serwo

Dostępne są 4 serie silników (LM-H3/LM-U2/LM-F/LM-K2), przeznaczone do różnorodnych zastosowań.

 Silnik do napędu bezpośredniegoSilnik do napędu bezpośredniego

Silnik do napędu bezpośredniego serii MELSERVO-J4 najlepiej nadaje się do takich aplikacji, które wymagają niskich prędkości i dużego momentu. W ofercie dostępne są 4 różne obudowy i 12 silników.

Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
POLECANE