Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Inteligentne podsystemy dla serwo pras

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swoją ofertę inteligentnych podsystemów mechatronicznych przeznaczonych do prasowania i łączenia z użyciem siły do 70 kN

  • Nowy podsystem Smart Function Kit do prasowania może wykorzystywać siłę do 70 kN
  • „Podłącz i produkuj”: Wstępnie zdefiniowany podsystem, który można szybko uruchomić
  • Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie do tworzenia procesów, oceny jakości i generowania dokumentacji

Efektywne prasowanie, formowanie i testowanie: dzięki dwóm nowym wartościom siły nacisku (do 70 kN) pakiet Smart Function Kit do prasowania ma teraz jeszcze więcej zastosowań. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

 

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swoją ofertę inteligentnych podsystemów mechatronicznych o nową, wzmocnioną wersję pakietu Smart Function Kit do zastosowań związanych z prasowaniem i łączeniem. Nowe produkty, dostępne w dwóch rozmiarach, wykorzystują elektromechaniczny, wzmocniony cylinder EMC-HP do generowania sił nacisku wynoszących odpowiednio 45 i 70 kN. Dzięki większemu zakresowi sił producenci maszyn, integratorzy systemów i firmy produkcyjne mogą teraz tworzyć w pełni elektromechaniczne, standardowe linie. Do typowych obszarów zastosowań tych rozwiązań należy przemysł motoryzacyjny i produkcja akumulatorów.

W nowych wersjach inteligentnych podsystemów mechatronicznych zastosowano wzmocniony siłownik High Power (EMC-HP), który generuje jeszcze większe siły.  Solidny i trwały układ mechaniczny jest oparty na sprawdzonym mechanizmie śrubowo-planetarnym PLSA firmy Bosch Rexroth. Nowe podsystemy mają długi okres eksploatacji, dzięki czemu nadają się doskonale do różnych zastosowań wymagających dużej siły, takich jak mocowanie, nitowanie, perforowanie lub formowanie za pomocą pras.

Pakiet Smart Function Kit do prasowania i łączenia stanowi kombinację siłownika elektromechanicznego z czujnikiem siły, serwomotora, serwonapędu i przemysłowego komputera PC. Wszystkie te elementy składają się na podsystem dostarczany w pakiecie i gotowy do natychmiastowego użycia. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie operacyjne oparte na przeglądarce sprawia, że prasy z siłownikami są gotowe do użycia w ciągu zaledwie kilku minut. Można je łatwo programować za pomocą interfejsu graficznego.

Oprogramowanie to umożliwia również monitorowanie procesów oraz przesyłanie wyników i danych dotyczących procesów do nadrzędnego systemu sterowania. Aby zapewnić szybkie połączenie z takim liniowym systemem sterowania, można skorzystać z gotowych bloków funkcji przeznaczonych do różnych środowisk programistycznych.

Prace projektowe przebiegają znacznie szybciej niż w przypadku pras z siłownikami o tradycyjnej konstrukcji. Po wybraniu i skonfigurowaniu systemu mechatronicznego za pomocą elektronicznego narzędzia LinSelect możemy dokończyć tworzenie podsystemu w konfiguratorze online, a następnie zamówić taki podsystem w sklepie online firmy Bosch Rexroth za pomocą jednego numeru materiału. Dokumentacja techniczna i dane CAD są dostępne do bezpłatnego pobrania.

Po dołączeniu dwóch nowych rozmiarów inteligentne podsystemy do wytłaczania i łączenia obsługują teraz zakres sił od 2 do 70 kN. Można je szybko i łatwo zamówić. Są dostarczane w postaci kompletnego pakietu, co ułatwia standaryzację systemów produkcyjnych.