Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/08/Laser-Quality-Markings-Cobot-Machine-Tending-Fill.jpg

Firma Laser Quality Markings automatyzuje powtarzalny proces obsługi maszyny za pomocą kobota

autor: OMRON.

Przejście z pracy ręcznej na automatyzację opartą na współpracy pozwala operatorom pracować kreatywnie

Liczba potencjalnych zastosowań robotów współpracujących (kobotów) w procesach produkcyjnych nieustannie rośnie. Niedawny przykład pochodzi z Finlandii, gdzie koboty firmy OMRON są wykorzystywane do przyspieszenia i poprawy wydajności produkcyjnej maszyn do znakowania laserowego w Laser Quality Markings.

Laser Quality Markings dostarcza trwałe oznaczenia i kolorowe wzory na różnych powierzchniach — od drewna i skóry po metal oraz tworzywo sztuczne. Klienci firmy (w tym szpitale, producenci przemysłowi, artyści i konsumenci) oczekują najwyższych standardów dokładności, trwałości i jakości.

Firma wykorzystuje światowej klasy, unikalną technologię laserowego znakowania kolorowego, która tworzy precyzyjne, trwałe oznaczenia wykorzystujące sam materiał obiektu. Ostatnio firma zdecydowała się zmodernizować i zautomatyzować jeden z kluczowych procesów produkcyjnych ze względu na niedobory pracowników.

Potrzeba zautomatyzowanej obsługi maszyny

Kim Nivalinna, dyrektor generalny firmy Laser Quality Markings, wyjaśnia: „Chcieliśmy poprawić wydajność produkcji i skrócić czas oczekiwania, a jednocześnie przydzielić naszym operatorom więcej zadań o znaczeniu krytycznym dla działalności. Wcześniej musieli wytrzymać długie okresy oczekiwania podczas ręcznego sterowania maszyną laserową”.

Głównym oczekiwaniem wobec kobota było zapewnienie automatycznej obsługi maszyny do znakowania laserowego. Kobot podnosi surowiec, który wymaga oznaczenia i podaje przedmioty do maszyny, a następnie ponownie je odbiera po zakończeniu procesu. Kobot może zaalarmować operatora, jeśli stacja podajnika jest pusta. W ten sposób system może samodzielnie pracować przez dłuższe okresy czasu.

Produkty firmy OMRON zapewniają kompleksowe rozwiązanie

Rozwiązanie to koncentruje się wokół kobota OMRON TM5-900. Jest to robot współpracujący zaprojektowany specjalnie do montażu, pakowania, inspekcji i zastosowań logistycznych. Jedną z jego wielu funkcji jest obsługa maszyn do obróbki CNC, wtryskarek, pras tłoczących i wybijających, szlifierek i frezarek. Tego typu obsługa zmniejsza potrzebę wykonywania przez pracowników powtarzalnych i potencjalnie niebezpiecznych prac.

W ramach platformy automatyzacji do budowy kompletnego rozwiązania wykorzystano różne produkty firmy OMRON, w tym centralny moduł przetwarzania NX1P2, interfejs maszyny NA5 oraz skaner bezpieczeństwa OS32C, który zapewnia bezpieczeństwo pracy również przy wyższych prędkościach.

Kierownik projektu firmy OMRON, Aku Itkonen, wyjaśnia: „To jeden z pierwszych przykładów zastosowania kobotów OMRON TM w procesach produkcyjnych w Finlandii. Obsługa maszyny do znakowania laserowego jest bardzo interesująca i ukazuje doskonałą użyteczność wielu zalet naszego kobota”.

Informacje dotyczące firmy Laser Quality Markings

Więcej informacji na temat firmy Laser Quality Markings można znaleźć na stronie: http://www.lqm.fiUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: OMRON
 • Światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu i źródło fachowej wiedzy. OMRON Industrial Automation zapewnia niezrównane produkty dla automatyki i fachowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
 • Profil Autora
 • http://industrial.omron.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • To rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem k...
 • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • Zamień 9 anten na jedną łączoną, oznaczoną symbolem Antena 2J6B86JBCFf-B16J, z oferty firmy 2J Antennas umożliwia zamianą 9 anten na jedną łączoną! Urządzenie to łączy w sobie wydajność, dokładność, niezawodność i trwałość, a zostało zaproj...
 • 799 PLN
  Szkolenie jest wprowadzeniem do systemu sterowania PSS4000 i środowiska programowania PAS4000. W jego trakcie omówiona zostanie zarówno struktura sprzętowa, jak i programowanie, a także diagnostyka kompletnego systemu sterowania. Poruszane ...
  Czas trwania: 8h
  Link: Terminy