Data dodania 5 lipca 2021 /

Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy

Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R sprawia, że potrzebne im elementy sterujące i informacje są zawsze w zasięgu ręki, dzięki czemu mogą swobodnie poruszać się po hali produkcyjnej, kontynuując pracę.

„Dotąd terminale HMI nie pozwalały operatorom oddalać się podczas pracy od swoich maszyn na większą odległość” – wyjaśnia ekspert B&R ds. oprogramowania, Manuel Sánchez. „Jeśli nie mogą sięgnąć ekranu, nie mogą sterować maszyną.” Nowy interfejs HMI firmy B&R, oparty w 100% na technologiach web’owych, umożliwia im sterowanie maszyną za pomocą urządzenia przenośnego z dowolnego miejsca. Po zakończeniu zadania, po prostu przekazują sterowanie z powrotem do głównego interfejsu HMI.

Nowy widget QRViewer dostępny w rozwiązaniu mapp View HMI firmy B&R generuje dynamiczne kody QR w interfejsie użytkownika maszyny. Poza przekazaniem obsługi interfejsu HMI do smartfona, kody te umożliwiają korzystanie z wielu innych wygodnych funkcji optymalizujących wydajność i dostępność maszyny.

Krótsze czasy reakcji

W razie wystąpienia błędu w systemie, operatorzy mogą szybko uzyskać dostęp do dokumentacji pomocy, filmów instruktażowych, numerów części i innych informacji – bezpośrednio na swoim smartfonie. Przeglądając historyczne dane dotyczące charakterystyki eksploatacyjnej, mogą uzyskać dostęp do systemów ERP wyższego rzędu i śledzić partie w całym łańcuchu dostaw. Właściwe informacje, we właściwym miejscu, o właściwym czasie pozwalają utrzymać bezpieczną pracę maszyny i ograniczyć do minimum przestoje.

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
POLECANE