Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Automatyka przemysłowa - artykuły

Poznaj możliwości sterownika SCADA WebHMI – Film recenzja

WebHMI - urządzenie z systemem SCADA, które nie jest już nam obce. Poznajemy je już od ponad roku i możemy je śmiało polecić dosłownie wszystkim! Od osób zaczynających swoją przygodą z automatyką i wizualizacją aż po specjalistów w tworzeniu systemów SCADA. Prostota i łatwość zawarta w tak niepozornym urządzeniu sprawia,(...)

Jak MES pomaga firmom zwiększyć wydajność produkcji?

Automatyzacja to temat, który w ostatnich latach jest coraz częściej dyskutowany również w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Potrzeba automatyzacji produkcji wynika z ciągłego nacisku na zwiększenie efektywności w celu minimalizacji kosztów produkcji. Z tematem automatyzacji produkcji ściśle związana jest implementacja systemów MES. W jaki sposób dokładnie systemy MES mogą(...)
Autor:   27 lutego 2024
Kat.:

Szybsze konfigurowanie prowadnic liniowych

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swój internetowy konfigurator wózków i prowadnic szynowych o nowe warianty i funkcje oszczędzające czas Łatwiejszy wybór: sugestie produktów dostosowane do sektora i zastosowania Nowości w konfiguratorze: miniaturowe wózki kulkowe, wózki o zwiększonej wytrzymałości i wózki wałeczkowe Większa elastyczność prowadnic szynowych: przeguby uniwersalne i modułowe Projektowanie cyfrowe(...)
Autor:   26 lutego 2024
Kat.:

Stwórz ergonomiczne i funkcjonalne miejsce pracy z konfiguratorem mebli przemysłowych REECO

Polska marka REECO oferuje konfigurator mebli przemysłowych, który umożliwia tworzenie spersonalizowanych stanowisk pracy, dostosowanych do szerokiego spektrum potrzeb branżowych. Narzędzie to stanowi odpowiedź na potrzeby personalizacji i ergonomii w miejscu pracy, umożliwiając użytkownikom niemalże dowolną konfigurację stołów, regałów oraz wózków antystatycznych. Konfigurator REECO otwiera przed użytkownikami możliwość precyzyjnego określenia wysokości(...)
Autor:   26 lutego 2024
Kat.:

Yamaha wprowadza najnowsze aktualizacje swoich systemów 3D AOI

Yamaha Robotics SMT wprowadziła aktualizacje swojego systemu YRi-V 3D AOI, które zwiększają jego wydajność poprzez szybszą obsługę płytek, możliwość sprawdzania wyrównania wielu komponentów oraz ulepszony pomiar współpłaszczyznowości dla diod LED. Nowy system transferu, który działa bez ograniczników, pozwala na hamowanie i stabilizację każdej płytki elektronicznej już na etapie jej wprowadzenia(...)
Autor:   26 lutego 2024
Kat.:

Rewolucja w Przemysle 4.0: Sterownik Finder OPTA – To Musisz Zobaczyć!

W dobie przemysłu 4.0, gdzie automatyzacja i inteligencja maszyn definiują nowoczesne środowisko produkcyjne, pojawia się coraz więcej narzędzi umożliwiających innowacje. Jednym z takich narzędzi jest programowalny sterownik logiczny Finder OPTA, który redefiniuje pojęcie elastyczności i mocy obliczeniowej w przemyśle. Oparta na popularnej platformie Arduino, ta "perełka technologiczna" oferuje szerokie możliwości(...)
Autor:   25 lutego 2024
Kat.:

Grupa RENEX na TEK.day Wrocław 2024

Grupa RENEX z dumą ogłasza swój udział w TEK.day Wrocław 2024, wydarzeniu dedykowanym dla osób związanych z projektowaniem i produkcją elektroniki. Tegoroczne targi odbędą się 14 marca 2024 roku w Tarczyński Arena, zgromadzając kluczowych dystrybutorów, producentów oraz innowatorów z branży. TEK.day to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i najnowszych trendów w(...)
Autor:   22 lutego 2024
Kat.:

Katalog Nowości Endress+Hauser 2024

Techniki pomiarowe, usługi i rozwiązania w zakresie automatyzacji procesów Przedstawiamy nowości produktowe, najnowszą ofertę usług serwisowych, a także rozwiązania inżynierskie na rok 2024. Większość z nich jest nierozerwalnie związana z zagadnieniem IIoT/Industry 4.0. Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w branży, a także jak usprawnić swoje procesy technologiczne? Pobierz Katalog(...)
Autor:   21 lutego 2024
Kat.:

Yamaha omawia możliwości robotów na spotkaniu dystrybutorów sekcji automatyki przemysłowej

Sekcja Automatyki Przemysłowej YAMAHA Robotics zgromadziła swoją europejską sieć dystrybutorów w niemieckim oddziale firmy na corocznym spotkaniu, aby przedyskutować strategię, sprzedaż i osiągnięcia. Harmonogram tegorocznego spotkania obejmował prezentacje dla dystrybutorów i partnerów technologicznych, którzy zostali zaproszeni, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi konkretnych aspektów oferty oraz programu współpracy(...)
Autor:   21 lutego 2024
Kat.:

Grupa RENEX i Nenutec Poland świętują wspólny sukces

Grupa RENEX dostarczająca nowoczesne rozwiązania dla przemysłu elektronicznego z zadowoleniem podsumowuje swoją współpracę z Nenutec Poland. Partnerstwo obu firm zaowocowało wzrostem możliwości produkcyjnych i rozwojem technologicznym firmy Nenutec. Firma Nenutec Poland została założona w 2008 roku. Od tego czasu skupia się na produkcji siłowników przepustnic oraz czujników i przetworników używanych(...)
Autor:   20 lutego 2024
Kat.:

Wysiłki firmy OMRON w zakresie ESG zostały wysoko ocenione przez światowy indeks zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability World Index) siódmy rok z rzędu

Firma OMRON znalazła się w gronie 97% czołowych firm z sektora porównywalnego na globalnie uznanym światowym indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability World Index, DJSI World*), który jest indeksem giełdowym inwestycji społecznie odpowiedzialnych (SRI*). Jest to 7. rok z rzędu, w którym firma OMRON uzyskała wysokie oceny w(...)
Autor:   20 lutego 2024
Kat.:

Czas na zmiany: analiza procesu elastycznej produkcji

Szybko zmieniający się rynek towarów konsumenckich przechodzi transformację napędzaną przez czynniki, takie jak wzmocnienie pozycji konsumentów, wymagania dotyczące personalizacji, preferencje prozdrowotne, weganizm, kwestie etyczne i zrównoważonego rozwoju. Przewiduje się, że w następnej dekadzie nastąpi więcej zmian niż w ciągu poprzednich 50 lat. Wymaga to dostosowania procesów produkcji i łańcuchów dostaw(...)
Autor:   20 lutego 2024
Kat.:

Grupa RENEX z nagrodą YAMAHA Special Contribution Award

Grupa RENEX poinformowała o otrzymaniu nagrody za wkład w rozwój sieci integratorskiej robotów Yamaha. Prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane przez Yamaha Motor Europe FA za specjalny wkład firmy w budowę sieci integratorskiej robotów w Polsce, Chorwacji i Słowenii. To kolejna nagroda, którą Grupa RENEX otrzymała od YAMAHA w ostatnim czasie. Kilka(...)
Autor:   19 lutego 2024
Kat.:

Odkryj sekrety mikroskopów cyfrowych do elektroniki – nowy poradnik już w sklepie RENEX

Grupa RENEX prezentuje swój najnowszy poradnik skierowany do wszystkich pasjonatów i profesjonalistów branży. Publikacja ta jest idealnym źródłem informacji dla osób zastanawiających się nad wyborem odpowiedniego mikroskopu do swoich potrzeb.W dobie rosnącej popularności prac związanych z elektroniką, kluczowe staje się posiadanie odpowiednich narzędzi, które umożliwią precyzyjne prace naprawcze oraz rozwijanie(...)
Autor:   19 lutego 2024
Kat.:

Panele Astraada HMI w mobilnych kurnikach KROPPER

Panele operatorskie to jedne z najczęściej spotykanych urządzeń automatyki w przemyśle. Znajdziemy je na liniach produkcyjnych, w maszynach, przy stanowiskach zrobotyzowanych. Ich zastosowania nie ograniczają się jednak tylko do zakładów produkcyjnych. Panele Astraada HMI możemy znaleźć także w mobilnych kurnikach. Firma KROPPER została założona w 2021 roku przez Patryka i Aleksandrę Mrowińskich. W ciągu dwóch lat stała(...)
Autor:   19 lutego 2024
Kat.:

#1/24 Uniwersalne LKW, Łączy nas automatyka, Akademia WAGO | Przegląd informacji | WAGOnews

Pierwsze wydanie WAGOnews w 2024 roku, a w nim: poradnik jak stworzyć uniwersalną listwę kontrolną, najnowszy podcast o automatyce budynkowej oraz nowości z Akademii WAGO. #1/24 Uniwersalne LKW, Łączy nas automatyka, Akademia WAGO | Przegląd informacji | WAGOnews - YouTube Zobacz także: • Jak stworzyć listwę kontrolną do swoich potrzeb?(...)
Autor:   16 lutego 2024
Kat.: ,

Jak wybrać odpowiednie meble przemysłowe ESD?

W dzisiejszych czasach wiele branż, takich jak elektronika, farmacja, biotechnologia i motoryzacja, skupia się na wprowadzaniu nowych rozwiązań w zakresie kontroli elektrostatycznej. Meble przemysłowe ESD stają się zatem niezbędnym elementem, który zapewnia funkcjonalność, bezpieczeństwo i niezawodność procesów operacyjnych. Wybór mebli antystatycznych to nie tylko kwestia preferencji, ale przede wszystkim strategiczna(...)
Autor:   15 lutego 2024
Kat.:

Firma Bosch Rexroth oferuje ctrlX OS – system operacyjny dostępny również dla innych dostawców

System operacyjny do obsługi pakietu automatyzacji ctrlX AUTOMATION, bazujący na systemie Linux może obsługiwać sprzęt i wyposażenie także innych dostawców oraz środowiska wirtualne Nowy poziom otwartości i swobody w automatyzacji Możliwość pracy na wszystkich poziomach – od zakładu produkcyjnego do chmury Bogatszy pakiet oprogramowania z wysokim poziomem cyberbezpieczeństwa Współdziałanie ze(...)
Autor:   14 lutego 2024
Kat.:

Ładowanie pojazdów elektrycznych w bardziej inteligentny sposób

Nowe stacje ładujące typu Wallbox, AC SMART EV od Weidmüller  Liczba pojazdów elektrycznych dynamicznie rośnie, a ponadto coraz więcej osób rozważa zakup samochodu elektrycznego. Według aktualnych prognoz udział pojazdów elektrycznych wyniesie w 2025 roku 11,1 proc., a do 2030 roku aż 24,4 proc.1 Będzie to wymagało szybkiej rozbudowy infrastruktury ładowania.(...)
Autor:   14 lutego 2024
Kat.:

Prognozy, szanse i wyzwania dla polskiego przemysłu na 2024 r.

Zdaniem ekspertów, polski przemysł ma szanse wrócić na ścieżkę wzrostu. Czy rzeczywiście możemy spodziewać się większych inwestycji oraz odbicia w krajowej konsumpcji? Jaką wyznaczyć strategię działania na najbliższe miesiące, aby zagwarantować wydajne, bezpieczne i zrównoważone dostawy? Jakie rozwiązania Przemysłu 4.0 mogą wesprzeć branżę w powrocie na właściwe tory? Jak podaje(...)
Autor:   14 lutego 2024
Kat.:

Innowacje w paletyzacji czyli zastosowania Pepperl+Fuchs przez IMA Schelling

Niedawno na targach przemysłowych mieliśmy okazję przeprowadzić fascynujący wywiad z Krzysztofem Baronem z firmy IMA Schelling, lidera w branży zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych dla przemysłu przetwórstwa drewna, metalu i tworzyw sztucznych, oraz Markiem Bachowskim z firmy Pepperl+Fuchs, specjalisty w dziedzinie sensorowej technologii. Rozmowa, prowadzona przez Pawła Zadrogę, skupiła się na zaawansowanym(...)

Inspirujące przykłady zastosowań produktów firmy Lantronix w dziedzinie medycyny, w sektorze transportowym i przemyśle

Produkty firmy Lantronix, dzięki swojej niezawodności i wydajności, kontrolują procesy o znaczeniu krytycznym w firmach na całym świecie. Poznaj 7 przykładowych inspiracji, które odniosły ogromny sukces. Oryginalny artykuł w pełnej wersji można znaleźć na stronie SOS electronic.  Lantronix to amerykańska firma założona w 1989 roku. Jest to światowy lider w(...)
Autor:   12 lutego 2024
Kat.:

LoRaWAN dla przemysłu – Kilka słów

Wraz z postępem technologicznym, Internet rzeczy (IoT) odgrywa kluczową rolę w transformacji przemysłu, umożliwiając monitorowanie i kontrolę urządzeń na odległość. Jedną z najbardziej obiecujących technologii w tym obszarze jest LoRaWAN (Long Range Wide Area Network), która oferuje wydajną transmisję danych na duże odległości przy niskim zużyciu energii. LoRaWAN stanowi odpowiedź(...)
Autor:   12 lutego 2024
Kat.:

Czy dobry zasilacz 24VDC wystarczy? ABC systemów zasilania od Weidmüller

Układy i systemy automatyki pracują w oparciu o różnego rodzaju energie. Energia ta może pochodzić ze sprężonego powietrza czy szerzej ciśnienia płynów. Może przybierać postać mechanicznej energii potencjalnej lub kinetycznej, napędzającej poszczególne elementy maszyn. Może to być również przemiana chemiczna spalania paliw wytwarzających energię cieplną. Lecz niezależnie od tych przeróżnych(...)

Przełom w technologii produkcji SMT dzięki innowacyjnemu systemowi YsUP od YAMAHA

Yamaha Motor Corporation, firma będąca japońskim przedsiębiorstwem o szerokim zakresie działalności, z powodzeniem wykorzystuje swoje bogate doświadczenie w produkcji przemysłowej, oferując nowoczesne maszyny i systemy do produkcji elektroniki. Najnowszym osiągnięciem firmy w tej dziedzinie jest system YSUP, który stanowi przełom w produkcji SMT (Surface-Mount Technology). YsUP, będący kompleksowym rozwiązaniem zapewnia(...)
Autor:   8 lutego 2024
Kat.:

Większa przejrzystość cyfrowa w hali produkcyjnej

Dzięki przeprojektowaniu rozwiązania ACTIVE Cockpit, firma Bosch Rexroth zapewnia jeszcze większą przejrzystość cyfrową systemów fabrycznych, która ułatwia ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych Wszystko widoczne na pierwszy rzut oka: aż 81% więcej miejsca na widgety Szybka orientacja dzięki nowej koncepcji nawigacji „Ulubione”, szybkie wyszukiwanie, zarządzanie multimediami i inne funkcje pozwalające zaoszczędzić czas(...)
Autor:   7 lutego 2024
Kat.: