Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/05/znakowanie-laserowe-1200x628.png

[Zapis webinaru] Odkrywamy tajniki znakowania laserem


Lasery w przemyśle wykosztujemy do nanoszenia oznaczeń na różnych powierzchniach. W przemyśle spożywczym są to często daty przydatności do spożycia. Lasery przy takich zastosowaniach sprawdzają się świetnie, ponieważ bardzo prosto możemy zmieniać treść wypalanych oznakowań. Takie znakowanie polega na odparowaniu przez laser dużej mocy wierzchniej warstwy farby z opakowania. Znakowanie jest bardzo precyzyjne, dzięki czemu odsłonięta farba spod spodu kontrastuje z główną powierzchnią, tworząc napis.

Nie jest to jedyne zastosowanie laserów. Mogą one nanosić oznaczenia na metalach poprzez zwęglanie albo utlenianie metalu, ale również na czarnych przewodach poprzez spienianie powierzchni. Naniesienie oznaczenia na elementach czarnych jest trudne, najczęściej jedyna możliwość to drukowanie białą farbą. Farba jednak może się łatwo zetrzeć. Lasery umożliwiają stopienie płytkiej warstwy materiału sztucznego, przez co powstaje swoista piana, która ma niemal białą barwę.

O znakowaniu laserowych rozmawialiśmy również w ubiegłym roku z Marcinem Faszczewskim. Zapis tej rozmowy znajduje się na kanale iAutomatyka na YouTube.

Zobacz też nasz webinar, w którym odkrywamy tajemnice Przemysłowego Internetu Rzeczy:

https://news.iautomatyka.pl/panasonic-iiotUtworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: Panasonic Industry
  • Panasonic Industry zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.
  • Profil Autora
  • https://industry.panasonic.eu/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTYPanasonic Industry