Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/10/panasonic_1200x628.jpg

Odbierz czujnik za darmo i go przetestuj!


Po raz pierwszy kampanię testową firma Panasonic rozpoczęła w 2015 roku. Polegała ona na przesłaniu użytkownikom produktów bezpłatnie, a użytkownicy w ramach wdzięczności przesyłali swoje opinie po przeprowadzeniu testów. Kampania odniosła ogromny sukces, zebrany feedback pomógł udoskonalić produkty i rozszerzyć portfolio. Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić, że kampania testowa rusza po raz kolejny!

Przetestuj, oceń i zatrzymaj laserowy czujnik pomiarowy HG-C IO-Link

Poprzednia kampania doprowadziła do rozszerzenia portfolio czujników pomiarowych HG-C. Wprowadzono modele o zwiększonej odległości działania, umożliwiono wybór rodzaju sygnału wyjściowego (0-10 V, 4-20 mA) oraz dodano komunikację IO-Link. Dzięki temu w tym roku możemy przekazać w wasze ręce czujnik HG-C w wersje z komunikacją po IO-Linku. Czujnik ten został zaprojektowany do użytku przemysłowego do pomiaru odległości i przemieszczeń. Typowe zastosowania tego czujnika to zautomatyzowane linie produkcyjne, w których produkty muszą być zróżnicowane, zidentyfikowane, sprawdzone, zmierzone lub ocenione. Ważnymi kryteriami dla testu są aplikacje dużej prędkości, dużej powtarzalność i wykrywanie obiektów w trudnych warunkach. Czujniki tradycyjne wystawiają sygnał analogowy, który musi być przeliczony na wartość odległości. Czujniki używające protokołu IO-Link umożliwiają bezpośredni odczyt odległości, a ich konfiguracja jest bardzo prosta.

Dlaczego warto zostać testerem?

Testerzy produktu dowiedzą się, jak działa triangulacja w obszarze czujników optycznych. Otrzymają oni wsparcie techniczne od specjalistów ds. produktów. Cel to poddawanie czujnika intensywnym testom w rzeczywistych warunkach przemysłowych. Po dokonaniu oceny czujnik pozostaje w posiadaniu testera za darmo.

IO-Link dla Przemysłu 4.0

Aby wdrożyć ideę Przemysłu 4.0 w praktyce, IO-Link oferuje możliwość nie tylko odczytywania wartości pomiarowych, ale także zdalnej konfiguracji czujników. Pozwala to użytkownikom modyfikować ustawienia czujników przez sieć w zależności od wykrywanych obiektów. Po wymianie czujnika na nowy, IO-Link zapewnia, że ustawienia nowego czujnika odpowiadają ustawieniom niezbędnym dla aplikacji. Aby uzyskać wiarygodne wartości pomiarów, ustawienia czujników muszą być idealnie dopasowane do obiektu, który ma zostać wykryty i muszą być modyfikowane, gdy obiekt się zmienia. Ustawienie czujników zdolnych do komunikacji przez IO-Link może być zmieniane automatycznie i zdalnie.

Czujniki laserowe

Ostatnie dwie dekady rozwoju technologii laserowej ukształtowały rozwój przemysłowych metod pomiarowych. Ważną zaletą technologii laserowej jest jej precyzja, którą tradycyjnie można było osiągnąć jedynie za pomocą dotykowych systemów pomiarowych. Zasada trygonometryczna jest najstarszą i wciąż najczęstszą metodą optycznego pomiaru odległości w technologii czujników przemysłowych. Zaawansowanie laserów półprzewodnikowych doprowadziło do opracowania czujników pomiarowych odpowiednich do zastosowań przemysłowych. Dzięki widocznemu czerwonemu laserowi i mocy emitowania poniżej 1 mW w zakresie ochrony lasera klasy 1 lub 2, nie są wymagane żadne specjalne środki ochronne. Kompleksowe przetwarzanie sygnałów nowoczesnych laserowych systemów pomiarowych spełnia tym samym precyzję i szybkość wymaganą przez technologię automatyzacji.

Seria HG-C

Czujniki pomiarowe HG-C oferują wysoką precyzję z rozdzielczością 10μm i czasem reakcji nie dłuższym niż 1,5ms. Czujnik można skonfigurować za pomocą klawiszy funkcyjnych na urządzeniu lub poprzez IO-Link. W zależności od modelu czujnika wartości pomiarowe są wysyłane przez wyjście analogowe lub przez IO-Link. Zmierzona odległość zostanie wyświetlona w milimetrach na wbudowanym czterocyfrowym wyświetlaczu. Czujnik pomiarowy może być wyzwalany przez wejścia cyfrowe lub przez IO-Link, w zależności od modelu. Wszystkie modele są wyposażone w czerwony laser półprzewodnikowy klasy 2 w aluminiowej obudowie z odlewu ciśnieniowego, zapewniają stopień ochrony IP67 i mają dryft temperatury tylko o 0,03% F.S./°C. Dzięki kompaktowemu i lekkiemu korpusowi (44 mm x 25 mm, 35 g bez kabla) czujnik odległości HG-C można zamontować na ruchomych częściach maszyn.

Zostań testerem!

Wszystkie europejskie firmy lub specjaliści zajmujący się produkcją przemysłową mogą ubiegać się o uzyskanie statusu testera produktu. Zgłoszenia od osób o odpowiednim zapleczu technicznym lub umożliwiającym przetestowanie produktu w praktyce są również mile widziane.

Pod koniec fazy testowania testerzy produktu wypełniają kwestionariusz, który dokumentuje i podsumowuje ich wyniki i doświadczenia z czujnikiem. Informacje zwrotne zostaną zebrane, a wynikające z nich pomysły, wnioski i doświadczenia zostaną włączone do procesu rozwoju przyszłych produktów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii testera produktu możesz zajrzeć na stronę Panasonic. Jeśli chcesz zostać testerem możesz złożyć wniosek KLIKAJĄC TUTAJ. Możesz również skontaktować się z nami wysyłając e-mail pod adres info.pewpl@eu.panasonic.com.Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Panasonic Industry
  • Panasonic Industry zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.
  • Profil Autora
  • https://industry.panasonic.eu/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY