PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP SERWIS I WSPARCIE

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Odbierz czujnik za darmo i go przetestuj!

2712 wyświetleń, autor: Panasonic Electric Works Polska sp. z o.o..

Po raz pierwszy kampanię testową firma Panasonic rozpoczęła w 2015 roku. Polegała ona na przesłaniu użytkownikom produktów bezpłatnie, a użytkownicy w ramach wdzięczności przesyłali swoje opinie po przeprowadzeniu testów. Kampania odniosła ogromny sukces, zebrany feedback pomógł udoskonalić produkty i rozszerzyć portfolio. Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić, że kampania testowa rusza po raz kolejny!

Przetestuj, oceń i zatrzymaj laserowy czujnik pomiarowy HG-C IO-Link

Poprzednia kampania doprowadziła do rozszerzenia portfolio czujników pomiarowych HG-C. Wprowadzono modele o zwiększonej odległości działania, umożliwiono wybór rodzaju sygnału wyjściowego (0-10 V, 4-20 mA) oraz dodano komunikację IO-Link. Dzięki temu w tym roku możemy przekazać w wasze ręce czujnik HG-C w wersje z komunikacją po IO-Linku. Czujnik ten został zaprojektowany do użytku przemysłowego do pomiaru odległości i przemieszczeń. Typowe zastosowania tego czujnika to zautomatyzowane linie produkcyjne, w których produkty muszą być zróżnicowane, zidentyfikowane, sprawdzone, zmierzone lub ocenione. Ważnymi kryteriami dla testu są aplikacje dużej prędkości, dużej powtarzalność i wykrywanie obiektów w trudnych warunkach. Czujniki tradycyjne wystawiają sygnał analogowy, który musi być przeliczony na wartość odległości. Czujniki używające protokołu IO-Link umożliwiają bezpośredni odczyt odległości, a ich konfiguracja jest bardzo prosta.

Dlaczego warto zostać testerem?

Testerzy produktu dowiedzą się, jak działa triangulacja w obszarze czujników optycznych. Otrzymają oni wsparcie techniczne od specjalistów ds. produktów. Cel to poddawanie czujnika intensywnym testom w rzeczywistych warunkach przemysłowych. Po dokonaniu oceny czujnik pozostaje w posiadaniu testera za darmo.

IO-Link dla Przemysłu 4.0

Aby wdrożyć ideę Przemysłu 4.0 w praktyce, IO-Link oferuje możliwość nie tylko odczytywania wartości pomiarowych, ale także zdalnej konfiguracji czujników. Pozwala to użytkownikom modyfikować ustawienia czujników przez sieć w zależności od wykrywanych obiektów. Po wymianie czujnika na nowy, IO-Link zapewnia, że ustawienia nowego czujnika odpowiadają ustawieniom niezbędnym dla aplikacji. Aby uzyskać wiarygodne wartości pomiarów, ustawienia czujników muszą być idealnie dopasowane do obiektu, który ma zostać wykryty i muszą być modyfikowane, gdy obiekt się zmienia. Ustawienie czujników zdolnych do komunikacji przez IO-Link może być zmieniane automatycznie i zdalnie.

Czujniki laserowe

Ostatnie dwie dekady rozwoju technologii laserowej ukształtowały rozwój przemysłowych metod pomiarowych. Ważną zaletą technologii laserowej jest jej precyzja, którą tradycyjnie można było osiągnąć jedynie za pomocą dotykowych systemów pomiarowych. Zasada trygonometryczna jest najstarszą i wciąż najczęstszą metodą optycznego pomiaru odległości w technologii czujników przemysłowych. Zaawansowanie laserów półprzewodnikowych doprowadziło do opracowania czujników pomiarowych odpowiednich do zastosowań przemysłowych. Dzięki widocznemu czerwonemu laserowi i mocy emitowania poniżej 1 mW w zakresie ochrony lasera klasy 1 lub 2, nie są wymagane żadne specjalne środki ochronne. Kompleksowe przetwarzanie sygnałów nowoczesnych laserowych systemów pomiarowych spełnia tym samym precyzję i szybkość wymaganą przez technologię automatyzacji.

Seria HG-C

Czujniki pomiarowe HG-C oferują wysoką precyzję z rozdzielczością 10μm i czasem reakcji nie dłuższym niż 1,5ms. Czujnik można skonfigurować za pomocą klawiszy funkcyjnych na urządzeniu lub poprzez IO-Link. W zależności od modelu czujnika wartości pomiarowe są wysyłane przez wyjście analogowe lub przez IO-Link. Zmierzona odległość zostanie wyświetlona w milimetrach na wbudowanym czterocyfrowym wyświetlaczu. Czujnik pomiarowy może być wyzwalany przez wejścia cyfrowe lub przez IO-Link, w zależności od modelu. Wszystkie modele są wyposażone w czerwony laser półprzewodnikowy klasy 2 w aluminiowej obudowie z odlewu ciśnieniowego, zapewniają stopień ochrony IP67 i mają dryft temperatury tylko o 0,03% F.S./°C. Dzięki kompaktowemu i lekkiemu korpusowi (44 mm x 25 mm, 35 g bez kabla) czujnik odległości HG-C można zamontować na ruchomych częściach maszyn.

Zostań testerem!

Wszystkie europejskie firmy lub specjaliści zajmujący się produkcją przemysłową mogą ubiegać się o uzyskanie statusu testera produktu. Zgłoszenia od osób o odpowiednim zapleczu technicznym lub umożliwiającym przetestowanie produktu w praktyce są również mile widziane.

Pod koniec fazy testowania testerzy produktu wypełniają kwestionariusz, który dokumentuje i podsumowuje ich wyniki i doświadczenia z czujnikiem. Informacje zwrotne zostaną zebrane, a wynikające z nich pomysły, wnioski i doświadczenia zostaną włączone do procesu rozwoju przyszłych produktów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii testera produktu możesz zajrzeć na stronę Panasonic. Jeśli chcesz zostać testerem możesz złożyć wniosek KLIKAJĄC TUTAJ. Możesz również skontaktować się z nami wysyłając e-mail pod adres info.pewpl@eu.panasonic.com.

22 października 2018 / Kategoria: ,
  • Autor: Panasonic Electric Works Polska sp. z o.o.
  • Panasonic Electric Works zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów elektronicznych, takich jak: przekaźniki elektromechaniczne, przekaźniki półprzewodnikowe, przełączniki i złącza. Portfolio produktowe zawiera również czujniki przemysłowe , sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferujemy rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.
  • Profil Autora
  • http://www.panasonic-electric-works.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

>KLIKNIJ<

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

Szkliwienie porcelitu – robot przemysłowy KUKA

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim

>KLIKNIJ<

Wirtualne uruchomienia – eliminacja błędów w fazie projektowania maszyn (webinarium)

Wirtualne uruchomienia – eliminacja błędów w fazie projektowania maszyn (webinarium)

>KLIKNIJ<

Proline 300/500 – przepływomierze gotowe na IIoT i Przemysł 4.0

Proline 300/500 – przepływomierze gotowe na IIoT i Przemysł 4.0

>KLIKNIJ<

Jak wykorzystać zewnętrzny gateway do obsługi komunikacji w protokole Modbus?

Jak wykorzystać zewnętrzny gateway do obsługi komunikacji w protokole Modbus?

>KLIKNIJ<

Nie ma innowacji bez współpracy: igus i Nemitech

Nie ma innowacji bez współpracy: igus i Nemitech

>KLIKNIJ<

Konferencja Process Automation 2019 – Eksperci o nowych technologiach w automatyce procesowej

Konferencja Process Automation 2019 – Eksperci o nowych technologiach w automatyce procesowej

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla studentów? Bierz przykład z firmy Propoint

Bezpłatne warsztaty z robotyki dla studentów? Bierz przykład z firmy Propoint

>KLIKNIJ<

Konferencje na medal! Niezawodność i utrzymanie ruchu za nami. Sprawdź wydarzenia Axon Media!

Konferencje na medal! Niezawodność i utrzymanie ruchu za nami. Sprawdź wydarzenia Axon Media!

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019

>KLIKNIJ<

Cyfrowy dialog z maszyną

Cyfrowy dialog z maszyną

>KLIKNIJ<

Logowanie danych do Excela przy pomocy PLC Siemens S7-1200

Logowanie danych do Excela przy pomocy PLC Siemens S7-1200

>KLIKNIJ<

Pojedynek Człowiek kontra Robot podczas RSC 2019

Pojedynek Człowiek kontra Robot podczas RSC 2019

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…