Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Obsługa i monitorowanie linii produkcyjnych przez system BERNSTEIN – raport najlepszych praktyk

Zastosowanie systemów nośnych BERNSTEIN w Stiebel Eltron
Obsługa i monitorowanie linii produkcyjnych pomp ciepła – raport najlepszych praktyk.

 

Stiebel Eltron, specjalista w dziedzinie technologii grzewczych, planuje zwiększyć liczbę miejsc pracy w produkcji pomp ciepła w swoim głównym zakładzie w Holzminden (Niemcy) do około 1200 w ciągu najbliższych kilku lat. Obszar produkcji systemów grzewczych z pompami ciepła zostanie powiększony do wielkości czterech boisk piłkarskich. Jest to odpowiedź firmy na zmianę w kierunku przyjaznego dla klimatu ogrzewania domów. Stiebel Eltron wykorzystuje systemy nośne CS4000neXt firmy BERNSTEIN AG do nowych linii produkcyjnych pomp ciepła.

„Naszym początkowym zadaniem było wyposażenie 10 stanowisk montażowych dla linii produkcyjnej pomp ciepła w nasze systemy nośne. Doradzaliśmy, rysowaliśmy, zmienialiśmy, dyskutowaliśmy i ponownie dostosowywaliśmy. Wspólnie z klientem opracowaliśmy konkretne wymagania” – mówi Oliver Kossmann, kierownik działu technologii obudów (PROTECT) w BERNSTEIN AG, opisując czas potrzebny na sfinalizowanie projektu. Zadania wykonywane na stacjach roboczych są różne. W związku z tym, chociaż struktura kolumn jest podobna, nie są one całkowicie identyczne. Części i komponenty, które mają zostać zmontowane są sprawdzane lub usuwane cyfrowo na wszystkich stanowiskach roboczych. Są one jednak bardzo różne, dlatego na stacjach roboczych wymagane są różne typy narzędzi, które są umieszczone w różnych uchwytach narzędziowych.

„Wyzwanie polegało na opracowaniu i wdrożeniu wymagań dla każdej indywidualnej stacji roboczej w celu zapewnienia płynnego procesu obsługi i monitorowania w ramach linii” – podsumowuje Frank Grimm, kierownik projektu systemów nośnych w Bernstein AG.

„Współpraca z BERNSTEIN była konstruktywna, pełna zaufania i absolutnie efektywna” – mówi Jan Müller, inżynier procesu pomp ciepła w Stiebel Eltron.

Po uruchomieniu pierwszej linii produkcyjnej, osoby odpowiedzialne pracują obecnie nad realizacją drugiej linii do produkcji pomp ciepła dla domów. Stiebel Eltron planuje również trzecią linię produkcyjną we współpracy z firmą BERNSTEIN.

„CS4000neXt został wybrany, ponieważ można go dostosować i ergonomicznie dostosować do procesów produkcyjnych i pracowników. To czyni go wyjątkowym na rynku” – mówi Oliver Kossmann. W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań wizualizacyjnych z pojedynczym wyświetlaczem dotykowym, unikalny system wsparcia BERNSTEIN AG spełnia wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE poprzez zintegrowanie funkcji ZATRZYMANIA AWARYJNEGO.

Dzięki 2-komorowej kolumnie i przemyślanemu wewnętrznemu prowadzeniu kabli, system uzyskał wysoki stopień ochrony IP65. Kolumna składa się z wysokiej jakości wytłaczanego profilu aluminiowego (wykończenie anodowane na kolor naturalny). CS-4000 neXt można również dostosować do ergonomicznych wymagań operatora: uchwyty IPC i tacy klawiatury mogą być indywidualnie ustawiane na wysokość. Uchwyt IPC można również przechylić jednym kliknięciem.

Dostępne są standardowe komponenty do podłączenia IPC (VESA 75, VESA 100, przyłącze rurowe Ø 48). Wstępnie zmontowane komponenty niezależne od producenta ułatwiają uruchomienie. Na życzenie system wsparcia jest dostępny w pełni okablowany jako rozwiązanie plug & play, na przykład z urządzeniami sterującymi i sygnalizacyjnymi, urządzeniami zatrzymania awaryjnego, wyłącznikami głównymi, systemami identyfikacji pracowników, przełącznikami kluczykowymi, klawiaturami, IPC / wyświetlaczami, kablami zasilającymi i danymi oraz komponentami Ethernet.

Dzięki modułowej konstrukcji, komponenty systemu mogą być również dodawane w późniejszym czasie.

*******

Obecnie, dla jeszcze lepszej automatyzacji systemów produkcyjnych, dedykowany jest już model CC-5000neXt firmy BERNSTEIN.

KUP SYSTEM NOŚNY CC-5000neXt
W SKLEPIE INTERNETOWYM AUTOMATECH
www.automatechsklep.pl

O firmie BERNSTEIN – jako jeden z wiodących światowych dostawców technologii bezpieczeństwa przemysłowego i obudów, BERNSTEIN łączy te kompetencje w działach DETECT i PROTECT. Portfolio produktów obejmuje przełączniki, czujniki i obudowy, systemy wsparcia i terminale operatorskie, a także rozwiązania systemowe do obsługi i zabezpieczania całych maszyn i systemów. Obecnie firma BERNSTEIN AG ze wschodniej Westfalii zatrudnia około 600 osób w 10 krajach i jest już w trzecim pokoleniu aktywną na arenie międzynarodowej firmą rodzinną.

O firmie Stiebel Eltron – założona w 1924 roku, jest jedną z wiodących firm na rynku energii odnawialnej, ogrzewania i technologii budowlanych z rocznym obrotem przekraczającym miliard euro. Jako firma rodzinna nastawiona na innowacje, Stiebel Eltron podąża jasną linią w produkcji i rozwoju produktów – dla przyjaznej środowisku, wydajnej i wygodnej technologii domowej. Zatrudniając około 6000 pracowników na całym świecie, firma konsekwentnie opiera się na własnej wiedzy specjalistycznej, od rozwoju produktu po produkcję. Rezultatem są wydajne i innowacyjne rozwiązania dla ciepłej wody, ogrzewania, wentylacji i chłodzenia. Stiebel Eltron produkuje w swojej siedzibie głównej w Holzminden (Dolna Saksonia), w Hameln (Dolna Saksonia), we Freudenberg (Nadrenia Północna-Westfalia) i w Eschwege (Hesja), a także w pięciu innych lokalizacjach za granicą (Arvika/Szwecja, Tianjin/Chiny, Ayutthaya/Tajlandia, Poprad/Słowacja, West Hatfield, Massachusetts/USA).

 

 

Źródło: na podstawie materiałów BERNSTEIN AG