Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Wspólne rozwiązania przemysłowe dostosowane do potrzeb klientów

Na targach Hannover Messe 2024 firma Bosch Rexroth zaprezentowała rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i hydrauliki, które pomogą firmom z różnych sektorów osiągnąć cele w zakresie wzrostu i zrównoważonego rozwoju. Wśród nich są rozwiązania dostosowane do potrzeb ekonomicznej infrastruktury wodorowej, stworzone we współpracy z firmami z branży wodorowej. Nowe napędy Bosch Rexroth umożliwiają elektryfikację i cyfryzację wszystkich istotnych dla bezpieczeństwa operacji prowadzonych na głębokościach do 4000 metrów – m.in. w morskich instalacjach do magazynowania CO2 lub tymczasowego magazynowania zielonego wodoru. W dzisiejszych czasach żadna firma nie jest w stanie zrobić wszystkiego sama. Kluczem tutaj są otwarte rozwiązania i współtworzenie. System automatyzacji ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth oraz sieć partnerów ctrlX World to przykład tego, jak maksymalna otwartość sprawdza się w automatyce.

Stoisko Bosch Rexroth na Hannover Messe 2024 (Źródło fotografii: Bosch Rexroth AG)


Wydajna kompresja: Systemy napędowe dla ekonomicznych instalacji wodorowych

Na targach firma Bosch Rexroth zaprezentowała komponenty i produkty opracowane wspólnie z producentami i operatorami z Europy i USA, na potrzeby ekonomicznej eksploatacji stacji tankowania wodoru o krótkim czasie napełniania. Współpracując z FirstElement Fuel, liderem rynku komercyjnych stacji tankowania wodoru w USA, firma Bosch Rexroth opracowała pompę kriogeniczną, która może sprężać do 600 kg ciekłego wodoru na godzinę. Pozwala to na bezpośrednie tankowanie ciężkich pojazdów użytkowych w ciągu kilku minut. Bosch Rexroth oferuje również inne systemy napędowe przeznaczone do sprężania zarówno gazowego, jak i ciekłego wodoru.

Platforma oprogramowania H4U: maksymalna elastyczność dzięki cyfrowej hydraulice

Dzięki platformie oprogramowania H4U producenci maszyn i systemów mogą łatwo i niezależnie od typu wykorzystywanego sprzętu uruchamiać instalacje hydrauliczne. Wdrożenie aplikacji H4U na istniejącym sprzęcie sterującym, obsługującym znane narzędzia techniczne, pozwala obniżyć koszty i ogranicza zakres projektowania. Wiedza firmy Bosch Rexroth w zakresie hydrauliki połączona z możliwościami platformy oprogramowania pozwala tworzyć systemy hydrauliczne o funkcjonalności niespotykanej obecnie na rynku. Bosch Rexroth stale rozwija zakres funkcjonalny platformy oprogramowania, wprowadzając kolejne aplikacje H4U.

Platforma eLION: firma Bosch Rexroth wspiera elektryfikację dzięki platformie eLION

Platforma eLION została opracowana specjalnie z myślą o eksploatacji pojazdów roboczych i umożliwia pełną elektryfikację maszyn mobilnych. eLION obejmuje silniki i falowniki, a także ważne komponenty systemu, takie jak przetwornice DC/DC, ładowarki pokładowe i kable wysokiego napięcia. Firma Bosch Rexroth dostarcza zarówno moduły oprogramowania BODAS jak i odpowiednie przekładnie oraz komponenty hydrauliczne, takie jak pompy tłokowe osiowe dla całej platformy eLION. W pełni zintegrowane funkcje bezpieczeństwa we wszystkich falownikach (zgodne z wymogami norm ISO 13849, 25119 i 19014) pozwalają skrócić czas projektowania. Wiele maszyn wyposażonych w rozwiązania eLION jest już w użyciu w ramach projektów pilotażowych.

Stawiamy na elektryfikację: siłowniki obniżają koszty eksploatacji systemów morskich

W morskich magazynach CO2 i tymczasowych magazynach zielonego wodoru zawory regulują przepływ gazów procesowych i płynów. Zupełnie nowe siłowniki eSEA z zasilaniem niskonapięciowym 24 V (DC) stanowią ekonomiczną alternatywę dla konwencjonalnych, drogich i energochłonnych systemów hydraulicznych. Firma Bosch Rexroth uzupełnia swój wielokrotnie nagradzany siłownik eSEA Torque do obsługi ruchów obrotowych o siłownik eSEA Push do przemieszczeń liniowych oraz napęd eSEA Drive do zastosowań z bardzo wysokimi momentami obrotowymi przekraczającymi 35 kNm. Oznacza to, że wszystkie ruchy wymagające sterowania zaworem mogą być kontrolowane i wykonywane bezpiecznie, niezawodnie i w pełni elektrycznie pod wodą za pośrednictwem znormalizowanego interfejsu.

Szeroka oferta: Bosch Rexroth oferuje rozwiązania dla całego strumienia tworzenia wartości w dziedzinie produkcji akumulatorów

Bosch Rexroth oferuje szereg komponentów, modułów i systemów obejmujących cały strumień tworzenia wartości w dziedzinie produkcji akumulatorów – od produkcji elektrod i ogniw poprzez montaż modułów i pakietów akumulatorów po testowanie i recykling na końcu łańcucha. Na targach Hannover Messe firma zademonstrowała, w jaki sposób roboty liniowe z możliwością szybkiego uruchamiania optymalizują procesy montażu i demontażu modułów i opakowań, wykonując szybko i precyzyjnie typowe zadania, takie jak przenoszenie, przykręcanie lub dozowanie.

Głębokie rozładowywanie akumulatorów pojazdów elektrycznych: proces odbywa się teraz 100 razy szybciej

Lokalny recykling akumulatorów i ponowne wykorzystanie surowców będą ważnymi elementami w tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym. Wprowadzając pakiet rozwiązań do diagnozowania, rozładowywania i demontażu zużytych akumulatorów samochodowych, firma Bosch Rexroth umożliwia automatyzację tych etapów procesu na skalę przemysłową, a także skalowanie, nawet przy dużej różnorodności – wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na recykling akumulatorów. W porównaniu do poprzednich metod, które potrzebowały nawet 24 godzin na rozładowanie akumulatora, automatyzacja procesu umożliwia stókrotne skrócenie tego czasu, do mniej niż 15 minut. Rozwiązanie to zapewnia przy tym optymalną ochronę pracowników.

Platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION: Nowe rozwiązania i firmy partnerskie

System automatyzacji ctrlX AUTOMATION zapewnia wszystkie komponenty sprzętowe i oprogramowanie umożliwiające tworzenie kompletnych rozwiązań automatyzacji – od systemów sterowania i wejścia/wyjścia po funkcje ruchu, PLC i IoT, a nawet napędy i silniki. Modułowy i skalowalny system może zaspokoić potrzeby praktycznie każdego zastosowania. Sieć partnerów ctrlX World poszerza rozwiązanie o szeroką gamę aplikacji i komponentów sprzętowych.

Otwarty na różne koncepcje zastosowań: system przemieszczeń liniowych ctrlX FLOWHS

System ruchu liniowego do transportu i pozycjonowania ctrlX FLOWHS firmy Bosch Rexroth stworzono z myślą o maksymalnej otwartości i elastyczności. Bazuje na platformie sterującej ctrlX CORE z systemem operacyjnym ctrlX OS. Rozwiązanie można łatwo rozszerzać za pomocą aplikacji. ctrlX FLOWHS jest w 100% zintegrowany z systemem automatyzacji ctrlX AUTOMATION i korzysta z pełnego ekosystemu ctrlX OS.

System operacyjny ctrlX OS: Nowe możliwości dla wbudowanych aplikacji komputerowych

System operacyjny ctrlX OS bazujący na systemie Linux jest teraz dostępny również dla wbudowanych aplikacji komputerowych firmy congatec. Współpraca między obiema firmami otwiera nowe możliwości dla użytkowników zarówno systemów wbudowanych jak i peryferyjnych systemów obliczeniowych firmy congatec. Wykorzystując system operacyjny ctrlX OS oraz powiązany z nim ekosystem, użytkownicy zyskują dostęp do całego pakietu rozwiązań i aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać zarówno z aplikacji ctrlX OS, jak i aplikacji partnerów ctrlX World.

Razem możemy osiągnąć więcej: współtworzenie napędza automatyzację

Sieć partnerów ctrlX World stale się rozwija. Uzupełnia platformę automatyzacji o szeroką gamę aplikacji i komponentów sprzętowych. Firma SMC Deutschland, specjalista w dziedzinie pneumatyki, to 100. firma partnerska, która dołączyła do ekosystemu ctrlX World. Bosch Rexroth i wszystkie firmy partnerskie mają wspólny cel: Uproszczenie i usprawnienie szerokiego zakresu procesów automatyzacji. Na stoisku Bosch Rexroth swoje rozwiązania zaprezentują partnerzy ctrlX World: Arduino Pro by Arduino s.r.l., GEFAZ mbH, Intel Deutschland GmbH, VMware by Broadcom, VEIL Energy BCorp, XITASO GmbH oraz partner ctrlX OS OEM Dell Technologies.

Partnerzy CE: wiedza specjalistyczna w różnych dziedzinach

Bosch Rexroth rozszerza swoją globalną działalność, współpracując z lokalnymi firmami partnerskim dysponującymi certyfikatem doskonałości (CE). Uzupełniają one ofertę Rexroth w zakresie automatyzacji fabryk, hydrauliki i mobilnych maszyn roboczych o własne rozwiązania i usługi. Sieć partnerów CE stale się rozwija i obejmuje firmy zajmujące się dystrybucją, usługami, rozwiązaniami oraz szkoleniem.

Na targach Hannover Messe 2024 partnerzy CE zaprezentowali m.in. rozwiązania wykorzystujące roboty współpracujące Kassow Robots – oferowane przez Bosch Rexroth od 2022 roku. Elastyczne coboty siedmioosiowe ułatwiają małym i średnim przedsiębiorstwom wdrażanie zrobotyzowanych rozwiązań. HELDELE Automation GmbH zaprezentowała komórkę kompletacji pojemników, która umożliwia ekonomiczną i elastyczną obsługę różnych komponentów za pomocą przemysłowego cobota. PTS Group GmbH zademonstrował proces produkcyjny z systemem przenośników łańcuchowych, stanowiskiem montażowym, podawaniem materiału przez cobota oraz dodatkowymi funkcjami hydraulicznymi i pneumatycznymi, a firma SYMACON System + Service GmbH pokazała zupełnie nowy system SSG Lift z cobotem firmy Kassow Robots i systemem sterowania ctrlX CORE firmy Bosch Rexroth. Belgijska firma partnerska CE REM-B Hydraulics zaprezentowała hydraulikę przemysłową Bosch Rexroth na stoisku targowym.

Specjalistyczne usługi w dziedzinie hydrauliki obejmują zarówno naprawy i serwis, jak i sprzedaż komponentów systemów hydraulicznych. Od 2023 roku REM-B oferuje również naprawy i usługi w zakresie komponentów systemów przemieszczeń liniowych.