Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2024/03/chlorine-sensor-application.jpg

Nowoczesne czujniki Memosens do kontroli procesów dezynfekcji wody od Endress+Hauser


Systematyczna i kontrolowana dezynfekcja, to bardzo często niezbędny krok podczas uzdatniania wody, przeznaczonej na cele spożywcze. Z kolei zbyt wysokie dawki dezynfektantów mogą oddziaływać toksycznie na konsumentów. Dlatego istotne jest, aby ich dozowanie było kontrolowane.

Pomiary chloru wolnego sondą Memosens CCS51E

Czujniki chloru wolnego Memsosens CCS51E produkcji Endress + Hauser zapewniają rzetelne pomiary i precyzję dozowania w wielu zastosowaniach:

  • Produkcja wody pitnej (kontrola efektywnej dezynfekcji)
  • Branża spożywcza (bezpieczeństwo żywności i gwarancja higieny pakowania)
  • Media użytkowe (detekcja obecności chloru)
  • Woda basenowa (efektywne dozowanie środków dezynfekujących)

Innowacyjna budowa membranki pomiarowej i związany z tym błyskawiczny czas odpowiedzi, a także stabilność długoterminowa pomiaru, w połączeniu z niskimi kosztami użytkowania zapewniają ekonomiczność i pożądaną efektywność procesu dezynfekcji.

Pomiary dwutlenku chloru sondą Memosens CCS50E

Dwutlenek chloru coraz częściej wybierany jest jako alternatywny dezynfektant na stacjach uzdatniania wody, między innymi z powodu łatwości zastosowania oraz przyczyn ekonomicznych. Najnowszy cyfrowy czujnik Memosens CCS50D przeznaczony jest do kontroli efektywnego dozowania dwutlenku chloru w wielu aplikacjach.

Specjalna konstrukcja urządzenia, wypukła membrana pomiarowa, spawy ultradźwiękowe elementu pomiarowego i materiały odporne na zabrudzenie sprawiają, że sensor CCS50E jest idealny do tych zastosowań. Z punktu widzenia reakcji na zmiany, czas odpowiedzi T90<25 s gwarantuje również maksymalną, ekonomiczną efektywność dozowania dwutlenku chloru, nawet w przypadku niewielkich objętości przepływu dezynfekowanego medium. W połączeniu z najnowszą wieloparametrową armaturą przepływową CYA27, o przepływie tylko 5l/h, minimalizowane są też straty medium. Czujniki dwutlenku chloru Memosens CCS50E pomagają w osiągnięciu bezpiecznej i efektywnej dezynfekcji. Działają szybko i są stabilne.

Odwiedź naszą stronę: https://www.pl.endress.com/pl/Produkty/Kompleksowy-asortyment-do-analizy-cieczy/Czujniki-chloruUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: Endress+Hauser
  • Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Firma produkuje urządzenia do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, gazów, analizy cieczy oraz rejestracji danych. Optymalizujemy procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności i bezpieczeństwa. Bazując na ponad 70-letnim doświadczeniu, tworzymy urządzenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a także Przemysłu 4.0. Działamy w następujących obszarach: przemysł spożywczy, chemiczny, wydobywczy, naftowo-gazowniczy, energetyka, przetwórstwo kruszyw, farmacja, biotechnologia, gospodarka wodno-ściekowa.
  • Profil Autora
  • http://www.pl.endress.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY