Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/02/masterin-finder.jpg

Finder MasterIN system – pewne i szybkie łączenie profesjonalnego układu automatyki

autor: Finder.

Ideą jaka przyświeca nam przy tworzeniu naszych produktów jest to, aby współpraca z nimi była prosta, przyjemna i zapewniała komfort wieloletniej bezawaryjnej pracy. Idąc naprzeciw czasom, w których – poza niezawodnością i jakością – oczekiwania użytkowników naszych produktów rozszerzają się o możliwie jak największe skrócenie czasu prefabrykacji, ograniczenie niepotrzebnych elementów w rozdzielnicy i dostosowanie produktów do najnowszych wymagań, powołaliśmy do życia system MasterIN oparty o technologię PushIN.

Wprowadziliśmy całą gamę gniazd do najpopularniejszych serii produktów, oferującą niespotykaną dotąd prostotę i pewność łączenia. Podczas tworzenia skupiliśmy się nie tylko na procesie prefabrykacji, ale również opisywania i testowania produktów, dzięki czemu mamy zaszczyt przedstawić nowe unikalne rozwiązania.

Nowoczesne 6,2mm przekaźniki pośredniczące serii MasterIN

Jak można jeszcze sprawniej i efektywniej zapewnić separację sterownika PLC? Odpowiedzią na to zagadnienie jest właśnie najnowsza seria naszych przekaźników w wykonaniu śrubowym i PushIN. Są to wyjątkowe produkty, które poza zwykła funkcją pośredniczącą zapewniają dodatkowe funkcjonalności.

Szybkie połączenie ze sterownikiem PLC

Moduł Master Adapter zapewnia łączenie do 8 przekaźników pośredniczących bezpośrednio z modułami wyjściowymi sterownika. Prostota i szybkość kablowania jeszcze nigdy nie była tak duża. Dzięki zastosowaniu modułu Master i dedykowanych przewodów jesteśmy w stanie zdecydowanie przyśpieszyć pracę nad rozdzielnicą, nie tylko w zakresie zmniejszenia ilości operacji, ale też eliminacji możliwych pomyłek. Bezpośrednie wprowadzenie zasilania 24 V DC na moduł Master Adapter, oraz zastosowanie dedykowanego przewodu pod dowolną konfigurację i typ sterownika powoduje, że tworzenie układu automatyki staje się czystą przyjemnością.

Wymienny bezpiecznik, z sygnalizacją przepalenia, w podstawce przekaźnika

W odpowiedzialnych układach automatyki pojawia się potrzeba zabezpieczenia każdego toru ze swobodnym dobraniem charakterystyki obciążenia zależnie od wymogów odbioru. Odpowiedzią na to jest MasterPLUS. Przekaźnik interfejsowy zapewnia zarówno pracę z bezpiecznikiem, ale i bez niego. Wkładki mogą posiadać sygnalizację przepalenia co jeszcze bardziej ułatwia analizę w sytuacji awaryjnej.  Najnowsze wykonanie tego przekaźnika jest dostarczane ze zworką, którą wymieniamy na moduł wkładki bezpiecznikowej. W przypadku serwisowego uruchomienia, lub rezygnacji z funkcji bezpiecznika można założyć na nowo zworę i pracuje on wtedy jak normalny przekaźnik interfejsowy. Jest to modernizacja w stosunku do starego rozwiązania, która pozwala na łatwiejszą operowanie interfejsami, gdy przekaźnik pracuje w grupach.

Ogranicz ilość złączek dzięki MasterInput i MasterOutput

Podczas projektowania rozdzielnicy staramy się zmniejszyć ilość niepotrzebnych komponentów. Stajemy przed wyborem czytelności i prostoty układu, w konfrontacji z coraz mniejszą ilością miejsca. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie wprowadziliśmy serie przekaźników posiadających w sobie Bus-Bar (dodatkowe odseparowane wyprowadzenia, z możliwością łączenia wspólną szyną), zastępujące złączki potencjałowe dla MasterOutput i zasilające dla MasterInput.  Wyprowadzenie zasilania z podstawki do urządzeń wejściowych korzystnie wpływa na czytelność układu, zapewnia prostotę podłączenia i redukuje miejsce niemal dwukrotnie, w szczególności, jeśli zwrócimy uwagę na to, że podstawka wciąż daje nam funkcjonalność łączenia wyprowadzeń A2 mostkami grzebieniowymi.  Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku separacji obwodów wykonawczych, gdzie możemy mostkować zarówno wspólne zasilanie (zacisk COM) jak i stworzyć wspólną szynę potencjałową (szyna BB) dla obwodów wykonawczych, z poziomu podstawki przekaźnika interfejsowego.

Co jeszcze?

Warto zwrócić uwagę na parę unikalnych rozwiązań jakie dają najnowsze wykonania. Należy wspomnieć o podstawce z uniwersalnym napięciem zasilania 24-240 AC/DC, jak i jednym z pierwszych przekaźników półprzewodnikowych w gabarycie 6mm o obciążalności prądowej 6A (24VDC) z wyjątkowo wysokimi częstotliwościami przełączania (180 000 cykli/h). Dodatkowo w oznaczeniach przekaźników 6,2mm – od połowy 2017 roku każdy z nich posiada pełny kod wykonania od frontu, ułatwia to wymianę i rozpoznanie rodzaju wyjścia.

Połącz przekaźniki przemysłowe za pomocą PushIN

Co zrobić, żeby łączenie układów logiki było jeszcze szybsze i pewniejsze? Najprościej zastosować system Finder MasterIN. Specjalnie zaprojektowane podstawki dla przekaźników z serii 46 (1P i 2P), 55 (2P, 3P, 4P) i 40 (1P, 2P) oraz wyjątkowej 44 (2P 10A – 15,8mm), która konstrukcję dziedziczy po rozwiązaniach z wymuszonym prowadzeniem styku.

Każdy z zacisków posiada dwa wprowadzenia, co jest dużym udogodnieniem, jeśli tworzymy układy logiki w oparciu o przekaźniki elektromagnetyczne. Dodatkowe punkty probiercze przy zaciskach i na szynach dla sond mierników ułatwiają proces sprawdzania obwodu automatyki, a zaślepki dla szyn grzebieniowych zwiększają bezpieczeństwo obsługi (gdy decydujemy się na ich skrócenie).

Podstawki dostępne są w opcji z plastikowym wyrzutnikiem oraz obejmą metalową (gdy mamy do czynienia z aplikacją, w której występują silne drgania). Potwierdzeniem jakości wykonania jest fakt, że rozwiązanie to posiada certyfikacje do aplikacji kolejowych, co potwierdza możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych (silne wibracje i częste narażenie na skrajne temperatury).

Zastosowanie podstawek z zaciskami PushIN, dla przekaźników przemysłowych, powoduje skrócenie procesu prefabrykacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań śrubowych. Jednoczesne użycie mostków i szyn grzebieniowych wpływa na to, że możemy zaoszczędzić dodatkowy czas, zapominając o konieczności tworzenia krótkich odcinków z drutu lub linki do łączenia torów.

Produkty, które przedstawiliśmy powyżej, są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby i opinie użytkowników naszych produktów, powoduje to, że łączą w sobie bezkompromisową jakość i szybkość łączenia.

Artykuł nie wyczerpał wszystkich możliwości serii MaterIN, więc gorąco zapraszamy do spotkania w celu przetestowania naszych najnowszych rozwiązań. Nasi doradcy techniczni pozostają do Państwa dyspozycji.

Przekaźnikowe moduły sprzęgające (EMR lub SSR) 2-6 A – Serii 39

Cechy:

 • Szerokość 6.2 mm
 • Cewki DC, AC lub AC/DC
 • Specjalny typ z ograniczaniem prądu upływu cewka / wejście
 • z modułem bezpiecznikowym
 • Wersja z przekaźnikiem czasowym
 • Zaciski śrubowe i połączenia samozaciskowe

Specyfikacja techniczna

 

Przekaźnikowe moduły sprzęgające 8 – 10 – 16 A – Serii 48

Cechy:

 • Szerokość 15.8 mm
 • Cewka AC lub DC
 • Natychmiastowe wyjęcie przekaźnika za pomocą plastikowej obejmy wyrzutnikowej
 • Moduły sygnalizacyjne i EMC-przeciwprzepięciowe w standardzie
 • Zaciski śrubowe i sprężynowe

Specyfikacja techniczna

 

Przekaźnikowe moduły sprzęgające 8 – 10 – 16 A – Serii 4C

Cechy:

 • Szerokość 15.8 mm
 • Cewka AC lub DC
 • Natychmiastowe wyjęcie przekaźnika za pomocą plastikowej obejmy wyrzutnikowej
 • Moduły sygnalizacyjne i EMC-przeciwprzepięciowe w standardzie
 • Mechaniczny wskaźnik zadziałania i przycisk testujący

Specyfikacja techniczna

 

Przekaźnikowe moduły sprzęgające 8 – 10 – 16 A – Serii 58

Cechy:

 • Szerokość 27 mm
 • Cewka AC lub DC
 • Natychmiastowe wyjęcie przekaźnika za pomocą plastikowej obejmy wyrzutnikowej
 • Moduły sygnalizacyjne i EMC-przeciwprzepięciowe w standardzie
 • Mechaniczny wskaźnik zadziałania i przycisk testujący

Specyfikacja techniczna

 Utworzono: / Kategoria: , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY