Data dodania 6 listopada 2017 /

Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-1200 ze zintegrowanymi funkcjami bezpieczeństwa pozwalają również na realizację aplikacji fail-safe bez konieczności korzystania z dodatkowych modułów. Zapewnia to dużą oszczędność przestrzeni i zwiększa elastyczność budowy i zarządzania systemami bezpieczeństwa. Dzięki ustandaryzowanym protokołom telekontroli sterowniki S7-1200 mogą być połączone bezpośrednio z systemem sterowania zdalnego bez konieczności dodatkowego programowania.

Dużą zaletą jest integracja S7-1200 w środowisku TIA Portal z innymi sterownikami i panelami HMI, wspólna baza danych projektu oraz zintegrowana diagnostyka systemowa.

Wydajne i funkcjonalne sterowniki SIMATIC stanowią doskonałe rozwiązanie w procesach wymagających dużej skalowalności i niskiego nakładu kosztów. Seria S7-1200 czerpie rozwiązania ze sterowników S7-1500 zaprojektowanych do bardziej wymagających zadań – dzięki temu zapewnione zostały jednolite procedury i maksymalna wydajność związane z projektowaniem, zastosowaniem i migracją aplikacji między urządzeniami.

SIMATIC S7-1200 jest sterownikiem idealnym do zastosowania w małych i średniej wielkości rozwiązaniach. Pomimo niewielkich rozmiarów jest wyposażony w bardzo szybki procesor, a dzięki wbudowanym funkcjom technologicznym, szybkim licznikom, czy dodatkowym modułom komunikacyjnym, wagowym i telemetrycznym, ma praktycznie nieograniczone możliwości.

Sterowniki SIMATIC S7-1200 oferują:

 • modułową konstrukcję CPU- można rozszerzyć o dodatkowe wej./wyj., moduły komunikacyjne i technologiczne
 • wbudowane funkcje technologiczne – zoptymalizowane do regulacji, ważenia, szybkie liczniki, telemetria, identyfikacja
 • nowoczesne programowanie z nowymi funkcjonalnościami
 • komunikacja: w budowany PROFINET i Modbus TCP-IP, procesory PROFIBUS, szeregowe (RS232, RS422/485)
 • zabezpieczenie danych- ochrona dostępu, kopiowania, poziomy dostępu
 • wbudowaną diagnostykę- komunikaty diagnostyczne wyświetlane w TIA Portal, na wbudowanym Web serwerze, w aplikacji SIMATIC oraz na HMI
 • bezpieczeństwo- sterowniki Failsafe wykonują program standardowy i program bezpieczeństwa

Budowa i funkcje:

 • Modułowy i elastyczny system

Zastosowanie płytki sygnałowej pozwala na dołączenie dodatkowych portów we/wy bez wpływania na rozmiar sterownika. Zintegrowane złącze PROFINET/Ethernet eliminuje potrzebę korzystania ze specjalnych interfejsów do programowania oraz dodatkowych modułów komunikacyjnych.   Zobacz animację

 • Zintegrowane funkcje

Wbudowane funkcje technologiczne, takie jak sterowanie napędami, regulacja PID, szybkie liczniki czy obsługa analogowych wejść/wyjść eliminują potrzebę korzystania ze specjalistycznych modułów. Pozwala to zredukować przestrzeń montażową i ograniczyć koszty. Proste narzędzia konfiguracyjne skracają czas potrzebny na uruchomienie i testowanie projektów.

 • Programowanie w TIA Portal

Jednolite środowisko służące do programowania i obsługi sterowników, paneli HMI oraz sieci usprawnia proces projektowania, dzięki czemu obsługa jest bardziej intuicyjna. Funkcja łatwego przenoszenia elementów między edytorami (Drag and Drop) pozwala oszczędzić czas potrzebny na programowanie i konfigurację.

 • SIMATIC Memory Card

Karty pamięci SIMATIC Memory Card to specjalne wykonanie kart SD o podwyższonej trwałości, szybkości oraz z gwarancją dostępności jako części zamienne. Systemu plików na karcie SMC nie należy formatować narzędziem Windows, a jedynie z poziomu TIA Portal. Przy zachowaniu należytej ostrożności kartę można zapisywać/odczytywać w standardowym czytniku kart SD.

Karta pozwala także na reset sterownika do ustawień fabrycznych (firmware V2.1.2) bez konieczności korzystania z oprogramowania STEP 7 Basic oraz znajomości adresu IP.

 

POLECANE