Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Publikacja zgłoszona do 🎁 Konkursu iAutomatyka
https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2016/12/S7-1200-SImatic-w-szafie-elektrycznej-iautomatyka.pl_.jpg

„Efektywny UR” Tomasza Gilewskiego – Recenzja kursu video o sterownikach Siemens

autor: LukaszGrochot.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o materiały do czerpania wiedzy, postanowiłem podzielić się z Wami moimi odczuciami po zakupie i zapoznaniu się z wideo szkoleniem o nazwie ”Efektywny UR” autorstwa Tomasza Gilewskiego. Opisywany kurs jak i 5 innych etapów jest do nabycia tutaj. 
Zobacz później również mój wcześniejszy wpis na temat drugiej części tej serii kursów.

Moja droga.

Na początku swojej drogi pracując jako Automatyk UR moja wiedza oraz pewność siebie była na niewielkim poziomie, na dodatek w większości firm tolerancja i okres zaklimatyzowania się jest bardzo mały, często jesteśmy bardzo szybko rzucani na tzw. głęboką wodę, w mniemaniu większości z nas o wiele za szybko, dlatego też zmierzenie się samodzielnie z każdym problemem wywołuje stres. Niestety połączenie stresu, braku wiedzy i stojących nad nami ludzi wysokiego szczebla z ciągłym pytaniem „długo jeszcze” nie wróży nic dobrego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest szybkie i efektywne doszkalanie się zarówno w teorii jak i w praktyce. A w związku z naszym zawodem nauka jest nieodzowną częścią naszej pracy, dlatego każdy z nas szuka materiałów lub osób od których może się uczyć.


Moja droga z środowiskiem programistycznym TIA-Portal rozpoczęła się niespełna dwa lata temu. Tak jak z Step7 miałem wcześniej do czynienia i byłem na kilku kursach w siedzibie firmy INTEX (swoją drogą polecam jeśli ktoś ma stosowną ilość gotówki na rozwój) tak z TIA-Portal był to mój debiut. W pierwszej kolejności zacząłem szukać materiałów by ruszyć z miejsca, niestety większość darmowych jest oparta o samą teorie oczywiście trzeba też zaznaczyć, że są to materiały w języku angielskim. Po długich godzinach nad samodzielnym ogarnianiem tajników środowiska progres umiejętności następował bardzo powoli. Brakowało mi w związku z tym, że nie dysponowałem zbyt wielkim zapleczem sprzętowym praktyki, praktycznych przykładów, nauki dobrych nawyków, trochę takiego przysłowiowego ”poprowadzenia za rękę” przez początek mojej drogi, bo jak wiadomo:

”Najtrudniejszy pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto. Najtrudniejszy pierwszy gest,bo przy drugim już łatwiej jest”

Żmudnie wlekąc się do przodu i nucąc słowa piosenki Anny Jantar napotkałem na publikacje Tomasza Gilewskiego. Eureka,pomyślałem.  Jest teoria są praktyczne przykłady,to jest to, od tego momentu większość swojej wiedzy na temat TIA-Portal posiadam z książek, publikacji i wideo kursów Pana Tomasza pozwoliły mi one bardzo podnieść zasób swojej wiedzy i umiejętności. Po przeczytaniu ”Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL” , Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” oraz obejrzeniu wideo kursu pt.”Sterowniki siemens kurs video programowanie plc w praktyce” który wygrałem w konkursie prowadzonym przez  iAutomatyka.pl, postanowiłem nabyć następne wideo szkolenia by dalej się rozwijać, padło na ”Efektywny UR” o którym jest ten artykuł, kupiłem również kurs ”Wizualizacja HMI” o którym napiszę jak tylko się z nim do końca zapoznam.

DIAGNOSTYKA, MODYFIKACJE, PROGRAMOWANIE.

W badaniach Popularności PLC na rynku nieodzownie króluje Siemens. Co za tym idzie prędzej czy później napotkamy na sterowniki tego producenta, zatem wiedza którą zdobędziemy po odbyciu tego wideo szkolenia z pewności kiedyś zaowocuje i oszczędzi nam czasu przy ewentualnych awariach.

”Większość automatyków pracuje w działach utrzymania ruchu. Ich zadanie, to dbanie o maszyny, aby były sprawne cały czas. Jak ogólnie wiadomo, praktycznie każdej maszynie jest sterownik PLC. Zdarzają się sytuacje, że coś się dzieje i pojawia się pulsowanie czerwonych diod LED. Bywają także sytuacje, że trzeba maszynę trochę usprawnić. Wiąże się to z podłączeniem do sterownika i edycją kodu programu. Pierwsze kroki mogą być trudne, ponieważ nie mamy doświadczenia. Jest również obawa że coś uszkodzimy i cały zakład się zatrzyma. Z tymi materiałami wideo nauczysz się wszystkiego co niezbędne, aby takie sytuacje się nie pojawiały. Będziesz wiedział jak podchodzą do tych zagadnień doświadczeni pracownicy UR.”

Tak właśnie piszę Pan Tomasz o swoim kursie i faktycznie po zapoznaniu się z całością wiem jak radzić sobie w większości problemów które pewnie napotkam podczas awarii na obiekcie. Gdy teraz przyjdzie mi rozwiązywać problemy z PLC siemensa czy też HMI w głowie mam przeświadczenie, że już to widziałem oraz wiem jak podejść do sprawy, będzie mi o wiele łatwiej niż wcześniej.

Opis kursu.

Kurs zawiera około 20 godzin wideo wiec nie będę opisywał dokładnie co się w nim znajduje w poniższym linku jest spis zagadnień poruszonych w materiale. – link

Czego szukałem..? i czy to znalazłem..?

Dlaczego akurat wybrałem ten kurs? Odpowiedzi jest kilka, ale najważniejsze z nich to: aby najzwyczajniej w świecie wiedzieć więcej oraz dlatego, że potrzebowałem stworzyć archiwum kpi zapasowych z całej linii produkcyjnej z aktualnymi ustawieniami chciałem zrobić to dobrze by oszczędzić sobie problemów w przyszłości , borykałem się też z przez wielu znienawidzoną czerwoną lampką ERROR która sporadycznie za mrugała na jednym z sterowników. Po przebrnięciu przez 20 godzin kursu zrobiłem backupy, usunąłem przyczynę pojawiania się błędu w PLC, dowiedziałem się dodatkowo wielu ciekawych rzeczy takich jak rozbudowywanie linii o dodatkowe moduły rozproszonych wejść-wyjść, kilku interesujących faktów na temat PLC z magiczną końcówką F czyli tzw. Safety oraz całkiem sporo o panelach HMI basic.

Stosunek ceny do jakości.

Cena kursu waha się od 99 do 199 zł w zależności od akcji promocyjnych.

Napiszę to jeszcze raz żeby było wiadomo, że się nie pomyliłem, cena jednego kursu to 99 zł (za tyle mi udało się kupić), chyba nic więcej nie muszę tutaj pisać. W świecie automatyki są to tak małe pieniądze a wiedza jaką otrzymujemy tak cenna i wielka.

Dodam, że to około 20 godzin wideo + wiele dodatkowych materiałów. Mnóstwo wiedzy za tak niewielką kasę. Odczucia: jestem bardzo zadowolony i już planuje nabycie kolejnych kursów, to łatwy i nie drogi sposób na poszerzanie swoich umiejętności.

Mógłbym napisać kilka szczegółów które są według mnie małymi minusami, ale patrząc na cenę kursu po prostu nie wypada czepiać się drobnostek.

Wszystko co opisuje powyżej to moja obiektywna ocena. Za kurs zapłaciłem z własnej kieszeni nie jest to zatem artykuł sponsorowany (choć zgłoszony do Konkursu iAutomatyka;) ), dziele się tym z wami byście również mogli rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, w końcu do tego jest ten portal.

Jak odbyć kurs?

Kurs dostępne są na Kursy Automatyki:

 

 

Artykuł zdobył nagrodę w konkursie iAutomatyka

Ilość : 1 sztuka

Nagrodę dostarcza LAPP jeden z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. Kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów. Poznaj firmę LAPP


🎁 Zwycięzca: LukaszGrochot

Praca konkursowa: EFEKTYWNY UR” TOMASZA GILEWSKIEGO – RECENZJA KURSU VIDEO O STEROWNIKACH SIEMENS

 Utworzono: / Kategoria: , , , , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • 1,000 PLN
  Zdobądź wiedzę i bądź pewny, że nic Cię nie zaskoczy. Nie musisz przekopywać się przez tony katalogów i instrukcji. Oferujemy Ci kompleksowy system szkoleń, który sprawi, że najpierw zbudujesz fundamenty swojej wiedzy, a później pod okiem n...
  Czas trwania: 7h - 14 h
  Link: Terminy
 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...