PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Publikacja zgłoszona do 🎁 Konkursu iAutomatyka

“Efektywny UR” Tomasza Gilewskiego – Recenzja kursu video o sterownikach Siemens

3992 wyświetleń, autor: LukaszGrochot.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami o materiały do czerpania wiedzy, postanowiłem podzielić się z Wami moimi odczuciami po zakupie i zapoznaniu się z wideo szkoleniem o nazwie ”Efektywny UR” autorstwa Tomasza Gilewskiego. Opisywany kurs jak i 5 innych etapów jest do nabycia na nośnikach danych tutaj. 
Zobacz później również mój wcześniejszy wpis na temat drugiej części tej serii kursów.

Moja droga.

Na początku swojej drogi pracując jako Automatyk UR moja wiedza oraz pewność siebie była na niewielkim poziomie, na dodatek w większości firm tolerancja i okres zaklimatyzowania się jest bardzo mały, często jesteśmy bardzo szybko rzucani na tzw. głęboką wodę, w mniemaniu większości z nas o wiele za szybko, dlatego też zmierzenie się samodzielnie z każdym problemem wywołuje stres. Niestety połączenie stresu, braku wiedzy i stojących nad nami ludzi wysokiego szczebla z ciągłym pytaniem “długo jeszcze” nie wróży nic dobrego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest szybkie i efektywne doszkalanie się zarówno w teorii jak i w praktyce. A w związku z naszym zawodem nauka jest nieodzowną częścią naszej pracy, dlatego każdy z nas szuka materiałów lub osób od których może się uczyć.

Moja droga z środowiskiem programistycznym TIA-Portal rozpoczęła się niespełna dwa lata temu. Tak jak z Step7 miałem wcześniej do czynienia i byłem na kilku kursach w siedzibie firmy INTEX (swoją drogą polecam jeśli ktoś ma stosowną ilość gotówki na rozwój) tak z TIA-Portal był to mój debiut. W pierwszej kolejności zacząłem szukać materiałów by ruszyć z miejsca, niestety większość darmowych jest oparta o samą teorie oczywiście trzeba też zaznaczyć, że są to materiały w języku angielskim. Po długich godzinach nad samodzielnym ogarnianiem tajników środowiska progres umiejętności następował bardzo powoli. Brakowało mi w związku z tym, że nie dysponowałem zbyt wielkim zapleczem sprzętowym praktyki, praktycznych przykładów, nauki dobrych nawyków, trochę takiego przysłowiowego ”poprowadzenia za rękę” przez początek mojej drogi, bo jak wiadomo:

”Najtrudniejszy pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto. Najtrudniejszy pierwszy gest,bo przy drugim już łatwiej jest”

Żmudnie wlekąc się do przodu i nucąc słowa piosenki Anny Jantar napotkałem na publikacje Tomasza Gilewskiego. Eureka,pomyślałem.  Jest teoria są praktyczne przykłady,to jest to, od tego momentu większość swojej wiedzy na temat TIA-Portal posiadam z książek, publikacji i wideo kursów Pana Tomasza pozwoliły mi one bardzo podnieść zasób swojej wiedzy i umiejętności. Po przeczytaniu ”Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku SCL” , Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD” oraz obejrzeniu wideo kursu pt.”Sterowniki siemens kurs video programowanie plc w praktyce” który wygrałem w konkursie prowadzonym przez  iAutomatyka.pl, postanowiłem nabyć następne wideo szkolenia by dalej się rozwijać, padło na ”Efektywny UR” o którym jest ten artykuł, kupiłem również kurs ”Wizualizacja HMI” o którym napiszę jak tylko się z nim do końca zapoznam.

DIAGNOSTYKA, MODYFIKACJE, PROGRAMOWANIE.

W badaniach Popularności PLC na rynku nieodzownie króluje Siemens. Co za tym idzie prędzej czy później napotkamy na sterowniki tego producenta, zatem wiedza którą zdobędziemy po odbyciu tego wideo szkolenia z pewności kiedyś zaowocuje i oszczędzi nam czasu przy ewentualnych awariach.

”Większość automatyków pracuje w działach utrzymania ruchu. Ich zadanie, to dbanie o maszyny, aby były sprawne cały czas. Jak ogólnie wiadomo, praktycznie każdej maszynie jest sterownik PLC. Zdarzają się sytuacje, że coś się dzieje i pojawia się pulsowanie czerwonych diod LED. Bywają także sytuacje, że trzeba maszynę trochę usprawnić. Wiąże się to z podłączeniem do sterownika i edycją kodu programu. Pierwsze kroki mogą być trudne, ponieważ nie mamy doświadczenia. Jest również obawa że coś uszkodzimy i cały zakład się zatrzyma. Z tymi materiałami wideo nauczysz się wszystkiego co niezbędne, aby takie sytuacje się nie pojawiały. Będziesz wiedział jak podchodzą do tych zagadnień doświadczeni pracownicy UR.”

Tak właśnie piszę Pan Tomasz o swoim kursie i faktycznie po zapoznaniu się z całością wiem jak radzić sobie w większości problemów które pewnie napotkam podczas awarii na obiekcie. Gdy teraz przyjdzie mi rozwiązywać problemy z PLC siemensa czy też HMI w głowie mam przeświadczenie, że już to widziałem oraz wiem jak podejść do sprawy, będzie mi o wiele łatwiej niż wcześniej.

Opis kursu.

Kurs zawiera około 20 godzin wideo wiec nie będę opisywał dokładnie co się w nim znajduje w poniższym linku jest spis zagadnień poruszonych w materiale który znajduje się na płycie. – link

Czego szukałem..? i czy to znalazłem..?

Dlaczego akurat wybrałem ten kurs? Odpowiedzi jest kilka, ale najważniejsze z nich to: aby najzwyczajniej w świecie wiedzieć więcej oraz dlatego, że potrzebowałem stworzyć archiwum kpi zapasowych z całej linii produkcyjnej z aktualnymi ustawieniami chciałem zrobić to dobrze by oszczędzić sobie problemów w przyszłości , borykałem się też z przez wielu znienawidzoną czerwoną lampką ERROR która sporadycznie za mrugała na jednym z sterowników. Po przebrnięciu przez 20 godzin kursu zrobiłem backupy, usunąłem przyczynę pojawiania się błędu w PLC, dowiedziałem się dodatkowo wielu ciekawych rzeczy takich jak rozbudowywanie linii o dodatkowe moduły rozproszonych wejść-wyjść, kilku interesujących faktów na temat PLC z magiczną końcówką F czyli tzw. Safety oraz całkiem sporo o panelach HMI basic.

Stosunek ceny do jakości.

Cena kursu waha się od 99 do 199 zł w zależności od akcji promocyjnych.

Napiszę to jeszcze raz żeby było wiadomo, że się nie pomyliłem, cena jednego kursu to 99 zł (za tyle mi udało się kupić), chyba nic więcej nie muszę tutaj pisać. W świecie automatyki są to tak małe pieniądze a wiedza jaką otrzymujemy tak cenna i wielka.

Dodam, że to około 20 godzin wideo + wiele dodatkowych materiałów. Mnóstwo wiedzy za tak niewielką kasę. Odczucia: jestem bardzo zadowolony i już planuje nabycie kolejnych kursów, to łatwy i nie drogi sposób na poszerzanie swoich umiejętności.

Mógłbym napisać kilka szczegółów które są według mnie małymi minusami, ale patrząc na cenę kursu po prostu nie wypada czepiać się drobnostek.

Wszystko co opisuje powyżej to moja obiektywna ocena. Za kurs zapłaciłem z własnej kieszeni nie jest to zatem artykuł sponsorowany (choć zgłoszony do Konkursu iAutomatyka;) ), dziele się tym z wami byście również mogli rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, w końcu do tego jest ten portal.

Jak odbyć kurs?

Kurs dostępne są w sklepiAutomatyka.pl

 

 

Artykuł zdobył nagrodę w konkursie iAutomatyka

Ilość : 1 sztuka

Nagrodę dostarcza LAPP jeden z głównych dostawców kabli i akcesoriów kablowych na świecie. Kable i przewody sprawdzają się w zastosowaniach inżynierii mechanicznej, przemyśle samochodowym, technologiach pomiarowych i kontrolnych, w instalacjach zasilających i wielu innych. Produkcja naszych wyrobów jest prowadzona głównie w 17 własnych zakładach przemysłowych umiejscowionych w Europie, Ameryce i Azji. Rezultatem jest ponad 40.000 różnych standardowych produktów gotowych do odbioru z naszych magazynów. Poznaj firmę LAPP


🎁 Zwycięzca: LukaszGrochot

Praca konkursowa: EFEKTYWNY UR” TOMASZA GILEWSKIEGO – RECENZJA KURSU VIDEO O STEROWNIKACH SIEMENS

Reklama

27 lipca 2018 / Kategoria: , , , , , ,

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

Zasilacze dla Przemysłu 4.0?! Recenzja PROtop od Weidmuller

>KLIKNIJ<

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

Recenzja szkolenia “Programowanie i obsługa sterownika easyE4”

>KLIKNIJ<

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

Sterowanie roletami przy użyciu PLC

>KLIKNIJ<

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

Sprawdź, jak inżynierowie walczą o easyE4! -wyniki 3/5 eliminacji konkursu

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.3 – Jak dopasować specyfikę wizualizacji HMI/SCADA?

>KLIKNIJ<

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

Mówisz konferencja… Myślisz Axon Media! Relacja z konferencji w Gdyni

>KLIKNIJ<

Praca planisty utrzymania ruchu

Praca planisty utrzymania ruchu

>KLIKNIJ<

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

Czego spodziewać się na szkoleniu z “Zaawansowanego programowania robotów KUKA” w EMT-Systems?

>KLIKNIJ<

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

Poradnik: Komunikacja modułów I/O do PLC SIEMENS po PROFINET i PROFIBUS?

>KLIKNIJ<

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

Bezpłatne warsztaty szkoleniowe – diagnostyka sieci PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

Wysyłanie SMSów z poziomu PLC #1 – konfiguracja projektu i wysłanie pierwszej wiadomości

>KLIKNIJ<

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

Przebudowa stacji elektroenergetycznej + film z działania odłącznika 400kV

>KLIKNIJ<

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

AUTOMATYCZNY PODCAST #3: Diagnostyka PROFIBUS

>KLIKNIJ<

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

Plan filmowy na linii produkcyjnej czyli systemy wizyjne w wydaniu B&R

>KLIKNIJ<

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

EasyE4 (nie) tylko dla początkujących! Recenzja kursu Programowanie sterownika easyE4 EATON

>KLIKNIJ<

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

Mamy to! Wyniki 2/5 Eliminacji konkursu na zastosowanie sterownika easyE4

>KLIKNIJ<

Z czego składa się inteligentny budynek?

Z czego składa się inteligentny budynek?

>KLIKNIJ<

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

Zaawansowana technologia w przemyśle poligraficznym i pakującym

>KLIKNIJ<

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

Moduł iR-ECAT – błyskawiczna komunikacja wewnętrzna

>KLIKNIJ<

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur od igus

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
KATEGORIE POSTÓW
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…