PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Konkurs iAutomatyka

DLA AUTOMATYKÓW

Wygrywaj nagrody w zamian za artykuły i ciekawostki publikowane na iAutomatyka.pl

FAZY KONKURSU

Faza 1: Rejestracja na iAutomatyka.pl

Aby dodawać artykuły, historie z pracy czy ciekawe filmy z YouTube należy założyć bezpłatne konto na iAutomatyka.pl. To proste! Po zalogowaniu wybierz typ konta „osoba fizyczna”. ZAŁÓŻ KONTO

Faza 2: Wyślij do nas publikację

Po zalogowaniu można dodawać artykuły w edytorze online. Możesz zapisywać szkice do późniejszej edycji lub wysłać publikację do redakcji. Sprawdzimy czy wszystko wyświetla się prawidłowo i opublikujemy Twój artykuł. Instrukcja jak dodawać artykuły i filmy.


Jakie są rodzaje publikacji? Sprawdź w szczegółach trochę niżej. Jeśli masz wątpliwości co do pomysłu na publikację, to warto nas zapytać np. e-mailowo kontakt@iautomatyka.pl

Faza 3: ZDOBYWAJ NAGRODY!

Raz w miesiącu zespół iAutomatyka wybiera najlepsze artykuły i wysyła atrakcyjne nagrody do zwycięzców! Na każdy miesiąc przypada nowa pula nagród i może się powiększać o kolejne sprzęty.

► SPRAWDŹ AKTUALNE NAGRODY

Faza 4: WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu za dany miesiąc (np. kwiecień) pojawiają się do 7 dnia każdego kolejnego miesiąca (np. do 7 maja). Wyniki będą prezentowane w postaci artykułu na iAutomatyka.pl oraz promowane w naszych mediach społecznościowych, newsletterach i powiadomieniach push. W każdej nagrodzonej publikacji pojawi się informacja o otrzymanej nagrodzie i sponsorze.

Paczki rozsyłamy również do 7 dnia kolejnego miesiąca.

NAJLEPSZE NAGRODY DOSTARCZAJĄ

SZCZEGÓŁY

 • Cel i szczegóły
 • Rodzaje publikacji
 • Za co oceniamy?
 • Pytania
 • Dla sponsorów nagórd

CEL PROJEKTU

Główne założenie projektu to gromadzenie wiedzy merytorycznej i praktycznej z zakresu Automatyki oraz ciekawych historii z życia automatyki. Dzielmy się wiedzą i korzystajmy z wiedzy udostępnianej przez innych. Razem możemy zbudować silną społeczność Automatyków, która będzie pierwszą taką grupą na świecie!

ZESPÓŁ iAUTOMATYKA

Na każdym etapie możesz liczyć na nasze wsparcie. Kontaktuj się z nami i konsultuj swój pomysł na artykuł aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Doradzimy jak zrobić to najlepiej: kontakt@iautomatyka.pl

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM

Regulamin konkursu naukowego Projekt iAutomatyka dostępny jest tutaj: Regulamin Konkursu iAutomatyka

Co się najbardziej liczy? Wartość. Publikacja musi mieć jakąś wartość! Może to być wartość merytoryczna i praktyczna, może to być coś zabawnego lub ciekawego ale związanego z branżą automatyki.

Poniżej znajdują się rodzaje prac konkursowych które mogą zostać nagrodzone:

WIEDZA

Artykuły edukacyjne i merytoryczne, wyjaśnienia zagadnień automatyki, rozwiązanie jakiegoś problemu, artykuły w stylu kursów i tutoriali (jak coś zrobić).  Artykuły przedstawione z praktycznego punktu widzenia cieszą się większym zainteresowaniem.

HISTORIE Z PRACY

Artykuły dość luźne i rozrywkowe, ciekawe historie z pracy i ogólne ciekawostki z branży automatyki, Wasze projekty, stanowiska itp. oraz artykuły związane z etyką pracy Automatyka.

Wyobraź sobie sytuację: Przytrafiło się Tobie coś ciekawego z pracy, być może jest to zabawne a być może da się z tego wyciągnąć jakiś wniosek, ostrzeżenie. Robisz kilka zdjęć a wieczorem siadasz przy komputerze. Dodajesz zdjęcia do artykułu i piszesz ze 4 akapity opisujące w ciekawy sposób co się wydarzyło.  Nam się spodobało, ludziom się spodobało. Wygrywasz nagrodę 🙂 

FILMY Z YOUTUBE

Znajdź ciekawy film na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie, sprawdź czy w opisie filmu nie ma dodatkowych linków aby zasięgnąć informacji do opisu (nie kopiuj z innych stron treści 1:1) . Na YouTube jest bardzo wiele materiałów, które możemy zgromadzić na iAutomatyka.pl. Filmy powinny coś wnosić, jakąś wartość, wiedzę lub ciekawostkę. Przecież wiesz, że byle czego nie opublikujemy na iAutomatyka.pl 🙂

Pamiętaj aby przed dodaniem filmu sprawdzić w wyszukiwarce czy czegoś takiego wcześniej nie było.

PRZYKŁADY

 • Wykonaj zdjęcie urządzenia, elementu lub obiektu automatyki i napisz artykuł o tym lub zjawisku zachodzącym podczas działania tego elementu.
 • Nagraj krótki film, umieść go na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie.
 • Znajdź ciekawy film na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie.
 • Znajdź ciekawy artykuł w innym języku, zredaguj i przetłumacz go na język polski, koniecznie podaj źródło artykułu – pamiętaj, że umieszczanie na portalu przetłumaczonego artykułu zagranicznego oraz kopiowanie zdjęć bez zgody autora/administratora jest zabronione.
 • Opisz ciekawą historię związaną z Automatyką. Jeśli to możliwe, dodaj zdjęcia – wtedy czytelnik lepiej „poczuje” opowieść.
 • i inne metody, grunt to dzielić się wiedzą!
 • zobacz też jakie są rodzaje kategorii w pasku bocznym spisu artykułów i kategorii.

UWAGA! 

Przed dodaniem publikacji sprawdź czy ktoś inny nie dodał tego samego (np. filmu z Youtube). Skorzystaj z wyszukiwarki.

Nie kopiuj tekstów, zdjęć i grafik z innych stron! To zabronione! 

KRYTERIA OCENIANIA

 1. Wartość merytoryczna i praktyczna.
 2. Objętość wartościowego tekstu im więcej tym lepiej choć za długich tasiemców nie chce się czytać. Powiedzmy że artykuł powinien zajmować od 1 do 4 stron tekstu A4 (nie licząc grafik) w polotach więcej.
 3. Grafiki i zdjęcia – Jeśli artykuł jest o nie wzbogacony tym lepiej, czytelnik lepiej „czuje” publikację. Pamiętaj że musisz być autorem zdjęć i grafik!
 4. Styl pisania – preferujemy artykuły które da się czytać, mogą być luźne i zabawne ale bez przesady :). Instrukcje i tutoriale też da się opisać z nutą człowieczeństwa i osobowości.
 5. Morał, ciekawość, emocje, dygresje z życia wzięte.

Wartościowe nagrody będą przydzielane najlepszym artykułom, choć w puli nagród znajdują się również gadżety za mniejsze publikacje typu film z YouTube + opis.

 • CZY UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST DARMOWY ?

  Tak, udział w projekcie iAutomatyka jest darmowy dla osób fizycznych. Jednym z celów projektu to zgromadzenie jak najwięcej wiedzy praktycznej i merytorycznej dlatego zachęcamy osoby mające kontakt z Automatyką do publikacji artykułów. Zespół iAutomatyka.pl stara się pozyskiwać jak najlepsze nagrody.

 • CZY MUSZĘ BYĆ AUTOMATYKIEM ?

  Portal iAutomatyka.pl zawiera treści o Automatyce dlatego musisz mieć pojęcie o tym o czym masz zamiar pisać. Dobrze, gdy autor jest automatykiem ale nie jest to konieczne. Jeśli jesteś studentem, elektrykiem czy samoukiem ale możesz opisać coś co ma związek z Automatyką lub możesz podzielić się ciekawą historią związaną z Automatyką to napisz o tym artykuł.

  Jeśli masz jakieś wątpliwości to możesz się skontaktować z redakcją: kontakt@iautomatyka.pl

 • JAK PISAĆ?

  Jeśli piszesz artykuł edukacyjny lub merytoryczny to staraj się opisać wszystko w jak najprostszy sposób. Dobrą techniką jest wyobrażenie sobie, że tłumaczysz coś osobie siedzącej obok, która nie za bardzo jeszcze rozumie o czym do niej mówisz :). Do artykułów warto dodawać screeny, rysunki, diagramy, filmy z YouTube oraz wszystko co pomoże lepiej przyswoić treść czytelnikowi.

 • JAK NIE PISAĆ !

  1. Nie kopiuj treści z innych stron internetowych ani bezpośrednio z innych publikacji, artykułów, książek itp. – można wzorować się na gotowych publikacjach ale nie można ich kopiować.
  2. Nie używaj obrazów z innych stron internetowych, chyba że uzyskasz na to pozwolenie ze źródła.
  3. Nie pisz negatywnie o produktach i usługach firm z branży automatyki – nie możemy publikować takich artykułów.
  4. Można używać formy żartobliwej ale nie przesadzaj z „luźnym stylem” pisania, pamiętaj że artykuły o automatyce mogą czytać zarówno początkujący jak i doświadczeni inżynierowie oraz inni z branży automatyki.
  5. Artykuł to nie jeden akapit, powinien zawierać przynajmniej jedną stronę podaniową.
 • JAK DŁUGI POWINIEN BYĆ ARTYKUŁ ?

  Artykuł powinien zawierać minimum jedną stronę podaniową tekstu, choć nie zawsze jest to wymagane kryterium, czasami prezentując „ciekawostkę” wystarczy zamieścić film i opisać go dwoma większymi akapitami.

 • CZY KAŻDY ARTYKUŁ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY ?

  Zdarza się, że artykuły są nie dokończone, słabe jakościowo lub kolidujące w interesy portalu lub innych firm z branży itp. Nie publikujemy takich artykułów.

 • CZY FIRMY MOGĄ SIĘ W TEN SPOSÓB REKLAMOWAĆ?

  W żadnym wypadku. Każdy przejaw reklamy i kryptoreklamy nie będzie publikowany w ramach konkursu. W celu promocji i reklamy zapraszamy zapoznać się z naszą ofertą.

W każdym nagrodzonym artykule znajduje się informacja o sponsorze i nagrodzie. Każdą taką publikację zespół iAutomatyka promuje również we wszystkich swoich obszarach według komunikatu nr2 (patrz oferta) dlatego jest to bardzo dobra forma promocji.

Zapraszamy do współpracy i sponsorowaniu nagród!

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji w jaki sposób dołączyć do projektu i zyskać dodatkowe promowanie marki  to zapraszamy do kontaktu:

kontakt@iautomatyka.pl

NAGORDY

Dokładny spis i ilość nagród przypadających na dany miesiąc konkursu sprawdź w kategorii „Nagrody

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LIPIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA LIPIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Listopad 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Listopad 2018

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Październik 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Październik 2018

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Wrzesień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Wrzesień 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Sierpień 2018 [Zakończony]

Konkurs iAutomatyka Sierpień 2018 [Zakończony]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Lipiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Lipiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Czerwiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Czerwiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Maj 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Maj 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Kwiecień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Kwiecień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Zaglądaj tu co jakiś czas! Staramy się o kolejne nagrody 🙂

NAJCZĘŚCIEJ PUBLIKUJĄ

[authoravatars roles=administrator,editor,author,osoba_fizyczna,contributor  show_name=true  show_postcount=true   order=post_count sort_direction=descending limit=50 min_post_count=1 hiddenusers=47]

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…