Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Konkurs iAutomatyka

DLA AUTOMATYKÓW

Wygrywaj nagrody w zamian za artykuły i ciekawostki publikowane na iAutomatyka.pl

UWAGA! Pracujemy nad nową formułą konkursu. Więcej informacji wkrótce.

NAJNOWSZA EDYCJA

FAZY KONKURSU

Faza 1: Rejestracja na iAutomatyka.pl

Aby dodawać artykuły, historie z pracy czy ciekawe filmy z YouTube należy założyć bezpłatne konto na iAutomatyka.pl. To proste! Po zalogowaniu wybierz typ konta „osoba fizyczna”. ZAŁÓŻ KONTO

Faza 2: Wyślij do nas publikację

Po zalogowaniu można dodawać artykuły w edytorze online. Możesz zapisywać szkice do późniejszej edycji lub wysłać publikację do redakcji. Sprawdzimy czy wszystko wyświetla się prawidłowo i opublikujemy Twój artykuł. Instrukcja jak dodawać artykuły i filmy.


Jakie są rodzaje publikacji? Sprawdź w szczegółach trochę niżej. Jeśli masz wątpliwości co do pomysłu na publikację, to warto nas zapytać np. e-mailowo kontakt@iautomatyka.pl

Faza 3: ZDOBYWAJ NAGRODY!

Raz w miesiącu zespół iAutomatyka wybiera najlepsze artykuły i wysyła atrakcyjne nagrody do zwycięzców! Na każdy miesiąc przypada nowa pula nagród i może się powiększać o kolejne sprzęty.

► SPRAWDŹ AKTUALNE NAGRODY

Faza 4: WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu za dany miesiąc (np. kwiecień) pojawiają się do 7 dnia każdego kolejnego miesiąca (np. do 7 maja). Wyniki będą prezentowane w postaci artykułu na iAutomatyka.pl oraz promowane w naszych mediach społecznościowych, newsletterach i powiadomieniach push. W każdej nagrodzonej publikacji pojawi się informacja o otrzymanej nagrodzie i sponsorze.

Paczki rozsyłamy również do 7 dnia kolejnego miesiąca.

UWAGA! PUBLIKUJ TEŻ W KLUBIE!

Poniższe typy prac konkursowych dodajemy w Klubie Automatyka:

Z dopiskiem „Zgłaszam ten artykuł do Konkursu iAutomatyka i akceptuję jego regulamin”

SZCZEGÓŁY

 • Cel i szczegóły
 • Rodzaje publikacji
 • Za co oceniamy?
 • Pytania
 • Dla sponsorów nagórd

CEL PROJEKTU

Główne założenie projektu to gromadzenie wiedzy merytorycznej i praktycznej z zakresu Automatyki oraz ciekawych historii z życia automatyki. Dzielmy się wiedzą i korzystajmy z wiedzy udostępnianej przez innych. Razem możemy zbudować silną społeczność Automatyków, która będzie pierwszą taką grupą na świecie!

ZESPÓŁ iAUTOMATYKA

Na każdym etapie możesz liczyć na nasze wsparcie. Kontaktuj się z nami i konsultuj swój pomysł na artykuł aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Doradzimy jak zrobić to najlepiej: kontakt@iautomatyka.pl

KLUB AUTOMATYKA

Dwa typy prac konkursowych dodajemy w Klubie Automatyka:

 • Opis realizacji projektu lub obiektu automatyki w kategorii „Projekty
 • Historia z życia automatyka dodajemy w kategorii „Z życia automatyki„.

Z dopiskiem „Zgłaszam ten artykuł do Konkursu iAutomatyka i akceptuję jego regulamin”

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM

Regulamin konkursu naukowego Projekt iAutomatyka dostępny jest tutaj: Regulamin Konkursu iAutomatyka

Co się najbardziej liczy? Wartość. Publikacja musi mieć jakąś wartość! Może to być wartość merytoryczna i praktyczna, może to być coś zabawnego lub ciekawego ale związanego z branżą automatyki.

Poniżej znajdują się rodzaje prac konkursowych które mogą zostać nagrodzone:

WIEDZA

Artykuły edukacyjne i merytoryczne, wyjaśnienia zagadnień automatyki, rozwiązanie jakiegoś problemu, artykuły w stylu kursów i tutoriali (jak coś zrobić).  Artykuły przedstawione z praktycznego punktu widzenia cieszą się większym zainteresowaniem.

HISTORIE Z PRACY

Artykuły dość luźne i rozrywkowe, ciekawe historie z pracy i ogólne ciekawostki z branży automatyki, Wasze projekty, stanowiska itp. oraz artykuły związane z etyką pracy Automatyka.

Wyobraź sobie sytuację: Przytrafiło się Tobie coś ciekawego z pracy, być może jest to zabawne a być może da się z tego wyciągnąć jakiś wniosek, ostrzeżenie. Robisz kilka zdjęć a wieczorem siadasz przy komputerze. Dodajesz zdjęcia do artykułu i piszesz ze 4 akapity opisujące w ciekawy sposób co się wydarzyło.  Nam się spodobało, ludziom się spodobało. Wygrywasz nagrodę 🙂 

UWAGA! 

Takie prace dodajemy w Klubie Automatyka!

 • Opis realizacji projektu lub obiektu automatyki w kategorii „Projekty
 • Historia z życia automatyka dodajemy w kategorii „Z życia automatyki„.

Z dopiskiem „Zgłaszam ten artykuł do Konkursu iAutomatyka i akceptuję jego regulamin”

FILMY Z YOUTUBE

Znajdź ciekawy film na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie, sprawdź czy w opisie filmu nie ma dodatkowych linków aby zasięgnąć informacji do opisu (nie kopiuj z innych stron treści 1:1) . Na YouTube jest bardzo wiele materiałów, które możemy zgromadzić na iAutomatyka.pl. Filmy powinny coś wnosić, jakąś wartość, wiedzę lub ciekawostkę. Przecież wiesz, że byle czego nie opublikujemy na iAutomatyka.pl i w Klubie 🙂

Pamiętaj aby przed dodaniem filmu sprawdzić w wyszukiwarce czy czegoś takiego wcześniej nie było.

UWAGA! 

Filmy bez dłuższego opisu dodajemy w Klubie Automatyka w kategorii „Z życia automatyki„.

Z dopiskiem „Zgłaszam ten artykuł do Konkursu iAutomatyka i akceptuję jego regulamin”

Dużo pracy przy tym nie ma, nagrody głównej raczej za to nie będzie, ale nagroda pocieszenia być może się znajdzie 🙂

PRZYKŁADY

 • Wykonaj zdjęcie urządzenia, elementu lub obiektu automatyki i napisz artykuł o tym lub zjawisku zachodzącym podczas działania tego elementu.
 • Nagraj krótki film, umieść go na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie.
 • Znajdź ciekawy film na YouTube, wklej link podczas pisania artykułu (ramka filmu wygeneruje się automatycznie) i opisz co dzieje się w filmie. Dodaj go w Klubie Automatyka w kategorii „Z życia Automatyki„.
 • Znajdź ciekawy artykuł w innym języku, zredaguj i przetłumacz go na język polski, koniecznie podaj źródło artykułu – pamiętaj, że umieszczanie na portalu przetłumaczonego artykułu zagranicznego oraz kopiowanie zdjęć bez zgody autora/administratora jest zabronione.
 • Opisz ciekawą historię związaną z Automatyką. Jeśli to możliwe, dodaj zdjęcia – wtedy czytelnik lepiej „poczuje” opowieść.
 • i inne metody, grunt to dzielić się wiedzą!
 • zobacz też jakie są rodzaje kategorii w pasku bocznym spisu artykułów i kategorii.

UWAGA! 

Przed dodaniem publikacji sprawdź czy ktoś inny nie dodał tego samego (np. filmu z Youtube). Skorzystaj z wyszukiwarki.

Nie kopiuj tekstów, zdjęć i grafik z innych stron! To zabronione! 

KRYTERIA OCENIANIA

 1. Wartość merytoryczna i praktyczna.
 2. Objętość wartościowego tekstu im więcej tym lepiej choć za długich tasiemców nie chce się czytać. Powiedzmy że artykuł powinien zajmować od 1 do 4 stron tekstu A4 (nie licząc grafik) w polotach więcej.
 3. Grafiki i zdjęcia – Jeśli artykuł jest o nie wzbogacony tym lepiej, czytelnik lepiej „czuje” publikację. Pamiętaj że musisz być autorem zdjęć i grafik!
 4. Styl pisania – preferujemy artykuły które da się czytać, mogą być luźne i zabawne ale bez przesady :). Instrukcje i tutoriale też da się opisać z nutą człowieczeństwa i osobowości.
 5. Morał, ciekawość, emocje, dygresje z życia wzięte.

Wartościowe nagrody będą przydzielane najlepszym artykułom, choć w puli nagród znajdują się również gadżety za mniejsze publikacje typu film z YouTube + opis.

 • CZY UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST DARMOWY ?

  Tak, udział w projekcie iAutomatyka jest darmowy dla osób fizycznych. Jednym z celów projektu to zgromadzenie jak najwięcej wiedzy praktycznej i merytorycznej dlatego zachęcamy osoby mające kontakt z Automatyką do publikacji artykułów. Zespół iAutomatyka.pl stara się pozyskiwać jak najlepsze nagrody.

 • CZY MUSZĘ BYĆ AUTOMATYKIEM ?

  Portal iAutomatyka.pl zawiera treści o Automatyce dlatego musisz mieć pojęcie o tym o czym masz zamiar pisać. Dobrze, gdy autor jest automatykiem ale nie jest to konieczne. Jeśli jesteś studentem, elektrykiem czy samoukiem ale możesz opisać coś co ma związek z Automatyką lub możesz podzielić się ciekawą historią związaną z Automatyką to napisz o tym artykuł.

  Jeśli masz jakieś wątpliwości to możesz się skontaktować z redakcją: kontakt@iautomatyka.pl

 • JAK PISAĆ?

  Jeśli piszesz artykuł edukacyjny lub merytoryczny to staraj się opisać wszystko w jak najprostszy sposób. Dobrą techniką jest wyobrażenie sobie, że tłumaczysz coś osobie siedzącej obok, która nie za bardzo jeszcze rozumie o czym do niej mówisz :). Do artykułów warto dodawać screeny, rysunki, diagramy, filmy z YouTube oraz wszystko co pomoże lepiej przyswoić treść czytelnikowi.

 • JAK NIE PISAĆ !

  1. Nie kopiuj treści z innych stron internetowych ani bezpośrednio z innych publikacji, artykułów, książek itp. – można wzorować się na gotowych publikacjach ale nie można ich kopiować.
  2. Nie używaj obrazów z innych stron internetowych, chyba że uzyskasz na to pozwolenie ze źródła.
  3. Nie pisz negatywnie o produktach i usługach firm z branży automatyki – nie możemy publikować takich artykułów.
  4. Można używać formy żartobliwej ale nie przesadzaj z „luźnym stylem” pisania, pamiętaj że artykuły o automatyce mogą czytać zarówno początkujący jak i doświadczeni inżynierowie oraz inni z branży automatyki.
  5. Artykuł to nie jeden akapit, powinien zawierać przynajmniej jedną stronę podaniową.
 • JAK DŁUGI POWINIEN BYĆ ARTYKUŁ ?

  Artykuł powinien zawierać minimum jedną stronę podaniową tekstu, choć nie zawsze jest to wymagane kryterium, czasami prezentując „ciekawostkę” wystarczy zamieścić film i opisać go dwoma większymi akapitami.

 • CZY KAŻDY ARTYKUŁ ZOSTANIE OPUBLIKOWANY ?

  Zdarza się, że artykuły są nie dokończone, słabe jakościowo lub kolidujące w interesy portalu lub innych firm z branży itp. Nie publikujemy takich artykułów.

 • CZY FIRMY MOGĄ SIĘ W TEN SPOSÓB REKLAMOWAĆ?

  W żadnym wypadku. Każdy przejaw reklamy i kryptoreklamy nie będzie publikowany w ramach konkursu. W celu promocji i reklamy zapraszamy zapoznać się z naszą ofertą.

W każdym nagrodzonym artykule znajduje się informacja o sponsorze i nagrodzie. Każdą taką publikację zespół iAutomatyka promuje również we wszystkich swoich obszarach według komunikatu nr2 (patrz oferta) dlatego jest to bardzo dobra forma promocji.

Zapraszamy do współpracy i sponsorowaniu nagród!

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji w jaki sposób dołączyć do projektu i zyskać dodatkowe promowanie marki  to zapraszamy do kontaktu:

kontakt@iautomatyka.pl

NAGORDY

Dokładny spis i ilość nagród przypadających na dany miesiąc konkursu sprawdź w kategorii „Nagrody

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2020 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2020 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Marzec 2020 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Marzec 2020 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LUTY 2020 [Zakończony]

KONKURS IAUTOMATYKA LUTY 2020 [Zakończony]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA STYCZEŃ 2020 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA STYCZEŃ 2020 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA GRUDZIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

KONKURS IAUTOMATYKA LISTOPAD 2019

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA PAŹDZIERNIK 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA PAŹDZIERNIK 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA SIERPIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA LIPIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA LIPIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA CZERWIEC 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA MAJ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

KONKURS IAUTOMATYKA KWIECIEŃ 2019 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

KONKURS IAUTOMATYKA MARZEC 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Luty 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Styczeń 2019

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Grudzień 2018

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Listopad 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Listopad 2018

>KLIKNIJ<

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Październik 2018

[Zakończony] Konkurs iAutomatyka Październik 2018

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Wrzesień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Wrzesień 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Sierpień 2018 [Zakończony]

Konkurs iAutomatyka Sierpień 2018 [Zakończony]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Lipiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Lipiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Czerwiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Czerwiec 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Maj 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Maj 2018 [ZAKOŃCZONY]

>KLIKNIJ<

Konkurs iAutomatyka Kwiecień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Konkurs iAutomatyka Kwiecień 2018 [ZAKOŃCZONY]

Zaglądaj tu co jakiś czas! Staramy się o kolejne nagrody 🙂

NAJCZĘŚCIEJ PUBLIKUJĄ

[authoravatars roles=administrator,editor,author,osoba_fizyczna,contributor  show_name=true  show_postcount=true   order=post_count sort_direction=descending limit=50 min_post_count=1 hiddenusers=47]