Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2024/02/Obraz2-1.png

Yamaha wprowadza najnowsze aktualizacje swoich systemów 3D AOI

autor: RENEX Group.

Yamaha Robotics SMT wprowadziła aktualizacje swojego systemu YRi-V 3D AOI, które zwiększają jego wydajność poprzez szybszą obsługę płytek, możliwość sprawdzania wyrównania wielu komponentów oraz ulepszony pomiar współpłaszczyznowości dla diod LED.

Nowy system transferu, który działa bez ograniczników, pozwala na hamowanie i stabilizację każdej płytki elektronicznej już na etapie jej wprowadzenia do maszyny, co skraca czas potrzebny na pozycjonowanie gotowego do kontroli zespołu. Dzięki temu oszczędność czasu przyspiesza proces przeprowadzania kontroli każdej partii i znacząco podnosi ogólną wydajność maszyny.

Nowa funkcja kontroli wyrównania wielu elementów znacząco upraszcza proces programowania systemu YRi-V do pomiaru odległości między rozmieszczonymi częściami, takimi jak emitery LED stosowane w oświetleniu samochodowym czy ogólnym. Umożliwia to użytkownikom wykorzystanie danych uzyskanych dzięki AOI do indywidualnej optymalizacji rozmieszczenia soczewek skupiających światło, co przekłada się na maksymalną efektywność oświetlenia. Kontrola ta może być również stosowana do weryfikacji odległości między różnymi typami komponentów, w tym czujnikami Halla do precyzyjnego sterowania ruchem.

Ulepszony system pomiaru wysokości wykorzystujący niebieski laser zapewnia dokładną i powtarzalną ocenę wysokości komponentów, w tym trudnych do wykrycia przezroczystych pakietów LED. Dzięki temu YRi-V pomaga producentom oświetlenia zapewnić większą niezawodność produktu przy doskonałej wydajności optycznej i wyglądzie wizualnym. Ponadto, YRi-V może być teraz wyposażony w 25-megapikselowy system kamery górnej, co znacznie zwiększa obszar inspekcji, który może być kontrolowany za jednym razem.

„Najnowsze aktualizacje jeszcze bardziej zwiększają możliwości YRi-V w zakresie zapewnienia jakości, adresując najnowocześniejsze aplikacje motoryzacyjne, przemysłowe i konsumenckie” – powiedział Daisuke Yoshihara, dyrektor generalny ds. sprzedaży. „Nasi klienci mogą skorzystać z ciągłych ulepszeń swoich systemów YRi-V, nieustannie wprowadzamy nowe funkcje, które są możliwe dzięki postępom, takim jak technologie widzenia maszynowego, sterowanie ruchem i sztuczna inteligencja”.

System YRi-V 3D AOI firmy Yamaha jest zbudowany na ramie o bardzo sztywnej konstrukcji, współdzielonej z zaawansowanymi szybkimi modułami montażowymi YRM, jako podstawa do rejestracji bardzo ostrego obrazu przy maksymalnej szybkości linii. Dzięki wielu opcjom rozdzielczości kamery, 8-kierunkowemu projektorowi 3D i najnowocześniejszemu silnikowi przetwarzania obrazu, system osiąga niezwykle wysoką przepustowość i umożliwia wykrywanie nieuchwytnych defektów, takich jak chipy i pęknięcia w pakietach na poziomie wafera. Narzędzia do edycji offline i automatyczne dopasowywanie bibliotek wspomagane przez sztuczną inteligencję przyspieszają generowanie programów inspekcji, pomagając zminimalizować czas wprowadzania nowych produktów. Dostępne są również narzędzia ułatwiające tworzenie, konwersję i dostosowywanie danych. Podczas pracy komunikacja M2M z innymi urządzeniami na linii natychmiast udostępnia informacje o defektach, aby pomóc w analizie i rozwiązywaniu problemów.

W ramach koncepcji 1 STOP SMART SOLUTION, YRi-V łączy się z pełną gamą urządzeń SMT firmy Yamaha, które obejmują drukowanie i kontrolę pasty lutowniczej, szybki montaż komponentów i oprogramowanie inteligentnej fabryki.. Najnowsze funkcje transferu bez stoperów, sprawdzania wyrównania i zaawansowanego, laserowego pomiaru wysokości są już dostępne we wszystkich nowych maszynach, a także w celu aktualizacji istniejących systemów.

Urządzenia YAMAHA dostępne w Europie dzięki Grupie RENEX

Oficjalnym dystrybutorem zaawansowanych technologii firmy YAMAHA w Europie Środkowo-Wschodniej jest Grupa RENEX. Podejście Grupy pozwala klientom nie tylko nabyć zaawansowane urządzenia, ale także otrzymać pomoc w ich efektywnym wykorzystaniu. Dzięki temu technologie YAMAHA są dostępne i wykorzystywane w pełni przez klientów, co przekłada się na zwiększenie ich efektywności i konkurencyjności.

Grupa RENEX oferuje wiele różnych usług dla branży elektronicznej. Posiadają oni wykwalifikowanych Doradców Techniczno-Handlowych, którzy pomagają w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych i znajdowaniu odpowiednich technologicznych rozwiązań dla klientów.

O wysokim poziomie umiejętności i zaangażowania firmy w zapewnienie najlepszych usług świadczy fakt, iż dział Serwisu Grupy RENEX został uznany w 2020 roku za najlepszy serwis urządzeń produkcyjnych YAMAHA w Europie.

Klienci mogą dodatkowo odwiedzić Centrum Technologiczno-Szkoleniowe RENEX, aby bliżej poznać oferowane przez Grupę produkty. To miejsce, w którym można zdobyć praktyczne doświadczenie i teoretyczną wiedzę, aby lepiej zrozumieć i efektywnie wykorzystać zakupione technologie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, możesz odwiedzić stronę internetową www.renex.pl lub skontaktować się z Doradcami Techniczno-Handlowymi Grupy RENEX pod adresem dth@renex.plUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: RENEX Group
 • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
 • Profil Autora
 • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • Przeznaczony do pracy na wolnym powietrzu EMC / ekranowany Zakres zastosowania Budowa instalacji przemysłowychBudowa maszynTechnika grzewcza i klimatyzacyjnaElektrownie Dla przemiennika częstotliwości zasilającego 3 – fazowe silniki A...
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • To rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem k...
 • Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, na podstawie których możl...