NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

MENU PROFIL

System zabezpieczający dla każdej sieci produkcyjnej

532 wyświetleń, autor: PhoenixContact.

Połączenie oprogramowania monitorującego i przemysłowej zapory sieciowej

W czasach Industrie 4.0 bezpieczeństwo dostępu staje się coraz ważniejszą kwestią. Dlatego też SecurityMatters i Phoenix Contact połączyły swoją wiedzę tworząc partnerstwo technologiczne. Poziom bezpieczeństwa w sieciach produkcyjnych można łatwo i znacząco zwiększyć poprzez połączenie oprogramowania do monitorowania sieci oraz przemysłowych urządzeń zabezpieczających. Tak zdefiniowane podejście określa nowe standardy zarówno w środowisku produkcyjnym jak i w infrastrukturach krytycznych .

Obecnie zarówno maszyny jak i całe systemy coraz częściej wymieniają między sobą dane na poziomie lokalnym i globalnym. Wynikająca z tego wzmożona komunikacja prowadzi również do wzrostu wymagań dotyczących bezpieczeństwa sieci. Operatorzy muszą więc zadać sobie pytanie, które informacje mogą być przekazywane, do jakiej maszyny oraz w jakim czasie. Szczególnie w przypadku systemów produkcyjnych, które poddawano rozbudowie oraz pełnej integracji z siecią przez wiele lat, odpowiedź na to pytanie okazuje się trudna i niejednokrotnie bardzo czasochłonna. Firmy SecurityMatters i Phoenix Contact utworzyły technologiczne partnerstwo w celu zapewnienia użytkownikom profesjonalnego, zintegrowanego oraz skutecznego wsparcia.

SecurityMatters B.V. założona w holenderskim mieście Eindhoven w 2009 roku to innowacyjna firma zajmująca się bezpieczeństwem w obszarze IT i specjalizująca się w wykrywaniu anomalii w sieciach przemysłowych. Istotnym elementem portfolio produktów SecurityMatters jest SilentDefense. Ta potężna platforma do monitorowania sieci znajduje się w ofercie rynkowej od 2013 roku. Firma Phoenix Contact jest jednym z wiodących na rynku światowym producentów i innowatorów w dziedzinie elektrotechniki, elektroniki i automatyki. Prowadzi między innymi własne centrum doskonałości w zakresie cyberbezpieczeństwa, którego siedziba znajduje się w Berlinie. W oparciu o gromadzoną przez wiele lat wiedzę dotyczącą tego środowiska, firma oferuje niestandardowe produkty i rozwiązania sieciowe spełniające nietypowe wymagania przemysłowe. Rutery z serii produktów FL mGuard stanowią rdzeń linii produktów Security .  router bezpieczeństwa przemysłowego FL mGuard przeznaczony do montażu na szynie DIN

Jednoczesna identyfikacja błędów i diagnoza ataków

W 2016 roku firma SecurityMatters i Phoenix Contact postanowiły połączyć oferowane przez siebie produkty zabezpieczające, tworząc w ten sposób znaczną wartość dodaną dla użytkowników. W celu zagwarantowania odpowiedniego rozwiązania do monitorowania sieci, SilentDefense wspiera użytkowników poprzez analizę oraz ulepszenie sieci już istniejącej. Możliwość wizualizacji sieci w czasie rzeczywistym, przeprowadzanie testów zdefiniowanych przez użytkownika i automatyczne monitorowanie komunikacji sieciowej to tylko niektóre z funkcji wyróżniających ten system monitorowania. SilentDefense może być używany do diagnozowania ataków cybernetycznych, a także do identyfikowania błędów operacyjnych.

Routery bezpieczeństwa przemysłowego FL mGuard firmy Phoenix Contact są zaprojektowane do pracy bez wykorzystania wentylatorów i zapewniają niezawodne zabezpieczenie oraz wydajność, która mieści się w kompaktowej, metalowej obudowie przeznaczonej do montażu na szynie DIN. Poza zapewnieniem bezpiecznego tunelu VPN (Wirtualnej Sieci Prywatnej), urządzenia te pełnią również rozmaite funkcje przemysłowego firewalla. Są to, między innymi, funkcja zapory sieciowej użytkownika, warunkowa zapora sieciowa do aktywacji określonych reguł zapory oraz głęboka inspekcja pakietów (DPI) w celu dokładnego zbadania wszystkich pakietów danych przesyłanych za pośrednictwem OPC Classic lub Modbus/TCP. Pozwala to na profesjonalne zastosowanie koncepcji Defense-in-Depth (Obrona w głąb), opartej na międzynarodowych standardach ISA 99 i IEC 62443. Dzięki zdecentralizowanej koncepcji bezpieczeństwa zakłady produkcyjne są niezawodnie chronione przed sabotażem i związanymi z tym nieprawidłowościami w procesie produkcji.=

Natychmiastowe wykrycie nawet niewielkich zmian w sieci

Praktyczne połączenie SilentDefense i urządzenia FL mGuard zapewnia dodatkowe korzyści dla użytkowników. Na przykład dział Doradztwa ds. Bezpieczeństwa firmy Phoenix Contact wykorzystuje to oprogramowanie do monitorowania sieci w celu szczegółowej analizy danych w złożonych sieciach przemysłowych. Dzięki temu operator systemu uzyskuje dokładny wgląd w to, jakie treści są przesyłane przez poszczególnych użytkowników, do kogo są one wysyłane, w jaki sposób oraz kiedy. Nieautoryzowana komunikacja jest widoczna i może być wyłączona. Dla wielu firm spektakularny atak cybernetyczny nie stanowi takiego zagrożenia jak liczne oraz powtarzające się niewielkie zmiany w systemie, które narastając z biegiem czasu stwarzają coraz większe ryzyko dla dostępności sieci produkcyjnej.. Na potwierdzenie tego można podać wiele przykładów. Na przykład, operator musi stosować urządzenie zastępcze zaprogramowane nieco inaczej niż oryginalny PLC. Podczas uaktualniania systemu dostawca produktu używa słabszego protokołu synchronizacji czasu niż ten, który stosowany był wcześniej. Nowo dodane urządzenia próbują połączyć się z zewnętrznym serwerem przy użyciu nieznanych portów TCP. Nawiązanie połączenia z niedostępnym serwerem powoduje gwałtowny napływ danych do sieci produkcyjnej. Lista podobnych przykładów nie ma końca.

Bezpośrednie przesyłanie rekordów danych konfiguracyjnych w zaporze sieciowej

Po tym jak SilentDefense przeanalizuje wzajemne relacje komunikacyjne w sieci produkcyjnej i po wyłączeniu niepożądanych połączeń następuje drugi ważny krok, czyli zapewnienie bezpieczeństwa sieciowego za pomocą firewalli produktów linii Fl mGuard. Innowacyjnym aspektem tego rozwiązania jest wzajemne oddziaływanie sprzętu i oprogramowania na miejscu u danego użytkownika. Relacje komunikacyjne, które SilentDefense zidentyfikował jako poprawne, są przesyłane bezpośrednio jako rekordy danych konfiguracji zapory sieciowej do urządzenia zabezpieczającego zainstalowanego w zdecentralizowanym systemie. Ułatwia to definiowanie reguł zapory sieciowej i pozwala uniknąć wadliwych i niedbale utrzymywanych reguł zapory. W przypadku skomplikowanych, rozbudowywanych przez wiele lat sieci produkcyjnych pracownicy odpowiedzialni wolą raczej przepuścić nieznane, niezidentyfikowane pakiety danych przez zaporę sieciową, niż narazić się na ryzyko, że cały system nagle zaprzestanie produkcji. Taka praktyka powoduje jednak wysokie i niepotrzebne ryzyko związane z bezpieczeństwem. Dzięki opisywanemu rozwiązaniu i w oparciu o SilentDefense oraz urządzenia serii mGuard, wymagania użytkownika są teraz wdrażane profesjonalnie, co gwarantuje wysoką dostępność systemu przy jednoczesnej dużej ochronie sieci produkcyjnej przed nieautoryzowanym dostępem i szkodliwymi działaniami.

Dynamiczne dostosowanie środków bezpieczeństwa

Wstępne projekty pilotażowe stanowią kolejny niezwykle innowacyjny krok. Jeśli SilentDefense jest na stałe zainstalowany u danego użytkownika, to ma on możliwość dynamicznego dostosowywania środków bezpieczeństwa. Jeśli, na przykład, hakerzy używają do ataku istniejącego, wcześniej bezpiecznego łącza komunikacyjnego, zapora mGuard FL może istotnie zmienić konfigurację w czasie rzeczywistym po uzyskaniu zgody od odpowiedzialnego pracownika lub SilentDefense może wykonać to całkowicie automatycznie. W ten sposób można szybko i w łatwy sposób przerwać niechciane połączenia, a pożądana transmisja danych będzie dozwolona w późniejszym czasie.

W ten sposób partnerstwo technologiczne pomiędzy SecurityMatters i Phoenix Contact doprowadziło do skoku innowacyjnego w dziedzinie bezpieczeństwa przemysłowego i ustanawia nowe standardy w zakresie jakości. Oprogramowanie SilentDefense oraz router bezpieczeństwa FL mGuard współdziałają na zasadzie symbiozy i tworzą wyraźną korzyść dla użytkownika. Z tego względu nie ma znaczenia, czy rozwiązanie to jest wykorzystywane w infrastrukturze krytycznej czy też w aplikacjach w jednym z wielu sektorów przemysłowych.

www.phoenixcontact.pl/ethernet

Autorzy:

Gerrit Boysen, kierownik ds. Bezpieczeństwa produktów, Phoenix Contact Electronics GmbH, Bad Pyrmont;

Christina Höfer, szef dostaw i wsparcia, SecurityMatters B.V., Eindhoven

Kamil Wachowicz, Szef Produktu – Automatyka / IMA Product Manager, Phoenix Contact

kwachowicz@phoenixcontact.pl

1 lutego 2018 / Kategoria: , ,

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Połączenie serwonapędu IndraDrive CS i sterownika Siemens S7-1200 po PROFINET

Serwonapędy w zastosowaniach automatyki przemysłowej służą do precyzyjnego przemieszczania i pozycjonowania. Układem wykonawczym ruchu jest serwo-silnik, natomiast sterowanie realizowane przez sterownik. Dodatkowo wykorzystuje się enkodery, rezolwery lub tachometry jako sprzężenie zwrotne. Sterowanie na podstawie sygnału zwrotnego polega na ruchu wału silnika o konkretny kąt, wykonanie określonej liczby obrotów lub przemieszczeniu z konkretną prędkością. Istotną cechą

Połączenie serwonapędu IndraDrive CS i sterownika Siemens S7-1200 po PROFINET

Czy kolumna sygnalizacyjna w maszynie może być SMART?

Jeśli pracujesz w branży automatyki to zapewne nie raz przechodziłeś obok tych urządzeń. Nie przywiązywałeś do nich większej uwagi, bo zasada działania była banalna, świeci, czasem miga i tyle. Mowa tu o kolumnach sygnalizacji świetlnej maszyn i urządzeń przemysłowych. Dokładnie takich o których myślisz, zwykłe konwencjonalne, trójkolorowe światła, które informują nas o stanie maszyny. Od

Czy kolumna sygnalizacyjna w maszynie może być SMART?

Motywacja na trójkę i przemysł na czwórkę – czyli fabryka na PIĄTKĘ! – Targi Maintenance

Założenia Przemysłu 4.0 to nie jedyne zmiany, jakie powinni wdrożyć kierownicy utrzymania ruchu. Motywacja 3.0 to bowiem kolejny temat, z który muszą się zmierzyć. Zagadnienie, choć stosunkowo świeże, wydaje się być niezwykle istotne w zarządzaniu zarówno produkcją jak i jej kluczowym ogniwem, czyli pracownikami. Metoda przysłowiowego kija i marchewki odchodzi do lamusa. Jak nauczyć się

Motywacja na trójkę i przemysł na czwórkę – czyli fabryka na PIĄTKĘ! – Targi Maintenance

APROL Factory Automation – Aplikacja zarządzająca procesami naważania (Polski)

B&R oferuje nowe rozwiązanie sprzętowo-programowe bazujące na najnowszej wersji systemu APROL R 4.2. Jest to odpowiedź na potrzeby nowoczesnych zakładów produkcyjnych m.in. z branży farmaceutycznej, kosmetycznej oraz spożywczej.Film prezentuje nowe funkcjonalności systemu na przykładzie procesu naważania. Poznaj korzyści płynące z automatyzacji zakładu. ZOBACZ WIĘCEJ (link do źródła)

APROL Factory Automation – Aplikacja zarządzająca procesami naważania (Polski)

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 5/5

Artykuł z serii: Kurs programowania PLC na sterowniku WAGO PFC W ostatnim odcinku naszego kursu wykonamy docelową wizualizację naszej pompowni. Przedstawię Wam sposób, w jaki sposób tworzyć wzorce w wizualizacji. Na koniec krótko podsumujemy nasz kurs. W tym artykule: Zapoznamy się z ideą tworzenia szablonu w symulacji. Zdefiniujemy szablon pompy. Utworzymy docelowy ekran główny. Przeprowadzimy

Kurs programowania sterowników PLC na przykładzie pompowni w e!COCKPIT – cz. 5/5

Kurs Wideo”Chcę zostać programistą PLC” – Recenzja

Artykuł z serii: Relacje ze szkoleń inżynierskich Znajdź MENTORA. Jaki waszym zdaniem jest sposób, by być w czymś naprawdę dobrym? Każdy zapewne wymieni kilka. Ja podzielę się z Wami jednym z nich, mianowicie – znajdź mentora. Dzięki temu przyspieszysz swoją ścieżkę. Mentora czyli kogoś kto zjadł zęby na danym temacie, kogoś od kogo możesz czerpać

Kurs Wideo”Chcę zostać programistą PLC” – RecenzjaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…