PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO. jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

System sterowania PSS 4000 zgodny z założeniami Industry 4.0

469 wyświetleń, autor: Pilz Polska Sp. z o.o..

Ciągła rozbudowa zakładowych sieci przemysłowych przyczynia się do wzrostu wymagań stawianych technologii automatyzacji: połączone linie produkcyjne oraz rozproszenie funkcji sterowania wymagają złożonych interakcji pomiędzy indywidualnymi ogniwami całego łańcucha procesu. W rezultacie powstają złożone, zdecentralizowane architektury trudne w obsłudze dla użytkowników. System sterowania PSS 4000 firmy Pilz umożliwia realizację modułowego i rozproszonego sterowania, bez konieczności mierzenia się z konsekwencjami rosnącego poziomu złożoności systemu. 

Dotychczas rozwiązania automatyki najczęściej opisywano poprzez ich niezależne funkcje, zwracając uwagę na oferowane przez nie możliwości, takie jak zapewnianie bezpieczeństwa, sterowanie, tworzenie wizualizacji czy system kontroli ruchu. Duża liczba systemów i architektur zwiększa poziom złożoności instalacji. System sterowania PSS 4000 pozwala na tworzenie łatwych w obsłudze rozwiązań z obszaru automatyzacji i bezpieczeństwa. Jego koncepcja zakłada połączenie funkcji sterowania standardowego z realizacją funkcji bezpieczeństwa. Pozwala on wykorzystywać zalety zdecentralizowanej struktury systemu sterowania bez konieczności zwiększania jego złożoności, która występuje zazwyczaj w sytuacji rozproszenia programów na różnych sterownikach. Umożliwia to uproszczenie obsługi przy jednoczesnym zwiększeniu standaryzacji.

W odróżnieniu od tradycyjnych systemów sterowania, w których jeden centralny sterownik monitoruje zakład lub maszyny oraz przetwarza wszystkie sygnały, PSS 4000 umożliwia modułowy podział funkcji sterowania. Dane dotyczące procesów, dane związane z bezpieczeństwem i informacje diagnostyczne są wymieniane za pośrednictwem sieci Ethernet. Z punktu widzenia funkcji sterowania nieistotne jest miejsce wykonywania poszczególnych sekcji programu. Zamiast scentralizowanego sterownika, użytkownik ma do dyspozycji rozproszone zasoby sprzętowe  w ramach jednego, centralnego projektu. Konfiguracja, programowanie i diagnostyka wszystkich sterowników w sieci odbywa się z poziomu centralnego projektu. Przekłada się to na prostotę i standaryzację obsługi w skali całego projektu. W efekcie, zgodnie z koncepcją Industry 4.0, linie i maszyny można dzielić na niezależnie funkcjonujące bloki, którymi można łatwo zarządzać. System PSS 4000 wspiera mechatroniczne podejście, uniezależniając proces programowania od dostawcy sprzętu. Decyzja o tym, który element programu użytkownika i na jakim module określonego urządzenia zostanie uruchomiony, podejmowana jest po uwzględnieniu wszystkich trzech aspektów: mechanicznego, elektrycznego i automatyzacyjnego.

Przeniesienie funkcji na oprogramowanie umożliwia użytkownikom elastyczność i skalowalność, zmniejsza różnorodność sprzętu oraz upraszcza czynności związane z utrzymaniem i diagnostyką. Do programowania wykorzystywany jest powszechnie znany język PLC – IEC 61131-3. W przypadku realizacji funkcji bezpieczeństwa, użytkownicy mają możliwość skonfigurowania programów za pomocą wbudowanych, gotowych do użycia bloków funkcyjnych. W przypadku, gdy rozważane jest zastosowanie pełnej gamy możliwości języka programowania, konieczne jest opracowanie kompleksowego programu, a także przeprowadzenie procesu walidacji zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa.

Połączenie automatyzacji z bezpieczeństwem wymaga umożliwienia wykorzystania pełnego zakresu języków programowania przeznaczonych dla sterowników PLC – i to również wtedy, gdy funkcje bezpieczeństwa są zaprogramowane. Im mniej wyjątków producenci układów sterowania muszą uwzględniać w swych zbiorach instrukcji związanych z bezpieczeństwem, tym mniej ograniczeń funkcjonalnych. PSS 4000 potrafi sprostać tym wyzwaniom dzięki oprogramowaniu PAS4000, które obejmuje szereg edytorów i modułów wspierających realizację zadań automatyzacji oraz zadań związanych z bezpieczeństwem. Projektanci mają do dyspozycji prosty, graficzny edytor programowy PASmulti, który posiada bogatą bibliotekę certyfikowanych bloków programowych. Użytkownicy mają też możliwość dodawania własnych modułów programowych. PAS4000 oferuje edytory przeznaczone do pracy ze schematami drabinkowymi (LD), listami instrukcji (IL) oraz tekstem strukturalnym (STL). Co w tym wyjątkowego? Po raz pierwszy edytory EN/IEC 61131-3 otrzymały oznaczenie LVL (Limited Variability Languages) dla obszarów automatyzacji przemysłowej, spełniając tym samym wszystkie niezbędne wymogi dotyczące tworzenia własnego oprogramowania zabezpieczającego w sposób określony w normach takich, jak PN-EN 62061 i PN-EN ISO 13849-1.

Środowisko programowania nie różni się od innych edytorów opracowanych zgodnie z normąPN-EN 61131-3, co znacznie upraszcza obsługę. Na przykład personalizowane moduły programowe pisane przez użytkowników w PAS IL można bez żadnych problemów przenieść do PASmulti. Dzięki temu możliwe jest tworzenie skomplikowanych projektów o przejrzystej strukturze zawierających komponenty programowe z różnych edytorów.

Mówiąc bardziej szczegółowo, system sterowania PSS 4000 składa się z komponentów sprzętowych, oprogramowania, komunikacji Ethernet, protokołu SafetyNET p oraz zróżnicowanych edytorów programowych opracowanych z myślą o różnych sektorach, z blokami funkcyjnymi podzielonymi pod względem zastosowań. Komponenty sprzętowe obejmują zróżnicowane sterowniki o różnych klasach wydajności.

Sterowniki PSSuniversal PLC sprawdzają się w dużych aplikacjach opartych na architekturze rozproszonej, np. liniach produkcyjnych, bądź w przemyśle przetwórczym, a nawet w nietypowych zastosowaniach, takich jak systemy załadunkowe lub systemy regulacji śluz. Te programowalne sterowniki logiczne (PLC) otwierają drogę do wdrażania nowych rozwiązań. Pozwala to na przykład na bezpieczny zapis i monitorowanie parametrów takich jak pozycja i prędkość.

Sterowniki PSSuniversal multi można wykorzystać, jako mniejsze sterowniki w sieci systemowej – wraz ze sterownikiem PSSuniversal PLC lub PSSuniversal I/O – albo jako urządzenia samodzielne. Jako sterowniki w układzie otwartym mogą znaleźć zastosowanie w istniejących już strukturach sterowania. Można je wykorzystywać w maszynach niezależnych lub w niewielkich, połączonych ze sobą liniach.

Sterowniki PSSuniversal I/O wykorzystywane są do zdecentralizowanej obsługi sieci, a także do przesyłania sygnałów związanych i niezwiązanych z bezpieczeństwem do sterownika. Duża różnorodność modułów peryferyjnych pozwala na ich ekonomiczne dostosowanie do zapotrzebowania na sygnały I/O w ramach określonej aplikacji oraz zapewnia wysoki poziom elastyczności.

Modularyzacja samodzielnych maszyn i elementów instalacji oraz tworzenie z nich jednostek mogących działać autonomicznie lub w sieci wymaga posiadania potężnych sieci komunikacyjnych. Ważnym elementem systemu PSS 4000 jest możliwość łączenia za pośrednictwem sieci Ethernet z wykorzystaniem protokołu SafetyNET p. Takie rozwiązanie pozwala na połączenie w sieć wszystkich podzespołów sterowania oraz przesyłanie danych związanych i niezwiązanych z bezpieczeństwem. Transfer sygnałów sterowania w sieci SafetyNET p odbywa się w systemie, który ma mieszaną strukturę fizyczną, jednak logicznie jest rozdzielony, działa zatem bez wykorzystania sprzężenia zwrotnego. Sieć SafetyNET p jest certyfikowana do poziomu bezpieczeństwa SIL 3 zgodnie z normą IEC 61508, w związku z czym jest odpowiednia do aplikacji, w których bezpieczna komunikacja za pośrednictwem SafetyNET p ma zapewniać ochronę personelu obsługującego i konserwującego maszyny.

Jako system otwarty, PSS 4000 oferuje również możliwość współpracy z dodatkowymi sieciami, innymi niż SafetyNET p. PSS 4000 wspiera też zróżnicowanie językowe z perspektywy technicznej: sterowniki PSSuniversal PLC wspierają różne protokoły komunikacyjne w zależności od kraju i regionu, na przykład protokół PROFIBUS, który jest wykorzystywany w Europie, Ethernet/IP, często stosowany w USA i Azji, a także protokoły EtherCAT, CANopen i Modbus TCP. Dlatego też w przypadku PSS 4000 nie występują problemy związane z wymianą danych w ramach szerokiego spektrum systemów sterowania zewnętrznych dostawców – niezależnie od kraju, regionu, sektora czy rodzaju maszyny.

Istnieje również możliwość dodania do systemu sterowania PSS 4000 zróżnicowanych modułów przeznaczonych dla różnych gałęzi przemysłu. W ten sposób rozwiązania firmy Pilz wpisują się w aktualny trend ukierunkowany na przenoszenie funkcji do oprogramowania.

Jeśli bezpieczeństwo stanowi integralny element ogólnej funkcji instalacji czy maszyny, możliwe jest wdrażanie rozwiązań automatyzacyjnych, które spełniają wymagania w zakresie wydajności i dostępności instalacji, a zarazem są proste i przejrzyste. Decydując się na PSS 4000, klienci otrzymują jeden system, jeden tryb komunikacji i jedno narzędzie do obsługi wszystkich zadań automatyzacji. Umożliwia to uproszczenie obsługi przy jednoczesnym zwiększeniu standaryzacji.

7 stycznia 2019 / Kategoria: , ,
  • Autor: Pilz Polska Sp. z o.o.
  • Pilz GmbH & Co. KG jest liderem w bezpiecznej technologii automatyzacji. Na tym polu Pilz nieustannie umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy kompletnych rozwiązań z zakresu technologii bezpieczeństwa i automatyzacji. Celem firmy Pilz jest automatyzacja maszyn i instalacji w sposób zapewniający bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.
  • Profil Autora
  • https://www.pilz.com/pl-PL

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

Bezpieczny zdalny dostęp za pomocą rozwiązania OPEN CLOUD

>KLIKNIJ<

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

Jeden przewód by wszystkie połączyć – videorecenzja SIRIUS ACT PROFINET

>KLIKNIJ<

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

Jak wyświetlać wizualizację WWW na panelu operatorskim HMI? Web Panel ESA!

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

PACSystems RSTi-EP odc.2: Pierwsze kroki w środowisku Proficy Machine Edition.

>KLIKNIJ<

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

Jak unikać awarii w zakładach przemysłowych?

>KLIKNIJ<

Produkty LAPP w projektach studenckich

Produkty LAPP w projektach studenckich

>KLIKNIJ<

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

Czyste, bezpieczne, wykrywalne: Nowe trybopolimery igus do kontaktu z żywnością

>KLIKNIJ<

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

Wakacyjne szkolenia ze sterowników w gorącej cenie 1350 zł!

>KLIKNIJ<

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

Nowe termostaty z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem – TEC3000

>KLIKNIJ<

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

Specjalna oferta dla firm – easyE4 + licencja easySoft7 już od 396,60 zł netto

>KLIKNIJ<

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

Kup SEE Electrical ze Szkoleniem w cenie! [Promocja]

>KLIKNIJ<

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

3 sposoby na wymianę danych bez przewodów w przemyśle [wywiad + plener]

>KLIKNIJ<

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

Recenzja i konfiguracja zdalnego połączenia u-link VPN Cloud od Weidmueller

>KLIKNIJ<

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

Szkolenie online z Siemens – “Projektowanie instalacji elektrycznych bez tajemnic”!

>KLIKNIJ<

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

>KLIKNIJ<

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

Zdalny dostęp, VPN, router, chmura? Szukamy złotego środka

>KLIKNIJ<

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

Sprawdź jakie możliwości dają coboty wraz z narzędziami OnRobot

>KLIKNIJ<

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

Technologia bezpieczeństwa z pierwszej ręki

>KLIKNIJ<

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

O tym, jak zastąpiłem sterowniki przekaźnikami w oczyszczalny ścieków

>KLIKNIJ<

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

Czym są sterowniki ruchu i jaką dają nam przewagę nad zwykłym PLC?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...
  • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
  • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
  • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...
  • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...Kategorie
POLECANE ARTYKUŁY
KOMUNIKATY
Wydarzenia
POLECANE FIRMY I PRODUKTY

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…