Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/09/OMRON-ROI-Calculator.jpg

OMRON wprowadza kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

autor: OMRON.

Firma OMRON przedstawia nowy kalkulator ROI wspomagający proces oceny inwestycji w roboty współpracujące i mobilne obejmujący również łatwe i przystępne cenowo możliwości leasingu, idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Kalkulator umożliwia przedsiębiorstwom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące lub mobilne, szybki i łatwy wgląd w zwrot z inwestycji na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala to użytkownikom oszacować liczbę miesięcy, po których upływie inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe zgodnie z warunkami rynkowymi.

Roboty mobilne i współpracujące są łatwe w instalacji i transporcie, co pozwala użytkownikom osiągnąć większą elastyczność produkcji. Mogą one również zapewnić bezpieczniejsze środowisko pracy, pomagając pracownikom w podnoszeniu lub przenoszeniu towarów i materiałów.

Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w takie technologie z góry. Firma OMRON oferuje opcje leasingu, które są korzystne dla producentów chcących rozwijać flotę robotów mobilnych lub współpracujących (kobotów) przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu początkowych nakładów kapitałowych.

„Podczas pandemii zaobserwowaliśmy wzrost zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania i niskiej powtarzalności w połączeniu z niedoborem pracowników w wielu branżach. Doprowadziło to do powstania większej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych chcieliśmy zapewnić naszym klientom także łatwe w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które ułatwi im proces podejmowania decyzji” – podkreśla Eduardo de Robbio, kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRON.

Po wprowadzeniu danych dotyczących bieżących operacji oraz wybraniu typu i liczby robotów kalkulator zwrotu z inwestycji zapewnia przejrzysty wgląd w okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która przedstawia obecnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych.

Kluczową decyzją dla klienta jest sposób finansowania nowej inwestycji. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje dwie standardowe opcje: tradycyjną opcję CAPEX z pełną płatnością z góry oraz opcję OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3–5 lat.

„Roboty mogą wykonywać powtarzalne zadania i zapewnić elastyczność, dokładność i wydajność prac, pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firmy oraz bardziej twórczych zadaniach. Jeśli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, ludzka praca jest przypisywana do większej liczby zadań z wartością dodaną, co jest absolutnie niezbędne dla producentów do kontynuowania rozwoju. Ponadto automatyzacja może zniwelować problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy” – dodaje De Robbio.Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: OMRON
  • Światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu i źródło fachowej wiedzy. OMRON Industrial Automation zapewnia niezrównane produkty dla automatyki i fachowe rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
  • Profil Autora
  • http://industrial.omron.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
  • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...
  • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
  • Autor: Paweł Wiącek, Kierownik Produktu Czujniki Przemysłowe, SICK Sp. Z o.o. SLT – Smart Light Tower, czyli inteligentna optyczna kolumna sygnalizacyjna pracująca po IO-Link   SLT zapewnia elastyczność w wizualizacji przebiegu procesó...
  • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...
  • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...
  • ÖLFLEX® CLASSIC 110 – elastyczny przewód sterowniczy do różnych zastosowań, w płaszczu z PVC, aprobata VDE, odporność na oleje, 300/500 V, również do YSLY lub YY CPR: informacje pod adresem www.lapppolska.pl Certyfikat zgodności VDE z...