PARTNERZY

PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

detec4 – udoskonalenia w dziedzinie bezpieczeństwa

250 wyświetleń, autor: SICK Sp. z o.o..

Poniższy artykuł jest rozwinięciem poprzedniego Kurtyny bezpieczeństwa – rodzaje, działanie, sposoby stosowania” i dotyczy funkcji kurtyn bezpieczeństwa z serii deTec4. Optyczne kurtyny (AOPD) to urządzenia ochronne, które wykrywają obecność osób w zadanym dwuwymiarowym obszarze za pomocą optoelektronicznych elementów nadawczo-odbiorczych.

Szereg równoległych wiązek światła wysyłanych z nadajnika do odbiornika tworzy pole ochronne, które zabezpiecza dostęp do obszaru zagrożenia. Detekcja odbywa się wskutek pełnego przerwania jednej lub kilku wiązek przez nieprzepuszczający światła obiekt. Odbiornik sygnalizuje przy tym przerwanie wiązki poprzez zmianę sygnału na wyjściu, tzw. OSSD. Sygnały wyjściowe (OSSD) służą do zatrzymania niebezpiecznego stanu maszyny. Międzynarodowa norma IEC 61496-2 zawiera wymagania techniczne wobec aktywnych optoelektronicznych urządzeń ochronnych AOPD. Kurtyny bezpieczeństwa z serii deTec4 posiadają rozdzielczość 14 mm lub 30 mm.

Zaawansowane funkcje

Inteligentna detekcja obecności zapobiega nieumyślnemu wyłączeniu maszyny, np. gdy wióry wpadną do obszaru zagrożenia zabezpieczonego przez systemy Guest. Inteligentna detekcja obecności jest realizowana za pomocą kaskady. System Guest jest aktywny dopiero wówczas, gdy zostanie przerwane pole ochronne systemu Hosta. OSSD są przełączane w stan WYŁĄCZONY i następuje zatrzymanie maszyny. Tak długo, jak długo pole ochronne systemu Hosta lub systemu Guest pozostaje przerwane, nie jest możliwe uruchomienie maszyny. Jeśli wszystkie pola ochronne były zwolnione przez co najmniej 0,5 s, OSSD są ponownie przełączane w stan WŁĄCZONY, a system Guest wraca do stanu czuwania.

Inteligentna detekcja obecności, z pominięciem np. wiór

IO-Link

Nowe kurtyny deTec4 udostępniają interfejs IO Link, który daje możliwość łatwej diagnostyki aplikacji zdalnie oraz zastosowania czujnika nie tylko do bezpieczeństwa, ale również do zadań związanych z automatyzacją, jak np. pomiar wysokości towaru.

Opcje diagnostyczne są unikalne na rynku, maksymalizują dostępność oraz produktywność maszyn oraz dają oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Optoelektroniczna kurtyna bezpieczeństwa może komunikować się z urządzeniem nadrzędnym IO-Link za pomocą złączki IO-Link. Przez interfejs IO-Link można wysyłać następujące informacje:

 • informacje o statusie wyjścia sygnalizacyjnego,
 • informacje o urządzeniu i statusie urządzenia,
 • konfigurację urządzenia,
 • stan poszczególnych wiązek świetlnych,
 • historię błędów,
 • przyczyny ostatniego lock-outu.

Przez interfejs IO-Link można sterować następującymi informacjami:

 • zachowaniem diod LED sygnalizacji pola i wbudowanym sygnalizatorem świetlnym na odbiorniku (opcjonalnie),
 • włączeniem i wyłączeniem zintegrowanego laserowego przyrządu do ustawiania położenia.
Moduł do podłączenia czujników mutingu

Cały przemysł mówi o Industry 4.0, nowe kurtyny deTec4 z funkcją IO-Link są już gotowe na globalne trendy.

Near Field Communication (NFC)

Odbiornik optoelektronicznej kurtyny bezpieczeństwa jest wyposażony w zintegrowany interfejs NFC, umożliwiający przesyłanie danych diagnostycznych urządzenia ochronnego do urządzenia obsługującego standard NFC. Diagnostyka w smarfonie to szybkie rozwiązanie problemu i minimalizacja zatrzymań. Łatwe podłączenie sprawia, że nie ma ryzyka pomylenia urządzeń podczas procedury parowania (np. jak w bluetooth ). NFC umożliwia szczegółową diagnostykę , a szybkie naprawianie usterek prowadzi do krótszych przestojów maszyny. Precyzyjna lokalizacja słabego sygnału wiązki umożliwia optymalizację przy utrzymaniu maszyny w ruchu. NFC działa bez zasilania , więc po szybkiej wymianie kurtyn istnieje możliwość wygodnej diagnostyki w biurze. Niektórzy producenci zabraniają stosowania bezprzewodowej komunikacji, a NFC nie emituje ciągłego sygnału.

W urządzeniu obsługującym standard NFC można wyświetlić następujące dane diagnostyczne:

 • informacje o danym urządzeniu ochronnym, np. nazwę, numer seryjny, oznaczenie,
 • informacje o konfiguracji, np. aktywowana jest blokada zapobiegająca ponownemu uruchomieniu lub czy używana jest zredukowana rozdzielczość,
 • aktualny status urządzenia ochronnego, np. status OSSD, status mutingu, jakość ustawienia,
 • diagnostykę błędów z podaniem kodu błędu, opisu błędu, diagnostycznych diod LED i sposobem usunięcia błędu.

Oprogramowanie:

 • do pobrania z Google Play Store,
 • na telefony z systemem android,
 • bez opłat.

 

Więcej informacji, filmów i dokumentacji znajdziesz na stronie SICK – detec4 

 

14 czerwca 2019 / Kategoria: , ,
 • Autor: SICK Sp. z o.o.
 • Od przeszło 70 lat dostarczamy produkty i systemy automatyki. Świadczymy także wsparcie techniczne oraz serwis dotyczący rozwiązań do każdej fazy produkcji w wielu branżach przemysłu takich jak: - automatyka przemysłowa, - logistyka, - automatyka procesowa. Nasz serwis oprócz konfiguracji i uruchomienia zaawansowanych produktów oraz gotowych systemów, proponuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia projektów i ich realizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
 • Profil Autora
 • http://www.sick.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

Co należy wiedzieć o instalowaniu uniwersalnych ograniczników przepięć?

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

Bezpieczeństwo sieci w przemyśle – czyli co wolno kiedy nic nie wolno?

>KLIKNIJ<

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

Automatyczny Podcast #14: Automatyk na morzu

>KLIKNIJ<

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

ABC sterowników PLC od Mitsubishi Electric

>KLIKNIJ<

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem – historia z pracy

>KLIKNIJ<

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

Czujnik temperatury Pt100, budowa, przetwornik pomiarowy i przegląd na przykładach Endress+Hauser

>KLIKNIJ<

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

Qt C++ do małych wizualizacji danych ze sterowników S7

>KLIKNIJ<

Awaria „typowo elektryczna”

Awaria „typowo elektryczna”

>KLIKNIJ<

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

PACSystems RSTi-EP odc.3: Jak skonfigurować oprogramowanie Proficy Machine Edition do pracy z CPE100

>KLIKNIJ<

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

Lock Out Tag Out (LoTo) – program dla niebezpiecznej energii

>KLIKNIJ<

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

LAPP – Bezpieczne żeglowanie na pełnym morzu

>KLIKNIJ<

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

Czy poznałeś już nowy sterownik PLC od Unitronics?

>KLIKNIJ<

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

Grupa RENEX na Polskiej Wystawie Gospodarczej

>KLIKNIJ<

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

Profibus DP – Podstawowa diagnostyka z repeaterem

>KLIKNIJ<

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

Pierwsze kroki z komputerem przemysłowym Beckhoff C6015

>KLIKNIJ<

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

Największa prywatna elektrownia słoneczna w Austrii

>KLIKNIJ<

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

Zacisk sprężynowy – z tulejką czy bez? Historia pewnej awarii

>KLIKNIJ<

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

Kurs projektanta systemów HMI/SCADA cz.5 – Jak projektować i tworzyć wydajną wizualizację

>KLIKNIJ<

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

TwinCAT Scope otwiera się na OPC UA – analiza heterogenicznych zbiorów danych z systemu sterowania TwinCAT

>KLIKNIJ<

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

Nadchodzi następna generacja sterowników PLC?! Czym jest i co potrafi PLCnext?

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • Pomiar odległości to jedna z podstawowych dziedzin w technologii czujników. Do określania położenia w różnorodnych zastosowaniach wykorzystywana jest szeroka gama procesów. Firma Pepperl+Fuchs już teraz – w odróżnieniu od konkurencji ...Producent kurtyn bezpieczeństwa

SICK Sp. z o.o.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…