Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Szafy osuszające do zabezpieczania komponentów elektronicznych

autor: RENEX Group.

Przyjęte w branży produkcji i serwisu pakietów elektronicznych normy IPC określają optymalną wartość względnej wilgotności otoczenia w jakich powinny być przechowywane komponenty i płytki PCB na 5% (RH – Relative Humidity). Wynika z tego, że elementy wrażliwe na wilgoć (MSD) powinny po wyjęciu z opakowania zabezpieczającego być magazynowane w środowisku gdzie w powietrzu znajduje się zaledwie 5% pary wodnej, w stosunku do ilości jaka potencjalnie nasyciłaby powietrze w danej temperaturze.

Przechowywanie komponentów w środowisku o wyższej wilgotności wiąże się z ryzykiem ich korozji (w szczególności wyprowadzeń), jak również, co może mieć daleko dalej idące konsekwencje, naruszenia przez zakład produkcyjny standardów IPC w jakich zlecenie zostało zakontraktowane.

SZAFA OSUSZAJĄCA REECO DWUDRZWIOWA – POJEMNOŚĆ 320 l

Produkcja i serwis elektroniki standardowo przebiegają w środowiskach o wilgotności powietrza 40‒60% RH. Oznacza to konieczność miejscowego obniżenia wilgotności powietrza przestrzeniach magazynowania komponentów. Do tego celu powszechnie stosuje się szafy osuszające. Urządzenia tego rodzaju zapewniają i utrzymują niski stopień wilgotności niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa komponentów w zgodzie ze standardami IPC. Bazując na ofercie szaf osuszających REECO polskiej firmy RENEX, przyjrzymy się możliwościom tego typu urządzeń i czynnikom na jakie warto zwrócić uwagę dokonując takiej inwestycji.

SZAFA OSUSZAJĄCA CZTERODRZWIOWA – POJEMNOŚĆ 1428 l

Jak z każdym innym urządzeniem wprowadzanym do zakładu produkującego, bądź serwisującego elektronikę, pierwszym, na co należy zwrócić uwagę dokonując wyboru szafy osuszającej jest fakt, czy została ona zabezpieczona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jest to o tyle istotne, że dostępne są na rynku urządzenia o podobnym działaniu przeznaczone do przechowywania np. chemikaliów, gdzie tego typu wymogi nie występują.

Wszystkie produkty REECO zostały zaprojektowane z myślą o działaniu w obrębie stref ESD przez specjalistów z dziedziny produkcji elektroniki.

SZAFA OSUSZAJĄCA DWUDRZWIOWA – POJEMNOŚĆ  435 l

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy poziom wilgotności utrzymywany przez urządzenie jest zgodny z normami przewidzianymi dla przechowywania komponentów elektronicznych.

Znów dostępność urządzeń z innych branż, przewidzianych dla innych wartości może powodować problemy przy wyborze. Urządzenia REECO zapewniają bezpieczne przechowywanie elementów w zgodzie z normą IPC/JEDEC J-STD-033B.1 zapewniając wilgotność na poziomie niższym niż 5% RH, przy czym standardowo osiąganą wartością jest 2% RH.

SZAFA OSUSZAJĄCA DWUDRZWIOWA – POJEMNOŚĆ  240 l

Co szczególnie istotne, moduły osuszające w produktach REECO pracują przez cały czas, utrzymując wymagany poziom wilgotności powietrza niezależnie od poprawności działania czujników. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przechowywanych komponentów na wypadek awarii czujników. Znaczącym czynnikiem jest również łatwość obsługi urządzeń.

Szafy osuszające REECO są proste w obsłudze i nie wymagają obsługi z poziomu panelu. Instalacja ogranicza się do podłączenia urządzenia do źródła zasilania i nie wymaga wprowadzania żadnych ustawień.

SZAFA OSUSZAJĄCA TRZYDRZWIOWA – POJEMNOŚĆ  728 l

Zastosowanie szaf osuszających REECO nie ogranicza się do przechowywania w nich komponentów elektronicznych. Są to rozwiązania najwyższej klasy co pozwala na stosowanie ich we wszystkich sferach wymagających utrzymania niskiego poziomu wilgotności.

Pozwalają na zapewnienie żywotności obiektywów fotograficznych i optycznych, filmów, aparatów fotograficznych, urządzeń audiowizualnych, wartościowych papierów i płócien, instrumentów precyzyjnych, a także materiałów chemicznych i medycznych.

SZAFA OSUSZAJĄCA SZEŚCIODRZWIOWA – POJEMNOŚĆ 1428 l

Obudowy szaf osuszających REECO zostały wyprodukowane z wysokogatunkowej blachy o grubości 1 mm pokrytej twardą powłoką z żywicy oraz z hartowanego szkła o grubości 3,2 mm.

Ramy drzwiczek pokryte zostały magnetyczną gumą, która gwarantuje utrzymanie niezawodnej szczelności. Urządzenia nie bazują na osuszaniu poprzez podgrzewanie, dzięki czemu są energooszczędne i nie ma w nich problemu kondensacji pary wodnej oraz hałasu wentylatora.

SZAFA OSUSZAJĄCA DWUDRZWIOWA – POJEMNOŚĆ  540 l

Średni pobór mocy urządzenia to 47 W, maksymalny 370 W. Szafy osuszające REECO dostępne są w 10 wariantach różniących się pojemnością i liczbą drzwiczek, co pozwala na dopasowanie ich do każdej skali działalności.

SZAFA OSUSZAJĄCA JEDNODRZWIOWA – POJEMNOŚĆ 160 l

Co dalej?

Producentem szaf osuszających REECO jest jedna z największych i najdłużej działających polskich firm dostarczających kompleksowe wsparcie dla branży elektronicznej – RENEX Group.

Szafy osuszające REECO oraz pozostałe urządzenia szerokiej oferty RENEX można zobaczyć i przetestować w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM i DEMOROOM RENEX we Włocławku

Doradcy Techniczno–Handlowi RENEX dysponujący narzędziami i urządzeniami demonstracyjnymi, nieodpłatnie przeprowadzają u klientów prezentację produktów w miejscu występowania problemu – tak, aby wybrać optymalne rozwiązanie. Klienci nie muszą się zatem obawiać  – że zakupiony produkt nie spełni ich oczekiwań.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu dth@renex.pl

Więcej na www.renex.pl

RENEX od ponad 30 lat wspiera rozwój polskiej branży elektronicznej. W ramach realizacji misji dostarczania w jednym miejscu kompleksowej oferty – tj. wszystkich produktów i usług niezbędnych jej partnerom. W obecnych strukturach Grupy RENEX są dziś wyspecjalizowane podmioty doradcze, szkoleniowe, badawczo-rozwojowe i dystrybucyjne. Mimo ogromnego rozwoju Grupy jej głównym kierunkiem działania pozostaje dostarczanie wsparcia dla branży elektronicznej – w szczególności dla serwisów elektronicznych, w tym w jednostkach budżetowych policji i wojska.

Kluczowym dla Grupy RENEX jest również wspieranie działalności edukacyjnej na kierunkach technicznych. Dzięki dostarczaniu takie same wyposażenie do pracowni uczelni wyższych i średnich jak do przedsiębiorstw uczniowie mają możliwość zaznajamiania się z prawdziwymi narzędziami pracy i doskonalenia umiejętności.

Grupa dostarcza ponadto pełen zakres usług doradczych i konsultacyjnych. W ramach działalności szkoleniowej prowadzi największe Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC w Europie Środkowo-Wschodniej – dostarczając kursy m.in. w zakresie ochrony antystatycznej i standardów IPC, oraz Autoryzowane Centrum Szkoleniowe YAMAHA, dostarczając kursy z zakresu robotyki i automatyki.

Grupa RENEX ma w ofercie ponad dwadzieścia tysięcy rodzajów produktów. W tym urządzenia, narzędzia, odzież, meble i materiały zużywalne niezbędne w działalności serwisowej. Grupa jest partnerem światowych marek dostarczając m.in. urządzenia JBC i PACE, narzędzia ręczne Piergiacomi, pasty lutownicze Indium, preparaty czyszczące Solderstar czy też mikroskopy cyfrowe Tagarno.

Dzięki pełnym stanom magazynowym w Polsce Grupa dostarcza niemalże wszystkie własne i dystrybuowane produkty od ręki pozwalając jej partnerom szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje. Dostarczane wsparcie logistyczno-produktowe jest uzupełnione o profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Grupa stworzyła również CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX oraz DEMOROOM we Włocławku gdzie klienci i partnerzy RENEX mogą zobaczyć i sprawdzić urządzenia z oferty w działaniu. Pracujący w Centrum specjaliści służą również wsparciem szkoleniowym i doradczym.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl

Szkolenia w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX

CENTRUM TECHNICZNO-SZKOLENIOWE RENEX – Robotyka

CENTRUM TECHNICZNO-SZKOLENIOWE RENEX – Linie SMT

 15 stycznia 2021 / Kategoria:
 • Autor: RENEX Group
 • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
 • Profil Autora
 • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!

Zapoznałem się i akceptuję klauzulę informacyjną..

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Technologia push-in oraz inne usprawnienia ułatwiające pracę z przekaźnikami

Technologia push-in oraz inne usprawnienia ułatwiające pracę z przekaźnikami

>KLIKNIJ<

Sterowniki PFC200 do zarządzania produkcją energii z OZE

Sterowniki PFC200 do zarządzania produkcją energii z OZE

>KLIKNIJ<

Jakie narzędzia znajdziesz w skrzynce automatyka?

Jakie narzędzia znajdziesz w skrzynce automatyka?

>KLIKNIJ<

Zastosowanie modeli uczenia maszynowego może być łatwe, nawet bez wiedzy eksperckiej w zakresie nauki o danych

Zastosowanie modeli uczenia maszynowego może być łatwe, nawet bez wiedzy eksperckiej w zakresie nauki o danych

>KLIKNIJ<

Finder MasterIN system – pewne i szybkie łączenie profesjonalnego układu automatyki

Finder MasterIN system – pewne i szybkie łączenie profesjonalnego układu automatyki

>KLIKNIJ<

Kompaktowy falownik z możliwościami flagowców | Unboxing FR-E800

Kompaktowy falownik z możliwościami flagowców | Unboxing FR-E800

>KLIKNIJ<

FANUC Polska dołącza do projektu NAZCA 4.0

FANUC Polska dołącza do projektu NAZCA 4.0

>KLIKNIJ<

Stabilność produkcji dla Twojej maszyny

Stabilność produkcji dla Twojej maszyny

>KLIKNIJ<

Konwersja protokołów przemysłowych – Hilscher NT-50 i NT-100

Konwersja protokołów przemysłowych – Hilscher NT-50 i NT-100

>KLIKNIJ<

PATCHCORDY LAN I INDUSTRIAL ETHERNET

PATCHCORDY LAN I INDUSTRIAL ETHERNET

>KLIKNIJ<

Jak aparatura Eaton wspomaga działanie infrastruktury krytycznej?

Jak aparatura Eaton wspomaga działanie infrastruktury krytycznej?

>KLIKNIJ<

Pierwsze podłączenie i przygotowanie Codesys do pracy ze sterownikiem PLC | Kurs programowania w Codesys odc. 2

Pierwsze podłączenie i przygotowanie Codesys do pracy ze sterownikiem PLC | Kurs programowania w Codesys odc. 2

>KLIKNIJ<

Robotyzacja procesów – bezpłatny audyt w Twoim zakładzie

Robotyzacja procesów – bezpłatny audyt w Twoim zakładzie

>KLIKNIJ<

Kompaktowy i precyzyjny 6-osiowy robot przemysłowy

Kompaktowy i precyzyjny 6-osiowy robot przemysłowy

>KLIKNIJ<

Fabryka Przyszłości – zaczynaj małymi krokami

Fabryka Przyszłości – zaczynaj małymi krokami

>KLIKNIJ<

Roboty REECO w produkcji elektroniki

Roboty REECO w produkcji elektroniki

>KLIKNIJ<

Dokładne pomiary i niezawodne wykrywanie małych części dzięki czujnikom serii R20x Pepperl+Fuchs

Dokładne pomiary i niezawodne wykrywanie małych części dzięki czujnikom serii R20x Pepperl+Fuchs

>KLIKNIJ<

Masz niestandardowe potrzeby zakupowe? Złóż zapytanie ofertowe na MerXu

Masz niestandardowe potrzeby zakupowe? Złóż zapytanie ofertowe na MerXu

>KLIKNIJ<

Bosch Rexroth dostarcza napęd do lodołamaczy

Bosch Rexroth dostarcza napęd do lodołamaczy

>KLIKNIJ<

IoT Box – gotowe rozwiązanie z pogranicza OT i IT

IoT Box – gotowe rozwiązanie z pogranicza OT i IT

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Wyświetlacz słupkowy ITP15 jest kompaktowym wskaźnikiem procesowym, który wizualizuje analogowy sygnał wejściowy w zakresie od 0 do 100% z 10 słupkami po 10%. Sygnałem wejściowym może być liniowy sygnał napięciowy 0 (2) -10 V lub sygnał prą...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
 • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...
 • Producenci maszyn, integratorzy, operatorzy mediów, firmy serwisujące rozproszone obiekty, np. farmy fotowoltaiczne i wielu innych, wszystkich ich łączy potrzeba zdalnego dostępu do urządzeń za które ponoszą w różny sposób odpowiedzialność....KATEGORIE ARTYKUŁÓW
POLECANE ARTYKUŁY
Wydarzenia