Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/11/speetec-sick-1200.jpg

SPEETEC – UCHWYĆ RUCH BEZ KONTAKTU – system do bezkontaktowego pomiaru oraz kontroli prędkości i drogi


SPEETEC, przekracza granice w zakresie kontroli i monitoringu ruchu liniowego. Bez kontaktu z powierzchnią pomiarową niezawodnie określa prędkość liniową przesuwanego materiału lub samego przenośnika.

Idealnie sprawdza się do pomiaru długości materiału transportowanego pod gilotyną do cięcia lub do kontroli długości detali już pociętych. Działanie w dużym stopniu niezależne od powierzchni czy koloru danego materiału takiego jak: blacha, papier, plastik, metal, drewno, folia, guma lub tekstylia.

Szczególne zastosowanie SPEETEC znajduje przy kontroli prędkości czy pomiarze długości bardzo delikatnych powierzchni takich jak np. bardzo cienka folia z tworzywa lub aluminium, papier dekoracyjny i podobne miękkie i delikatne materiały. Bezkontaktowy pomiar zapobiega zniszczeniu powierzchni pomiarowej i gwarantuje pracę bez poślizgu i bez zużycia elementów mechanicznych.

Bezpieczny i powtarzalny pomiar

Zasada pomiaru bezkontaktowego opiera się na efekcie Dopplera. Dwie diody emitują światło laserowe: jedna w kierunku ruchu obiektu, a druga w kierunku przeciwnym. Oba nadajniki działają niezależnie od siebie, kompensując w ten sposób możliwe tolerancje montażowe i różnice konstrukcyjne, na przykład na falistych powierzchniach. To co jest bardzo ważne to SPEETEC wyposażony jest w źródła lasera ze światłem podczerwonym o klasie I. Tym samym urządzenie jest w pełni bezpieczne dla operatora maszyny. Poza tym nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków ochrony BHP.

Maksymalna prędkość pomiarowa to 10m/s a wysokość montażu nad powierzchnią pomiarową  50 mm. Przy kroku pomiarowym o rozdzielczości czterech mikronów dokładność pomiaru na obiekcie o długości jednego metra wynosi jeden milimetr. Do dyspozycji mamy sygnały wyjściowe w standardzie  TTL lub HTL i są identyczne ze standardowymi enkoderami inkrementalnymi. W znaczny sposób ułatwia to integrację z istniejącym układem sterowania i wykorzystania licznika szybkich wejść w sterowniku.

Krótki czas odpowiedzi, niespełna 3ms umożliwia zastosowanie przy pomiarach w dynamicznych aplikacjach, gdzie następuje szybka zmiana prędkości czy kierunku ruchu. Nie ma praktycznie ograniczeń co do długości mierzonych materiałów. SPEETEC może mierzyć długość obiektów liczone w km jak okleiny do płyt meblowych czy wszelkiego rodzaju materiały rozwijane z rolek jak również materiały o niewielkich gabarytach jak wizytówka.

SPEETEC został doceniony jako produkt przez inżynierów i producentów maszyn z wielu krajów, za co otrzymał  nagrodę IF Design Award 2020.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie

https://www.sick.com/pl/pl/speetec/w/speetec/Utworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: SICK Sp. z o.o.
  • Od przeszło 70 lat dostarczamy produkty i systemy automatyki. Świadczymy także wsparcie techniczne oraz serwis dotyczący rozwiązań do każdej fazy produkcji w wielu branżach przemysłu takich jak: - automatyka przemysłowa, - logistyka, - automatyka procesowa. Nasz serwis oprócz konfiguracji i uruchomienia zaawansowanych produktów oraz gotowych systemów, proponuje również kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia projektów i ich realizacji zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
  • Profil Autora
  • http://www.sick.pl

ReklamaPRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY