Data dodania 30 stycznia 2019 /

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe to preferowane rozwiązanie w większości zastosowań wymagających dokładnego, bezstykowego wykrywania obiektów metalowych w maszynach lub urządzeniach automatycznych. Jako pionier i lider na rynku firma Pepperl+Fuchs oferuje innowacyjne czujniki indukcyjne o wysokiej jakości, spełniające wymagania związane z automatyzacją i sterowaniem procesami na całym świecie. Dzięki doświadczeniu, elastyczności i skoncentrowaniu na potrzebach klientów możemy oferować rozwiązania dostosowane do ich potrzeb nawet w przypadku najbardziej wyjątkowych i wymagających zastosowań.

Cechy standardowych czujników indukcyjnych:

 • Gładkie lub gwintowane obudowy ze stali nierdzewnej.
 • Zabezpieczenie przed zmianą polaryzacji i zwarciem.
 • Wskaźnik stanu LED.
 • Połączenia typu M8, M12 lub modele z zaciskami przyłączeniowymi.
 • Modele z przewodami z polichlorku winylu, poliuretanu lub silikonu.
 • Wyjścia w wersjach 2-, 3-, 4-żyłowych DC, AC, NAMUR i AS-Interface.

Cechy czujników indukcyjnych do wybranych zastosowań:

 • Modele z wyjściami analogowymi i sygnałem wyjściowym 4–20 mA.
 • Wbudowany monitor prędkości o zakresie do 100 Hz.
 • Czujniki cylindryczne odporne na wysokie ciśnienie do 500 barów.
 • Czujniki dopuszczone do zastosowań w gazowych i pyłowych strefach zagrożenia wybuchem.
 • Modele z czołem wykonanym ze stali nierdzewnej.
 • Klasa ochrony do IP68/IP69k (możliwość zanurzania/odporność na działanie strumieni wody pod wysokim ciśnieniem).
 • Konstrukcje z powłoką teflonową do zastosowań spawalniczych.
 • Współczynnik redukcji 1, wszystkie metale wykrywane z tej samej odległości.
 • Wybrane modele do wykrywania metali ferrytowych i nieferrytowych.
 • Czujniki z funkcją bezpieczeństwa.
 • Rozszerzony zakres temperatury: od -40°C do +250°C.

Kategorie

Czujniki zbliżeniowe z metalowym czołem

Niektóre zastosowania stawiają przed czujnikami szczególnie wysokie wymagania w zakresie wytrzymałości. Trwałe i wytrzymałe czujniki z „metalowym czołem” mają obudowy ze stali nierdzewnej, co umożliwia ich użytkowanie w trudnych warunkach. Podczas prac związanych z narzędziami maszynowymi lub obróbki metali, czujniki są często narażone na uderzenia, ścieranie oraz działanie agresywnych rozpuszczalników i płynów. Wykorzystanie w takich zastosowaniach czujników z czołem ze stali nierdzewnej może skrócić czas przestojów oraz wydłużyć czas eksploatacji i przyczynić się przez to do wzrostu rentowności produkcji.Seria produktów z „metalowym czołem” (NMB…) jest dostępna w 2 wersjach: (FE) do wykrywania metali ferrytowych, oraz (NFE) do wykrywania metali nieferrytowych.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

 

Czujniki indukcyjne z wyjściem analogowym

Czujniki indukcyjne z wyjściem analogowym są używane do wykrywania obiektów metalowych znajdujących się w określonym zakresie roboczym. Odległość od obiektu jest następnie kodowana w postaci analogowego sygnału wyjściowego o wartości proporcjonalnej do odległości, dzięki czemu czujniki te idealnie nadają się do zastosowań w układach pomiarowych i sterujących. Firma Pepperl+Fuchs oferuje produkty o zakresach pomiarowych 2–5 mm, 3–8 mm oraz 15–40 mm. Ze względu na małe odchylenie temperaturowe naszych czujników indukcyjnych z wyjściem analogowym, wynoszącą zaledwie 1/1000 wartości sygnału na stopień Celsjusza, umożliwiają one niezawodny i dokładny pomiar nawet w niestabilnych warunkach otoczenia.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

Czujniki z funkcją obsługi magistrali komunikacyjnej

W zastosowaniach wymagających użycia wielu czujników są one często podłączone do sieci komunikacyjnej, która umożliwia koordynację ich działania. Oferujemy linię inteligentnych czujników zbliżeniowych, których funkcje zostały rozszerzone o monitorowanie zasilania, diagnostykę i komunikację sieciową z programowalnym sterownikiem.Dzięki naszym czujnikom zbliżeniowym z interfejsem AS-Interface użytkownik może podłączyć do urządzenia głównego do 31 (w wersji 2.0) lub 62 (w wersji 2.1) przełączników zbliżeniowych.Przełączniki zbliżeniowe z interfejsem AS-Interface umożliwiają wyświetlanie ostrzeżeń o awarii, korzystanie z opóźnienia włączenia/wyłączenia oraz z funkcji monitorowania wbudowanego oscylatora. Czujniki te są dostępne w obudowach cylindrycznych, prostokątnych oraz nakręcanych typu „F”.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

Czujniki odporne na wysokie ciśnienie

Przełączniki zbliżeniowe odporne na wysokie ciśnienie mogą być wykorzystywane w siłownikach hydraulicznych i cylindrach. Czujniki te są odporne na ciśnienie do 350 barów (typ cylindryczny M18) lub 500 barów (typ cylindryczny M12), działające w sposób dynamiczny na aktywną powierzchnię.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

Czujniki do wykrywania położenia zaworów

Przyrządy do sterowania przepływem materiałów są wykorzystywane w wielu branżach przetwórczych. W większości zastosowań urządzenia te są sterowane przez obrót wału o 90°, gdzie informacją zwrotną dla układu sterowania jest położenie zaworu.Oferowane przez nas czujniki położenia zaworu z informacją zwrotną są dostępne w standardowych obudowach zgodnych z normą VDI/VDE 3845 oraz jako rozwiązania otwarte. Czujniki zbliżeniowe są dostępne w charakteryzującej się niezwykle małymi wymiarami wersji do montażu bezpośredniego na siłowniku, co umożliwia ich szybkie podłączenie i łatwą wymianę. Oferowane są również w standardowych obudowach, zapewniających dobrą ochronę i wyposażonych w terminale zaciskowe dla czujnika i zaworu sterującego

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

Pierścieniowe czujniki zbliżeniowe

Pierścieniowe przełączniki zbliżeniowe są wyposażone w cewki, dzięki którym przełącznik jest aktywowany natychmiast po wykryciu metalowego obiektu przesuwającego się przez pierścień.Do typowych zastosowań należy wykrywanie i zliczanie niewielkich elementów metalowych przesuwających się przez pierścieniowy czujnik zbliżeniowy. Wykrywane są zarówno metale ferrytowe (FE), jak i nieferrytowe (NFE).

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

 

Szczelinowe czujniki zbliżeniowe

Szczelinowe przełączniki zbliżeniowe składają się z układu dwóch cewek wykrywających elementy w otwartej szczelinie. Po wsunięciu elementu metalowego do szczeliny czujnika sprzężenie indukcyjne między cewkami ulega zmniejszeniu zależnie od głębokości, na którą został wsunięty metalowy przedmiot. Czujnik jest aktywowany, gdy wartość sprzężenia spadnie poniżej określonego progu.Ze względu na konstrukcję tych czujników są one mniej czułe na charakterystyki różnych metali oraz zmianę położenia elementu docelowego w kierunku osi cewki.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

 

Czujniki zbliżeniowe ze stopniem ochrony IP69k

W niektórych warunkach otoczenia nie można zagwarantować długiej żywotności standardowych czujników. Jeśli standardowy czujnik zbliżeniowy jest na przykład narażony na działanie strumieni wody pod dużym ciśnieniem w myjni samochodowej, może do niego przedostać się woda i spowodować awarię. Dlatego firma Pepperl+Fuchs zaprojektowała nowe czujniki, tak aby zmniejszyć skutki działania wysokiego ciśnienia i umożliwić bezproblemowe działanie czujników w takich warunkach.Konstrukcja naszych przełączników zbliżeniowych uwzględnia dokładniejsze dopasowanie elementów mechanicznych, takich jak plastikowe nasadki i obudowy czujników, plazmowe oczyszczanie powierzchni klejonych oraz wstępne uszczelnianie układu cewki. Umożliwia to uzyskanie charakterystyki roboczej znacznie przewyższającej wymagania dla urządzeń klasy IP67/IP68.

Więcej informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_143.htm

POLECANE