Data dodania 6 marca 2020 /

Wykorzystanie czujników IoT do monitorowania poziomu napełnienia i pozycjonowania kontenerów mobilnych

System czujników poziomu Wilsen.sonic.level umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie poziomami napełnienia pojemników, zbiorników i silosów.

Firma Pepperl + Fuchs prezentuje ultradźwiękowy czujnik IoT do pomiaru poziomu napełnienia. Umożliwia on rejestrowanie danych w regularnych odstępach czasu i przesyłanie ich przez internet wraz z bieżącą lokalizacją geograficzną. Ten autonomiczny czujnik bezprzewodowy pracuje z zasilaniem bateryjnym, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie w kontenerach mobilnych.

W oparciu o czujnik Wilsen.sonic.level, firma Pepperl+Fuchs opracowała system pomiarowy z możliwością komunikacji w różnych sieciach bezprzewodowych. Na przykład, dostępna jest wersja produktu z interfejsem GSM (2G) do publicznych sieci komórkowych. Inna wersja zawiera interfejs LoRaWAN do wykorzystania w prywatnych sieciach bezprzewodowych małej mocy. Wszystkie te interfejsy radiowe służą do przesyłania danych z czujników do Internetu. W zależności od wybranego standardu bezprzewodowego w Internecie dostępna jest odpowiednia zdalna lokalizacja dla danych przychodzących z czujnika. Na przykład, urządzenia LoRaWAN mogą wysyłać dane telemetryczne do sieci i serwera aplikacji dowolnego operatora sieci LoRa. Przy korzystaniu z sieci GSM, oprogramowanie middleware Wilsen.service działa jako bezpieczna zdalna lokalizacja do odbierania i przekazywania danych telemetrycznych z czujnika. Koncepcja systemu Wilsen.service nie tylko oferuje obsługę dekodowania i przekazywania danych z czujników, ale też zapewnia bezpieczne i wygodne zarządzanie urządzeniami. Jest to szczególnie korzystne, gdy duża liczba czujników IoT ma zostać użyta w późniejszym praktycznym działaniu i jeśli logowanie do sieci bezprzewodowej i przydzielanie odpowiednich użytkowników musi być w maksymalnym stopniu zautomatyzowane. Co więcej, zarządzanie urządzeniami Wilsen umożliwia automatyczną parametryzację czujników IoT i ustrukturyzowane wdrażanie aktualizacji oprogramowania, co zapewnia, że nawet duża liczba czujników IoT w terenie jest aktualizowana na bieżąco. Koncepcja WILSEN pozwala stworzyć modułowy system IoT, do którego można dodawać poszczególne elementy, takie jak moduły czujników, węzły sieciowe i oprogramowanie middleware oraz realizować przetwarzanie danych.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

POLECANE