Data dodania 9 grudnia 2019 /

Pepperl+Fuchs jest pierwszą firmą oferującą moduły IO-Link master z interfejsem OPC UA, otwierającą tym samym drogę do kompleksowej, przejrzystej i bezproblemowej komunikacji end-to-end od urządzeń najniższego poziomu, pracujących w terenie do chmury obliczeniowej

Firma Pepperl+Fuchs, specjalizująca się w dziedzinie automatyzacji, przejmuje Comtrol Corporation. Comtrol jest pionierem w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na sieci Ethernet i czołowym dostawcą modułów IO-Link master. Pepperl+Fuchs umacnia swoją pozycję rynkową dostawcy systemów w sektorze IO-Link oraz staje się pierwszą firmą posiadającą w ofercie moduły IO-Link master z interfejsem OPC UA.

Bezproblemowa komunikacja między urządzeniami pracującymi w terenie i chmurą obliczeniową

OPC UA to protokół komunikacyjny oparty na sieci Ethernet, oferujący łatwą i elastyczną metodę komunikacji pomiędzy maszynami oraz między maszyną i chmurą obliczeniową. Zapewnia klientom bardzo dużą elastyczność przy projektowaniu systemów IoT oraz daje im pełną swobodę komunikacji, niezależnie od wybranej platformy.

Łącząc OPC UA i IO-Link, firma Pepperl + Fuchs otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie przejrzystej i bezproblemowej komunikacji end-to-end od urządzeń najniższego poziomu do chmury obliczeniowej. Podczas, gdy IO-Link działa jako interfejs do identyfikacji, diagnostyki i odczytu danych z czujników, OPC UA stanowi idealne rozwiązanie do przesyłania tych danych do komputera PC lub systemów opartych na chmurze obliczeniowej, równolegle zapewniając kontrolę komunikacji z zachowaniem krytycznych parametrów czasowych. Jest to jedyny sposób na realizację szerszych wizji dotyczących Industry 4.0, ponieważ szczegółowe dane można gromadzić z urządzeń najniższego poziomu i oceniać w sposób ukierunkowany na cel.

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Sieci i komunikacja

Strona WWW :
www.pepperl-fuchs.com
POLECANE